Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Przygotowania do wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Rumunia i reszta Europy :-) (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=13599)

janeksok 23.05.2012 01:12

Rumunia i reszta Europy :-)
 
Słuchajcie moi drodzy! Razem z kumplem (ja na Afryce, on na koreańskim wojowniku o pojemności 125cm3 marki Daelim), postanowiliśmy wyruszyć na podbój Europy. Pierwszego lipca planujemy być już na kołach, a trasa z grubsza (bardzo z grubsza!) prezentuje się tak:

http://mapy.google.pl/maps?saddr=Szc...t=h&mra=pr&z=6

Rozpocząć planujemy od eksploracji Kotliny Kłodzkiej, później dzida przez Kraków na Bieszczady. Z Bieszczad, przez Słowację azymut na Rumunię. Później Transalpina, Transfogaraska, zamek drakuli w Branie. Dalej - odwiedzić znajomych w miasteczku Drobeta–Turnu Severin i z powrotem (być może przez Serbię) przez wielkie stolice: Budapeszt, Wiedeń, Pragę, Berlin. Na wyprawę mamy ok. miesiąc, tak więc czas nas raczej nie ogranicza. Ograniczyć mogą nas chyba tylko niezależne od nas wydarzenia no i niestety kasa.

Chciałbym poprosić was o wszelkie możliwe wskazówki odnośnie takiej wyprawy. Każda informacja jest na wagę złota. Kraje przez które na tą chwilę planujemy przejechać to: Słowacja, Rumunia, być może Serbia, Węgry, Austria, Czechy, Niemcy. Wszystko oczywiście może się zmienić. Macie jakieś doświadczenia z wymienionymi krajami?

Gradient 23.05.2012 13:42

Odpuśćcie sobie Niemcy i pojedźcie dalej z Rumunii przez Serbię aż do Czarnogóry i Albanii. Powrót przez Bośnię. Będziecie mieli zdecydowanie więcej ciekawych i estetycznych wrażeń.Poza tym jak jesteście ograniczeni budżetem na miesiąc, to po co chcecie się pchać do dużych i zatłoczonych, drogich europejskich miast.
Motocyklem najlepiej zwiedza się bezdroża i małe wioski.:at::at:

betu 24.05.2012 07:12

Zgodze sie z przedmowca-na 120%.
Po co pchac sie do miast-nie po to masz AT zeby stac w korkach i podziwiac puszki.
Jakbys jezdzil automatem (Vespa) to co innego.
Szkoda czasu i pieniedzy.Wal w nature.:at:

janeksok 24.05.2012 18:43

Gradient i Betu - dziękuję Wam bardzo. Macie rację :-) Jak tylko fundusze nam pozwolą - zajedziemy najdalej jak tylko się uda, odwiedzając przy tym możliwie największą ilość państw po drodze. W tej chwili rozmyślamy nad tym, żeby pojechać do Rumunii (z punktu E do F) przez Ukrainę. Dobry to pomysł?

betu 24.05.2012 19:07

Ja z plecaczkiem jade do Rumunii pod koniec lipca,ale nie przez Ukrane,tylko Slowacje i Wegry.Jakos te formalnosci graniczne mnie poprostu przerazaja.(Ukraina)
To takie moje prywatne zdanie.

herni 24.05.2012 20:44

Cytat:

Napisał betu (Post 241148)
Ja z plecaczkiem jade do Rumunii pod koniec lipca,ale nie przez Ukrane,tylko Slowacje i Wegry.Jakos te formalnosci graniczne mnie poprostu przerazaja.(Ukraina)
To takie moje prywatne zdanie.



Jakie formalności graniczne ? nigdy nie było problemu na granicy a przejazd przez UA jest po prostu przygodą ,a przez H nuda i nic więcej .:mur:

hans 25.05.2012 07:26

Cytat:

Napisał betu (Post 241148)
Jakos te formalnosci graniczne mnie poprostu przerazaja.(Ukraina)

- a przejezdzales juz przez UA czy to Twoje wyobrazenie?

Bo jak "straszne formalnosci" znasz z opowiesci to nie wierz w nie ;)

Pirania 25.05.2012 07:38

Coś mi mówi że to wrażenie Kolega zna z opowieści..

Bajki i tyle, ludzie na na granicy przesympatyczni, pomocni w wypełnianiu kwitów - kiedy obowiązywały, z celniczkami można se pogadać, pośmiać się.

Generalnie W bym omijał i leciał na S i na E i dalej tym lepiej.

herni 25.05.2012 08:31

Zgadzam się z Piranią w 100% :at::at:

betu 25.05.2012 08:34

Wszystko dotyczace przejazdu przez granice z Ukraina znam z opowiesci.Czytalem tez pare histori zwiazanych z przejazdem przez U-i musze powiedziec ze ostudzily moj jakikolwiek zapal przejazdu przez ten kraj.
To po pierwsze,a po drugie mnie jest latwiej i szybciej przejechac przez Slowacje i Wegry w drodze do Rumunii-bede jechal zza zachodniej granicy i prwd bede nocowal w Bielsku.
NIe zebym byl zle nastawiony do Ukrainy (mowimy tylko kraju jako terenu do zwiedzenia),chce poprostu najszybciej dojechac do Rumiuni-mam na dojazd i powrot kolo 10 dni.To dla mnie troche malo.

Mam nadzieje ze "wyprostujecie" moje mniemanie o UA.

Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.