Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Jak wyznaczyć trasę off - jazda na punkt czy wcześniej zaplanowana trasa? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=29544)

JaTomek 17.06.2017 22:24

Jak wyznaczyć trasę off - jazda na punkt czy wcześniej zaplanowana trasa?
 
Panowie, chciałem pojeździć trochę po naszym pięknym kraju bez asfaltu tylko off. Poradźcie proszę jaki sposób nawigowania wybrać, wcześniej ułożona trasa czy wskazany cel i jazda na azymut? Chciałem śmignać z 200km w jedna stronę i zastanawiam się co będzie dla mnie na początek łatwiejsze? Tak żebym był w stanie tego samego dnia wrócić;)

Tomas_XRV 17.06.2017 22:34

Mi się lepiej śmiga jak sobie ułożę w gpsies bo jak jezdzilem na azymut to trafila sie jakas ogrodzona autostrada albo rzeka nie do przejechania.

Pils 17.06.2017 22:39

Jaka masz nawi? Generalnie nie trzymam się nawi sztywno. Raczej to jest kierunek. Wpisuje w Automapie cel jakieś 40 50 km odległy i wybieram trasę piesza. Nawigacja w tej konfiguracji Wyszukuje bardzo fajne drogi. Jak po drodze jest jakis temat np na lewo od wyznaczonej trasy to bez wahania odstępu je od zaplanowanej trasy. Późniejj gdzieś dołączam do zaplanowanej trasy. Nawi traktuje jako kierunek. Różne nawigację pokazują różna trasę do tego samego punktu. Co do powrotu tego samego dnia to w połowie czasu Nawrotka. Jak się będzie sciemniac to pozostaje ustawienie trasy szybkiej.

ArturS 18.06.2017 01:06

Dużo zależy od miejsca gdzie chcesz jechać. Często kursuję Śląsk-Warszawa, za każdym razem inna drogą. Raz postanowiłem trzymać się tras sugerujących brak asfaltu i po 5h jazdy udało mi się oddalić od Wawy na jakieś 80-90km. Powód - po drodze na południe sporo konkretnych rzek i co chwilę musiałem odbijać mocno na bok, czy nawet z powrotem, żeby znaleźć jakikolwiek most (z reguły duże miasto). Jak masz czas, to lepiej wyklikaj coś na gpsies.

Vee 18.06.2017 07:41

Wiedz, że jak wyznaczysz sobie sztywną trasę offem, nie znając okolicy, może się okazać, że w rzeczywistości trafisz na przeszkody, których nie będziesz chciał/mógł pokonać i wtedy, i tak będziesz szukał objazdu. ;)

Przerobiłem to ostatnio i skłaniam się ku "elastycznemu" nawigowaniu na kolejne punkty orientacyjne. A wrócić zawsze możesz po "śladzie" zapisanym w nawi.

Pozdro i powodzenia!

JaTomek 18.06.2017 07:53

Cytat:

Jaka masz nawi?
Locus Map i Osmanda w telefonie.

Chcę na początek wybrać się z Warszawy na mazury w okolice Pisza unikając asfaltu.

Cytat:

Wiedz, że jak wyznaczysz sobie sztywną trasę offem, nie znając okolicy, może się okazać, że w rzeczywistości trafisz na przeszkody...
Tego się najbardziej obawiam dlatego wyznaczę chyba kilka punktów na trasie i będę na nie nawigował. Teraz testuję możliwości wspomnianych programów, żebym się w trasie nie wkurzał.

Przejrzę jeszcze w miarę możliwości drogę na zdjęciach satelitarnych czy nie ma po drodze większej niespodzianki;)

PawelM. 18.06.2017 08:47

Utwórz sobie trasę na kompie w gpsies.com i potem plik gpx na tel do programów jakie masz. Tak jest najwygodniej a oba programy jakie masz są bdb


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.