Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Forumowy Mechanik (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=182)
-   -   Ile zarabia mechanik? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=34097)

matjas 24.01.2019 15:50

Roboty jest nie do przerobienia tylko nie ma kto za nią płacić. Taki paradoks czyli dwa zegarki marki Doxa.

To jest fakt.

M

CyCek 24.01.2019 17:42

Cytat:

Od klienta biorą 360PLN za roboczogodzinę
to dość wysoka kwota za godzine , chyba nie wróże długotrwałej działalności w branży. Swreis Volvo bierze ok200 z godzine 260 ale pracuja nad autami które zarabiają ciągniki siodłowe . Tu mówimy o motocyklach pojazdaach raczej nie zarabiających . 3 godziny pracy mechanika przy moto + części org. masakra rachunek :(

matjas 24.01.2019 17:50

Szczerze to w 360 za godzinę nawet brutto nie wierze. To byłoby więcej niż w bmw.

Wyjazdowa godzina pracy specjalisty serwisanta w zaprzyjaźnionej firmie 220pln.

Jeśli to prawda to drogo fhooy ale... cena odzwierciedla koszty życia które imo sięgają już zenitu patrząc na standardowe zarobki ze o minimalnej nie wspomnę o minimalnej czy emeryturach, zwłaszcza tych przyszłych...

M

motomax 24.01.2019 17:59

5 tysi realne ale się zastanów dobrze,praca fajna na poczotku bedzie i szybko ci sie znudzi.. jak dojdzie do tego ludzka życzliwość to bedzie ci ciężko.. Po za tym doświadczenie i wiedza.

Dwadzieścia lat tym siędzę zawodowo i ci powiem kokosów nie ma,a czasu ani tyle. Wszystko idzie ku dobremu ale to jeszcze długi czas żeby mechanik motocyklowy dobrze zarabiał...

Jeszcze powiem ci tak,wolę niepewną 3 u siebie niż 5 u kogoś.

Śwagier 24.01.2019 18:53

na przykład 50km do wro powstała nowa fabryka automativ...mechanicy z korpo w którym pracuje przeszli do działu utrzymana ruchu za 7000 brutto,
automatyk to jest około 9000 brutto w systemie 4 - brygadowym

CzarnyCzarownik 24.01.2019 19:47

Ale temat spuchł :D

chemik: Raczej praca spoko, firma, układ też i myślę, że nie będzie tak łatwo znaleźć lepszej. Jedyny problem to może od ostatniego czasu jestem w gorszym projekcie (i teraz taki wydumki mnie nachodzą). Ale tak to jest, że raz jest lepszy, raz jest gorszy. Każdy o tym wie i czekam na lepszą opcję :)

Novy: Chodzi o programowanie mikrokontrolerów - te czarne kostki z dużą ilością nóżek które czasem widać na płytkach z elektroniką. PLC też programowałem, ale w technikum na laborkach. W sumie głównie tego nas uczyli, nawet z tego pisałem egzamin na technika.

majtas: Browar będę pić jutro i myśleć nas sensem życia :D

motomax: Fajna uwaga. Wiadomo u siebie najlepiej, pracujesz na swoją markę i możesz się pochwalić, że coś rozkręciłeś i to prosperuje.

Śwagier: to mnie zaskoczyłeś takimi zarobkami. Ja powoli zbliżam się do tej pierwszej kwoty. Myślałem że za utrzymanie ruchu dużo mniej płacą. Ale z drugiej strony dla zagranicznych firm to i tak są "grosze" a my jesteśmy białymi murzynami. W Austrii znajomy po studiach (automatyka) dostał 3,5k euro na rękę a teraz po dówch latach ma już 5,5k. I w Austrii jest 14 wypłat w roku :D

Jeszcze myślałem, że fajnym pomysłem byłoby ściąganie motocykli z Austrii, kompletna renowacja, a potem sprzedaż ze sporą przebitką. Aktualnie prowadzę taki projekt z DR350 i sprawia to sporo frajdy (ale DR nie idzie na sprzedaż). Pewnie miesięczny/godzinowy zarobek z takiej imprezy wyjdzie żałosny, ale jakby to robić jako hobby i jakiś grosz byłby na plus to w sumie fajne hobby :)

Michal 25.01.2019 10:50

Cytat:

Napisał matjas (Post 621500)
Szczerze to w 360 za godzinę nawet brutto nie wierze. To byłoby więcej niż w bmw.
M

Matjas, zadzwoń do Inter Motors na Łopuszańskiej w Warszawie, wydaje mi się, że tam przy bmw zbliżyli się już do 400zl/h

matjas 25.01.2019 11:47

matko... jak widać praca rąk musi kosztować. zwłaszcza w stolicy.

mam nadzieję, że dożyję w zdrowiu tych czasów by kasować za godzinę przynajmniej połowę tej stawki :D no i mieć robotę :D

m

RAVkopytko 25.01.2019 18:11

Mnie ten super servis na Kowalskiej się nie podoba,moto stoją na dworze,deszcz,teraz śnieg napierdala na nie.I nie są to stare afryki czy trampki ;)
Wcześniej był zakład stolarski,później autoserwis teraz moto serwis.

Czarny czarowniku, musisz sam się przekonać co dla Ciebie ważniejsze/lepsze

Adagiio 25.01.2019 18:12

W Romie serwis bmw liczy 80 euro netto roboczo godzina, serwis hondy średnio 65/70, yamaha, suzuki, kawasaki 50/60, stawki w dużej mierze uzależnione są od lokalizacji serwisów. W centrum drożej na peryferiach taniej . Moi kumple prowadzący swoje warsztaty motocyklowe nie pracują za stawki godzinowe, tylko ustalają kwoty za naprawy. Nikt o zdrowych zmysłach nie zapłacił by im tyle kasy za godzinę roboty. Smutna prawda jest taka że w większości serwisów pracują ludzie co mają w dupie przykładnie się do pracy, dostają na rękę 1200/1300 euro pensji.
VAT w it to 22% .
Tu 100 euro za dniówkę roboty to w dzisiejszych czasach prestiż, średnia dniówka to 70/80 euro a najczęściej 60, wiec kogo stać na płacenie takich stawek w serwisach ? W Romie jeździ 2.5 miliona jednośladów na 5 ml mieszkańców.
Nie znam reali Warszawy, ale jeśli znajdują się chętni płacić taką kasę za robociznę to znaczy że ich na to stać.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.