Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne - dyskusja ogólna (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=248)
-   -   Yamaha TT vs XT vs KLR vs NX 650 Dominator, może coś innego? przeprawówka, offroad, na A2 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=23211)

Mateusz93 24.02.2015 18:05

Yamaha TT vs XT vs KLR vs NX 650 Dominator, może coś innego? przeprawówka, offroad, na A2
 
Cześć, czołem! :)
nazywam się Mateusz, to mój pierwszy temat na tym forum- witam Was serdecznie ;)

moja miłość do motocykli kiełkowała od dawna, ale za namową dziewczyny, średnioprzekonany, poszedłem na slajdowisko o Ukrainie...
tam okazało się, że jest ono o wyprawie motocyklowej, offroad, przepiękne widoki, pasja, coś wspaniałego. poszedłem porozmawiać z prowadzącym- Karolem, notabene właścicielem Afryki. bardzo mnie wrkęcił w ten temat i postanowiłem ruszyć z własnym scenariuszem...

robię prawko, długa droga, ale sporo we mnie zapału i chęci.
mam do wydania na moto 5-8tysięcy, z tym, że 8 to raczej góóórna granica (wolałbym bliżej pierwszej kwoty, by móc coś jeszcze podziałać w tym sezonie, ale wiadomo, kupuje się raz i lepiej nie oszczędzać zbytnio).

bardzo spodobała mi się ta forma podróżowania. chciałbym pojechać (z w/w Karolem) na kilkudniowy trip, poza ulicami, przeprawy itp. nie chodzi mi o oranie lasów jakąś 250tką, tylko szerokopojętą przeprawę. w grę wchodzą setki kilometrów, więc ważna jest wygoda, przydałaby się uniwersalność, gdyż na co dzień chciałbym jezdzić moto po mieście/przedmieściach.

Znajomy zaoferował mi TTR 600, rocznik 2003. jest on z wielkogarowych singli jednym z bardziej uterenowionych, odchudzony, bez rozrusznika itp. jak on sprawdzi się w takim codziennym uzytkowaniu? po lasach pewnie dobrze, ale czy da radę w ~trasie? (wiadomo, nie nastawiam się na 300km autostradą, ale chcaiłym czasem wyskoczyć gdzieś z kolegami, może jakieś opony supermoto?)

bardzo kusi mnie ze względu na wiek i pewność, że nie jest wyjeżdżony, jednak kosztuje około 8000zł i to dla studenta całkiem spory wydatek.
co Wy byście polecili?
możecie coś powiedzieć na temat różnic w użytkowaniu XT i TT?

z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam!
Mateusz

Babel 24.02.2015 18:20

Też cię witamy.
Takich tematów na forum było już kilka - nie obraź się ale użyj opcji:szukaj: - poczytaj.

bass 24.02.2015 19:32

Kup transalpa za 6 -7 tysi i nie kombinuj, skoro masz górną granicę 8 tysi to proponuję nie zaczynać kariery motocyklowej od podcierania dupy szkłem, motocyklowanie to takie dziwne hobby - w skrócie - im taniej tym większe gówno do lepienia :hello: jeżeli uwierzysz w to i zastosujesz się na samym poczatku to nie doświadczysz wkurwienia :D

Witamy na forum :at: :D

bicio 24.02.2015 19:43

Za 5 tysięcy na luzie kupisz NXa w dobrym stanie. To prosty i trwały singiel, mnóstwo części i pomocni ludzie na hondadominator.pl
Jeśli okaże się za mało offrołdowy bądź szosowy dla Ciebie, zmienisz sobie na TTR czy co tam będziesz chciał.
Sorry bass, ale kupno trampka to właśnie ucieranie dupy szkłem ;)

Mateusz93 24.02.2015 20:34

a porównanie stricte KLR vs XT vs NX?
NX lubi olej, ma duże wsparcie w necie, XT jest popularny, części sporo, ale chyba nie ma aktywnego forum?
KLR? możecie tak coś o każdym?
czytam różne wątki i mam spory mętlik w głowie.
Trampek chyba nijak ma się do terenu...
jak jazda w/w motocyklami na szosie? jezdzicie w dalsze trasy na swoich?

Artek 24.02.2015 20:42

Cytat:

Napisał Mateusz93 (Post 419638)
a porównanie stricte KLR vs XT vs NX?
NX lubi olej, ma duże wsparcie w necie, XT jest popularny, części sporo, ale chyba nie ma aktywnego forum?
KLR? możecie tak coś o każdym?
czytam różne wątki i mam spory mętlik w głowie.
Trampek chyba nijak ma się do terenu...
jak jazda w/w motocyklami na szosie? jezdzicie w dalsze trasy na swoich?

Nie koń czyni z Ciebie jeźdźca... Trampek fajny to z 1 tarczą za 6500 w górę, z dwoma za 7500 w górę. Poniżej tego to OKAZJA lub wtopa. Na kupieniu motocykla wydatki się nie kończą. Jak masz 8 koła to zapomnij o trampku. XT fajny i da Ci radość na początek. Później i tak zmienisz motocykl szybciej jak dziewczynę.

żuk 24.02.2015 21:58

NX do jazdy po lasach spoko ale na większe oranie raczej za tęgi sprzęt. No i olej kurna co chwila trzeba zmieniać...
Poza tym spoko maszynka.

Songo 24.02.2015 22:00

Ta TTR to najsensowniejszy wybór, zwłaszcza jeśli pewna. Waga ma jednak kolosalne znaczenie a nowicjuszowi o wiele łatwiej będzie się nauczyć jazdy w terenie na lżejszym sprzęcie i sprawi mu większą frajdę. Zwłaszcza jeśli to mają być faktycznie przeprawy jakimiś lasami itd a nie tylko droga szutrowa. Jak Ci będzie za mało wygodnie na szosie to zmienisz sobie na większego turystyka. Prawda jest taka że prawdopodobnie to nie będzie Twój ostateczny motocykl :)

NUROFEN 24.02.2015 22:27

mój szwagier kupił w moim miasteczku Transalpa ....rok 98 , 54,000 km na zegarze , złoty kolor , gmole , stelaż na kufry boczne , 3 x givi e46 ,
nowy komplet TKC 80 przód tył...
Cena 8500 zł. Stan naprawdę super. BartekJ widział i jedyne co wymienił to żarówkę z przodu ;-)

Mozna ? Można ale takie cukierki nie trafiaja sie codziennie

majo 24.02.2015 23:29

http://www.motocykl-online.pl/testy/...nduraki,5423,1

Dominator to dobry wybór, nie utopisz kasy i po nim będziesz wiedział czego Ci trzeba:)
Czy to prawda, że KLR nie ma łożyskowanego wałka rozrządu tylko tuleje ślizgowe?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.