Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Rama, zawieszenia, napęd (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=7)
-   -   Odkręcenie amoru od kiwaczki..jakiś patent? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=43876)

madej61 13.02.2023 22:17

Odkręcenie amoru od kiwaczki..jakiś patent?
 
Witam, odkręciłem wachacz z amortyzatorem. Niestety śruba imbusowa od kiwaczki wygląda na zaśniedziałą. Ma ktoś jakiś Sprawdzony patent na odkręcenie tego?
( może potrzymać w nafcie? może podgrzać? możę ...przeciąć flexą?:):)
Będę wdzięczny za niegłupie pomysły . A do tego kto regeneruje tylne amortyzatory? dzięki tomek

polly 13.02.2023 22:43

Bardzo zapieczona jest? Ja zalałem na noc wd40, rano psiknąłem kolejny raz i tak na drugi dzień wieczorem poszło. Standardowe opcje typu podgrzewanie, stukanie nie działają?

madej61 13.02.2023 22:54

Cytat:

Napisał polly (Post 808310)
Bardzo zapieczona jest? Ja zalałem na noc wd40, rano psiknąłem kolejny raz i tak na drugi dzień wieczorem poszło. Standardowe opcje typu podgrzewanie, stukanie nie działają?

pomyślałem że zanim standardowo , przegwałcę, :) to zapytam czy może ktoścoś nowego wymyślił. Jakkolwiek , dzięki. T

Mieciek 14.02.2023 11:59

Ja moczyłem kilka dni w WD40 i nafcie.
A i tak nakręciłem nakrętke i musiałem tłuc młotkiem żeby wyszła. Bo nie chciała współpracować.

zimny 14.02.2023 12:32

Jak mawia znajomy, bez młota nie robota. Też miałem z tą śrubą problemy, wd40 codziennie x3 przez 2-3 dni i poszło. Wybijałem ją bo po dobroci nie chciała.

To chyba był któryś trampek jak pamiętam. No i to nie był imbus - może w AT jest jakaś imbusowa ale sobie nie przypominam..

Mieciek 14.02.2023 13:38

W AT jest imbus z duzym łbem który chowa sie do mocowania do wahacza i tam se obrasta.
Ale musze sprostować. Imbus u mnie wyszedł wzgłednie po dobroci ale opisana powyżej persfazja młotkiem była aplikowana na śrubę trzymającą kość do ramy.
I ona obrosła wewnątrz kości.

zimny 14.02.2023 13:45

Cytat:

Napisał Mieciek (Post 808386)
W AT jest imbus z duzym łbem który chowa sie do mocowania do wahacza i tam se obrasta.
Ale musze sprostować. Imbus u mnie wyszedł wzgłednie po dobroci ale opisana powyżej persfazja młotkiem była aplikowana na śrubę trzymającą kość do ramy.
I ona obrosła wewnątrz kości.

A tak, już pamiętam. I tak, też ta śruba od kości przy ramie była uparta... Jej prawie nikt nie odkręca bo kiwak można rozpinać bez wyjmowania kości... więc obrasta

Melon 14.02.2023 15:33

Jak byś miał dostęp do podgrzewacza indukcyjnego to polecam użyć.

madej61 15.02.2023 22:33

Dziekuje wszystkim za posty . Wpakuje gada na tydzień do nafty i zobaczymy.
A może ktoś wie kto sprzedaje tuleje do kiwaczki ? T

Lucky Luke 16.02.2023 11:31

Cytat:

Napisał madej61 (Post 808575)
Dziekuje wszystkim za posty . Wpakuje gada na tydzień do nafty i zobaczymy.
A może ktoś wie kto sprzedaje tuleje do kiwaczki ? T

Chyba gdzieś w CZ albo DE jest koleś co to dorabia i sprzedaje, ale dokładnie nie pamiętam niestety.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.