Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Trialówki (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=247)
-   -   co wybrać 4t czy 2t na triala? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=43365)

delirium 22.10.2022 21:09

co wybrać 4t czy 2t na triala?
 
po latach na enduro crossach jestem na kupnie triala dla uzupełnienia umiejetności. Mam dobry deal na nowa Montese Cota 260RR czyli 4t
i podobnej cenie sherco 300 2t. Lubię 4t ale one mają (przynajmniej w enduro) problem z gaśnięciem przy nagłym dodaniu gazu i tego się troche bioje.
Poza tym Montesa jest cięższa o jakieś chyba 10kg. Kusi Montesa bo to Honda i wygrywa na niej mistrz świata Toni Bou :)

minusem Montesy jest homologacja :(


Emek 22.10.2022 21:13

Nie ma tego problemu w Montesie.

Pirania 22.10.2022 21:27

Tylko Montesa! Nie ma nic takiego przy praca manetka.. Gdyby coś było nie tak, chociaż z żadnymi niespodziankami się nie spotkałem, to zapraszam do siebie, pokaże gdzie Ci wsio ogarną.
Oprócz nauki Montesa moze spokojnie służyć do fajnych wycieczek po górach.. Żeby nie zaśmiecać gdybyś miał więcej pytań zapraszam za priv.

Co masz na myśli - minus to homologacja ?

delirium 22.10.2022 22:19

Cytat:

Napisał Pirania (Post 795486)
Co masz na myśli - minus to homologacja ?

no że trzeba co roku OC i po 3 latach przeglądy robić. Dodatkowe koszty a po drogach i tak nią nie bede jeździł.
U sherco mam opcje kupna bez homologacji.


Juz mam problem z endurakiem żeby mu co roku migacze prztprawiać :(
a OC drożeje z roku na rok.

matjas 22.10.2022 22:24

Moim zdaniem to 4t w trialu niewiele wnosi.
Jeśli kupujesz nowe to takie dwusuwowe moto pożyje w chuj godzin bo to ledwo się kręci -
Zwłaszcza taka trzyseta. Nie znam cen ale pewnie na niekorzyść hondy.
Miałem trzy 2t i dwa czterosuwy. Nie widzę zalet silnika czterosuwowego.

Jeśli piszesz ze nie będzie szwendania się po czarnym to olalbym siodełka i duże zbiorniki, do tego sa inne motocykle.
Z trialowek została mi tylko 125 Sherco i jest to najfajniejsze moto co tego celu jakie mieliśmy. Rower z silnikiem.

Ale gonienie Toniego czy tam innego króliczka tez ma swoje uroki.

Adagiio 23.10.2022 17:14

Kiedy kupujesz nowego enduraka czy triala nikt nie zmusi Cię żeby go rejestrować jak nie chcesz. Nie rejestrujesz i to wszystko, jeździsz tak jak crossem, miałem taką Bete jakiś czas temu. Kilku kolegów ma do dziś kupione nowe trialówki i ich nie rejestrowali.

Emek 23.10.2022 17:49

Dokładnie. Musisz tylko zgłosić nabycie. Rejestracja nie jest obowiązkowa.

delirium 23.10.2022 18:35

Obawiam się że nie macie racji - tak było do końca 2020 roku, teraz masz 30 dni na rehestrację i jest kara za to. Chyba że sie coś ostatnio znowu zmieniło o czym nie wiem.

Emek 23.10.2022 18:36

Cytat:

Napisał delirium (Post 795574)
Obawiam się że nie macie racji - tak było do końca 2020 roku, teraz masz 30 dni na rehestrację i jest kara za to. Chyba że sie coś ostatnio znowu zmieniło o czym nie wiem.

Na przerejestrowanie a nie na rejestrację. To dotyczy pojazdów z drugiej ręki.

strobus1 23.10.2022 18:52

Nadal nie trzeba przerejestrowywać. Masz 60 dni na zgłoszenie. Można online to zrobić. Po przekroczeniu terminu kara.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.