Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=173)
-   -   Kupno domu na gruntach ornych (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=29392)

Sławekk 05.06.2017 21:41

zrób kilka fotek w plenerze bo umrę z ciekawości :)

Tym bardziej jak będziecie pracować przy drodze.
Dobre fotki i artykuł w lokalnej prasie o tym że naród potrafi.

"My tu dajemy radę i jesteśmy przykładem społeczeństwa obywatelskiego" - podobno prócz energii odnawialnej wiele wysiłku wkłada się w tworzenie społeczeństwa obywatelskiego w naszym kraju.

Społeczeństwa obywatelskie oprócz wielu zalet, są w czołówce donoszenia np. na sąsiada.

Wojtec 05.06.2017 21:48

Cytat:

Napisał Ziarko (Post 534205)
A kogo to Waść wybierał od Rady Gminy To On zasiada w organie, bez którego akceptacji Burmistrz/Wójt/Prezydent wiele nie zdziała. Wszelkie działanie inwestycyjne wójtów/burmistrzów/prezydentów muszą byc zaakceptowane właśnie przez Radę :D

Generalnie jest odwrotnie:D Radni robią to ,co Najwyższy chce.

Ziarko 06.06.2017 09:17

A to zależy od gminy. "GENERALNIE" - to słowo nie pasujące do wielu gmin....

generalnie to zależy od czlowieka - w jednym przypadku lepiej do burmistrza, w innym do kierownika robót inwestycyjnych a jeszcze w innym do radnego..... - krótko mówiąc, należy wybrać się do człowieka, który ma posłuch i realny wpływ na to, co może być realizowane.

wasilczuk 06.06.2017 09:38

Tak po prawdzie, to urzędy robią to, co w ustawach wymyślą złodzieje na wiejskiej. Wg mojej wiedzy usypanie 1,5 grobli o tak sobie łopatami przez sąsiadów jest samowolą na którą lokalni urzędnicy przymkną oko, żebyście się odczepili. Narusza się tym przepisy ustawy prawo wodne i jeszcze kilka innych.
Mój kolega chciał a w sumie musiał legalnie przebudować rów, który faktycznie nie istniał ale na mapach przecinał jego działkę. Zrobił operat wodnoprawny i przeszedł wszystkie te posrane procedury. Tak go to zniechęciło, że budowę domu odłożył na "niewiadomokiedy".

Ziarko 06.06.2017 11:12

przebudowa drogi dlaczego miałaby naruszać prawo wodne? Nie dotyczy przecież cieku. TO że ciek, czasem wpływa na drogę, to sprawa cieku a nie właściciela drogi. Chyba że ciek przejmie drogę. Ale to już na inną opowiastkę i to możliwą przyszłość, bo dziś nie ma związku.

Co prawda przebudowa wymaga pozwoleń. Ale to się da załatwić.
Co do spraw papierkowych - dlatego czasem całość dokumentacji warto zlecić specjalistom, co znają się na robocie papierkowej... tak samo jak kopanie fundamentów pod dom zleca się koparkowemu a nie kopie samemu szpadlem. Wówczas człowiek się nie zniechęca pochopnie.

Sławekk 06.06.2017 11:28

Cytat:

Napisał wasilczuk (Post 534303)
Tak po prawdzie, to urzędy robią to, co w ustawach wymyślą złodzieje na wiejskiej. Wg mojej wiedzy usypanie 1,5 grobli o tak sobie łopatami przez sąsiadów jest samowolą na którą lokalni urzędnicy przymkną oko, żebyście się odczepili. Narusza się tym przepisy ustawy prawo wodne i ........

Kiedy pierwszy raz naprawiliśmy "NASZĄ" drogę, dając dobry , obywatelski przykład :Thumbs_Up: przyjechała po mnie Straż Miejska i zawiozła mnie na dywanik do zastępcy Burmistrza

Złamaliśmy prawo budowlane , działając bez pozwolenia, prowadziliśmy prace budowlane na gruncie, którego właścicielem jest Gminna. ;)

Straż Miejska zrobiła stosowną dokumentację fotograficzną jako dowód samowoli budowlanej.

Udzielono pouczenia :)

Nynek 06.06.2017 11:29

Cytat:

Napisał Ziarko (Post 534331)
przebudowa drogi dlaczego miałaby naruszać prawo wodne? Nie dotyczy przecież cieku. TO że ciek, czasem wpływa na drogę, to sprawa cieku a nie właściciela drogi. Chyba że ciek przejmie drogę. Ale to już na inną opowiastkę i to możliwą przyszłość, bo dziś nie ma związku.

Co prawda przebudowa wymaga pozwoleń. Ale to się da załatwić.
Co do spraw papierkowych - dlatego czasem całość dokumentacji warto zlecić specjalistom, co znają się na robocie papierkowej... tak samo jak kopanie fundamentów pod dom zleca się koparkowemu a nie kopie samemu szpadlem. Wówczas człowiek się nie zniechęca pochopnie.

Choćby dla tego, ze roboty będą prowadzone w terenach zalewowych, a na prowadzenie takich prac trzeba mieć decyzję zwalniającą dyrektora RZGW i pozwolenie wodnoprawne. Generalnie nadsypanie podniesienie terenu przyległego do brzegu będzie miało wpływ na tereny znajdujące się na drugiej stronie stronie rzeki. Grobla, wał jest urzadzeniem wodnym/regulacyjnym i na takie coś też trzeba mieć pozwolenie wodnoprawne, to tak z grubsza jeżeli chodzi o prawo wodne. Ale jak ktoś wyżej napisał na wszystko można przymknąć oko, gorszą sprawą jest fakt, że to jest rezerwat ( o ile mi się coś nie pomieszało) , tu trzeba być ostrożnym, gdyż zieloni mogą narobić konkretnego bydła ( w zależności jacy są aktywni na danym terenie) , z nimi raczej ciężko o merytoryczną rozmowę.

Ziarko 06.06.2017 21:18

Cytat:

Napisał Nynek (Post 534336)
Choćby dla tego, ze roboty będą prowadzone w terenach zalewowych, .

Znasz ten teren? Jest ujęty jako zalewowy?

wasilczuk 07.06.2017 08:01

Nie ma to jak sprawcza logika przeciętnego Polaka- szaraka- specjalisty od wszystkiego.
Panie Ziarko. Ja nie będę się z Panem przepychał i nie interesuje mnie Pańska logika. To nie wydział filozofii. Mówię o obowiązujących przepisach. Nie mówię o ich logice bo to zbędne.
A fundamenty kopane szpadlem są o wiele lepsze od kopanych koparką. Tu zapewne powstanie kolejna gawęda.

Ziarko 07.06.2017 15:36

Cytat:

Napisał wasilczuk (Post 534445)
Panie Ziarko. Ja nie będę się z Panem przepychał i nie interesuje mnie Pańska logika. To nie wydział filozofii. Mówię o obowiązujących przepisach. .

Maść na ból dupy se kup. Jeśli teren nie jest zalewowy, a to nie zawsze jest takie oczywiste (mimo że woda przelewa się przez działkę) , to nie będą potrzebować pozwolenia wodnoprawnego.
Na niektórych mapach, nie objęto terenem zalewowym istniejących budynków i dróg dojazdowych do nich. Z jakich względów? To już pytanie nie do mnie.

Nie mamy nawet konkretów, mapy, jak faktycznie wygląda teren. Natomiast, jeśli szczegóły znasz, to można je ujawnić by uzasadnić swoje stanowisko. W przeciwnym razie, tylko ból dupy widzę.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.