Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Ciuch Afrykańczyka (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=130)
-   -   Modeka Viper LT (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=37147)

MAQ 23.04.2020 12:53

Modeka Viper LT
 
Cześć. Czy ktoś oglądał, przymierzał kurtkę Modeke Viper LT z membraną wprasowaną tzw. Laminat dwuwarstwowy. Jest to nowy model na 2020r. za rozsądne złote. Co sądzicie o tym ciuchu? https://www.google.com/url?sa=t&sour...VX1lcML2bRMhhV.

CzarnyCzarownik 23.04.2020 13:07

Ja mam tacomę, już kilka lat. Z tego co widzę to kosztuje tyle samo, a ma wypinane 3 warstwy co jednak jest plusem.

Ale i tak od jakiegoś czasu używam zamiast podpinki polara, a zamiast membrany kondona... już bym wiecej nie kupował kurtki 3w1. Na plus to ochraniacze na rękach i plecach bo masz od razu te fajne gumowe.

I bierz białą, w ciepłe dni jest 100x lepiej jak w czarnej.

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk

Emek 23.04.2020 13:24

Może to przypadek ale kumpel kupił na wyjazd top model z Modeki , który puszczał wodę jak dziurawy balon. Zaliczył lekkiego szlifa i po tym ani kurtka ani portki nie nadawały się już do niczego. Potargało się wszystko. Gdzieś nawet miałem foty bo osobiście to zszywałem żebyśmy mogli wyprawę kontynuować i nie łaził z gołą dupą.

Lolex 23.04.2020 13:41

Ja też mam złe zdanie o Modece. Membrana (wypinana) w spodniach rozerwała się po pierwszej ulewie. Rzepy w rękawach kurtki przestały kleić po chyba dwóch praniach. W większym deszczu szybko nasiąka. Niestety, ale jest to dziadostwo. Drugi raz nie kupiłbym niczego z oferty tej firmy, nieważne jaki model i za jaką cenę.

zimny 23.04.2020 14:47

Dziwne.. Jeżdżę w ciuchach modeki już 12 lat. Z tym że od 5 lat drugi komplet (Extremadura) bo wyroslem :D

Ma swoje mankamenty ale żeby mieć takie problemy jak mówicie to nie zdarzało mi się. A trochę km w nich najeździłem w różnych warunkach. Kolejne też pewnie kupiłbym tej firmy choć słyszałem że ostatnio gorzej z jakością. Aaa... Ochraniacze mam w tych ciuchach słabe ale wentylację bdb.

Żonie rok temu kupiliśmy RST Adventure 2 Lady i jest bardzo zadowolona. Bardzo solidnie to wygląda.

Tyle ode mnie, zdziwiony jestem tym co piszecie.

Pozdrawiam
Zimny

Tomasa 23.04.2020 15:00

Mam kurtkę i spodnie Modeca Panamericana. Jeździłem w tym w upale, w deszczu, w temp ok 5 stopni i było ok. Jest bardzo ciepła, jeśli wepnie się wszystkie membrany / ocieplacze. Dla wysokich robią modele z dłuższymi nogawkami.

Lolex 23.04.2020 16:58

Hm, może w tym tkwi sedno różnych opinii, że x lat temu jakość była lepsza. Swój zestaw kupowałem jakieś 2 lata temu, nie pamiętam jaki to model, ale nie najdroższy, ani nie najtańszy. Ciepłe to jest rzeczywiście (ze wszystkimi podpinkami), ale reszta jw.
I żeby nie było, że hejtuję firmę: kobita ma jakąś letnią Modekę, siatkową i ta jest całkiem ok, dość porządnie wykonana, ładna i funkcjonalna. Ma też jakąś RST na chłodniejszy czas i ta też jest spoko, solidna.

Dario 23.04.2020 19:06

Mam kpl Modeke Melville, tę samą od 13 albo 14 lat. Ja nie pamietam a sprzedawca, ktory mi ją sprzedał umarł już ze starości :)
Przeżyła 3 motocykle. Wiele razy miałem ją zamienić na coś nowszego ale za każdym razem było mi szkoda, bo ciągle jest dobra - zimna w lecie i ciepła w zimie:)
Chyba niestety ten Melville jest wyjątkiem od reguły bo moi kumple swoje Modeki już powyrzucali...

Tomasa 23.04.2020 19:50

Panamericana to najwyższy model Modeki, może dlatego daje radę, a na tańszych już za bardzo producent oszczędza.

zimny 24.04.2020 14:10

Jak kupowałem pierwsze ciuchy to Melville było top modelem - na ówczesny czas to był drogi zestaw. Wtedy nie było mnie stać - kupiłem zestaw Silas. Faktem jest, że po paru latach membrana zaczęła puszczać ale wtedy jeździłem po 20 tys. km. rocznie.

Panamericana była topowym modelem jak kupowałem swoje Extremadury - te były oczko niżej. Do dziś jestem zadowolony całkiem.

10 lat temu była Modeka i długo nic poniżej. Podobny poziom Hein Gericke, Pharao itp. Powyżej była Rukka. Teraz rynek ciuchów moto jest dużo bogatszy.

Może być tak, że jakość Modeki w niższych modelach teraz jest gorsza, a może próba porównawcza w podobnej cenie jest dużo lepsza. Żona nie miała wątpliwości decydując się na RST ADV2 - jakościowo naprawdę dobrze to wygląda, komplet około 2,2k pln chyba.

Pozdrawiam
zimny


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.