Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Trochę dalej (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=76)
-   -   TETy, Thethy, greckie asfalty czyli 5000 km po Bałkanach (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=40477)

mirkoslawski 13.06.2021 19:38

TETy, Thethy, greckie asfalty czyli 5000 km po Bałkanach
 
4 Załącznik(ów)
Dynamicznie, pandemicznie, spontanicznie - tak w trzech słowach wyglądał mój wyjazd w tym roku :)
Miało nas jechać kila osób, skończyło się na kilku dniach we dwóch w ciągu prawie 2 tygodni włóczęgi...
DZIK to świetny sprzęt na takie wyjazdy - było sporo asfaltów ale i trochę TET greckiego, trochę albańskiego, pętla THETH z początkiem poza asfaltami. Generalnie też wiem, iż pompa sprzęgła działa dobrze na dieslu jak nie ma płynu (zrobiłem tak 2 tyś km) i wiem też, aby w Albani NIGDY nie zamawiać ryby z grilla na wagę - kumpel tak popłynął na 65 EURO!

Wspaniała jest Grecja, żałuję, że musiałem Bułgarię robić tranzytem (nie wolno turystycznie - tak mi na granicy powiedzieli, jak płaciłem 2 EURO "taxy" za wjazd).

Nie będę pisał relacji, wstawię "trochę" zdjęć, jak pokleję, to i filmik :)
Jak macie pytania co do granic, TETów, Thethów i innych bałkańskich smaczków - pytajcie ;)

Zrobiłem jakieś 5 tyś km - Słowacja, Węgry, Rumunia, Bułgaria, Grecja, Albania, Czarnogóra, Chorwacja.

mirkoslawski 13.06.2021 19:46

4 Załącznik(ów)
Ciąg dalszy zdjęć, bo na "raz" wyskakuje mi błąd...

greenman 13.06.2021 20:13

Super zdjęcia, już się nie mogę doczekać swojego wyjazdu! Jak możesz polecić jakieś konkretne miejsca (widoki, jedzenie, fajne drogi, noclegi, wszystko) warte odwiedzenia to będę bardzo wdzięczny :)

mirkoslawski 13.06.2021 21:04

Generalnie polecam TETa greckiego (łatwiejszy niż albanski, super widoki) i pętle Theth, oczywiscie glownie ponad 70 km część jeszcze niewyasfaltowaną. Noclegi - nie polecę, bo to byly łapanki i przypadki ;) jedzenie - polecam risotto z owocami morza - w Grecji, Albani, Czarnogórze i Chorwacji pomimo i z niby ta sama potrawa, jest jednak inna ale za kazdym razem pyszna (dla mnie).
Oczywoscie nie zrobiłem ani calego greckiego ani całego albanskiego, opinia moja dotyczy tych odcinków, które przejechałem.

michau 13.06.2021 21:49

O kurła! Jechałbym!

siwy 14.06.2021 00:03

Super foty!

Kaem 14.06.2021 06:57

Od dwóch lat marzenie niespełnione..
Pięknie tam jest
Gratuluję :)
Na Motozach cała trasa? Asfaltowy dojazd czy wszystko off?

mirkoslawski 14.06.2021 07:07

Cytat:

Napisał Kaem (Post 737702)
Od dwóch lat marzenie niespełnione..
Pięknie tam jest
Gratuluję :)
Na Motozach cała trasa? Asfaltowy dojazd czy wszystko off?

Na Motozach wszystko, duzo w sumie asfaltów było, więcej niż offa :)

fiecia 14.06.2021 08:06

Klimacik! Aż się chce wrócić i zobaczyć AL wiosną.

rene82 14.06.2021 11:35

Też nie polecam jagnięciny w Teth, znaczy była pyszna, ale jakbym wcześniej znał cenę to bym cos innego wziął. Ja mu mówię my nie Holland tylko Poland, ale cóż płacić trzeba było...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.