Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   NAT - Warsztat (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=171)
-   -   Dziwny dźwięk (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=31937)

erem 22.05.2018 13:11

Dziwny dźwięk
 
Witam!

Moja afryka w dct ma 1600km... pachnie nowością .. ale od nie dawna zwróciłem uwagę na dziwny dźwięk w niej...dobrze go słychać po prawej stronie przy obrotach poniżej 2tyś... jak by spalanie stukowe/stukanie zaworów... u Was też tak jest? Jak tylko przekroczę 2tys na obrotomierzu jest cisza...ale na niskich stuka ...

Jade do Wrocławia aby posłuchali ale może ten typ tak ma?

Chyba, że to choroba psychiczna kierownika :)

Pozdrawiam!
Rafał

madafakinges 22.05.2018 13:13

Jeździsz na nat z obrotami poniżej 2tys? Tonie rzędowa 4 żeby tak nisko z obrotami schodzic

nabrU 22.05.2018 13:35

Cytat:

Napisał madafakinges (Post 582971)
Jeździsz na nat z obrotami poniżej 2tys? Tonie rzędowa 4 żeby tak nisko z obrotami schodzic

Tak będzie jak będzie używał trybu D. Wtedy szóstka wskakuje przy bardzo niskich prędkościach i takie będzie właśnie odczucie.

Ja w ogóle trybu D nie używam. U mnie jest tak:
S1 - miasto i autostrada,
S2 - twisties 😉
S3 (wraz z G) - off road

Jaskola 22.05.2018 13:58

Jak przy D słychać, to może zmiany biegów? on tam zmienia co chwila, 6 bieg chyba przy 40km/h :) Jak odebrałem nowe moto i mi w salonie kazali na D jeździć to też myślałem, że moto popsute ;)

erem 22.05.2018 23:11

Hehe na D siłą rzeczy jak się rusza to słuchać to klekotanie... wcześniej miałem caponorda i mnie nic nie dziwiło... ale w hondzie... :)

Testowałem z ciekawości spalanie i na D pali litr mniej niż na S2 ... dlatego usłyszałem te dziwne dźwięki...

Jak ktoś może to proszę się przysłuchać czy też coś klekocze na 1800 obr

bukowski 22.05.2018 23:34

Cytat:

Napisał erem (Post 583059)
Hehe na D siłą rzeczy jak się rusza to słuchać to klekotanie... wcześniej miałem caponorda i mnie nic nie dziwiło... ale w hondzie... :)

Testowałem z ciekawości spalanie i na D pali litr mniej niż na S2 ... dlatego usłyszałem te dziwne dźwięki...

Jak ktoś może to proszę się przysłuchać czy też coś klekocze na 1800 obr

Wow. Nie wiedziałem, że motocykl może mieć takie obroty.
W normalnej NAT poniżej 3 tys. zrzucam bieg, bo nie ciągnie jak trzeba.

Sent from my G8441 using Tapatalk

Grzechu2012 23.05.2018 07:44

co do dziwnych dźwięków to moja mruczy na postoju, ostatnio się śmieliśmy z chłopakami że mruczy do mnie z tęsknoty :)
Ale faktycznie jest to dziwny dźwięk jakby mruczenie, ale mi to bardziej brzmi na przesuwanie stołka po terakocie :)
Na amerykańskim forum doczytałem że może to mieć związek z jakimś tam odpowietrzeniem zbiornika czy tam powrotem paliwa w każdym bądź razie jakieś gówno w zbiorniku. Ale sam jeszcze zagadki nie rozwiązałem.

Emek 23.05.2018 07:56

To by miało uzasadnienie gdyby mruczały wszystkie a na 4 sztuki tylko Twoja pomrukuje.

mdxmd 23.05.2018 08:10

Cytat:

Napisał Grzechu2012 (Post 583074)
co do dziwnych dźwięków to moja mruczy na postoju, ostatnio się śmieliśmy z chłopakami że mruczy do mnie z tęsknoty :)
Ale faktycznie jest to dziwny dźwięk jakby mruczenie, ale mi to bardziej brzmi na przesuwanie stołka po terakocie :)
Na amerykańskim forum doczytałem że może to mieć związek z jakimś tam odpowietrzeniem zbiornika czy tam powrotem paliwa w każdym bądź razie jakieś gówno w zbiorniku. Ale sam jeszcze zagadki nie rozwiązałem.

jak chcesz się wyleczyć z dźwięków, które słyszysz to pojeździj sobie z tydzień na BMW najlepiej powietrzaku R1200GS 2008-2009

Adam76 03.12.2019 21:28

Cytat:

Napisał mdxmd (Post 583081)
jak chcesz się wyleczyć z dźwięków, które słyszysz to pojeździj sobie z tydzień na BMW najlepiej powietrzaku R1200GS 2008-2009

No właśnie ja też coś takiego u siebie zauważyłem trochę się zaniepokoiłem bo dobre kilka minut po zgaszeniu silnika ze zbiornika wydobywają się dziwne dźwięki jakbym kota zamknął w środku jęczy i stęka nic się nie dzieje nie wiem o co chodzi

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.