Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Układ elektryczny i zapłonowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Różnice okołosilnikowej elektryki 07 i 07a (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=3633)

newrom 29.06.2009 15:13

Różnice okołosilnikowej elektryki 07 i 07a
 
Hejka. Poszukuje informacji czy coś się zmieniło między tymi wersjami jeśli chodzi o elektrykę wychodzącą z silnika. Knuję przekładkę silnika 07a do 07, a jeśli kupię ten silnik to będę musiał zamianę zrobić 'w locie' czując na plecach wzrok mojej kochanej Inkwizycji i nie chciałbym żeby operacja się przedłużyła bo mnie jakiś kabelek zaskoczy ;) TIA pozdr newrom

Misza 29.06.2009 15:48

Różnice w elektryce silnika: inne koło magnesowe, różnice w cewkach impulsatora (w jednym dwa w drugim jedna cewka). To wszystko. Co się stało w starym silniku?

newrom 29.06.2009 18:10

Hmm, koło magnesowe nie powinno mieć wpływu na kabelki, ale dwie cewki na impulsatorze chyba tak. Czy się mylę i wymiana silnika nie spowoduje konieczności prucia instalacji i szukania modułu od 07a?
Z silnikiem się stało że zębatka lata 'jak Żyd po pustym sklepie', skończył się czujnik luzu i silnik przejechał X00*tyś km. Krótka kalkulacja i mi wychodzi że koszty zakupu lub remontu silnika będą porównywalne o ile nie wyskoczy mi jakieś uszkodzenie o którym teraz nie mam pojęcia (jak np oglądany na forum wał z ukruszonym zębem).
No i ciągle będzie to silnik z przebiegiem X00tyś.
Dzięki za info i proszę o jeszcze ;)

* - za X podstaw sobei dowolną cyfre >= 1 ;)
pozdr
newrom

Misza 29.06.2009 18:16

Koło magnesowe jest inne - impulsy inaczej podawane. Trzeba przełożyć ze starego silnika - potrzebny ściągacz (do dorobienia przez tokarza).

Jakaś plaga remontów/wymian silnika nastała :)

newrom 29.06.2009 18:56

Dzięki raz jeszcze. No to teraz pozostaje mi wyjaśnić lepszej połówce dlaczego nie pojedziemy na wakacje i mogę się brać za zakupy ;)

Xargo1 29.06.2009 20:00

Cytat:

Napisał Misza (Post 64631)
Trzeba przełożyć ze starego silnika - potrzebny ściągacz (do dorobienia przez tokarza).

A ja mogę jedynie podpowiedzieć, że ściągacz pasuje od koła magnesowego od... komara :p. Ściągałem nim koło u siebie w 03 i w dwóch silnikach NTV - o dziwo daje radę:)
Cytat:

Napisał Misza (Post 64631)
Jakaś plaga remontów/wymian silnika nastała :)

To ja zgłaszam jeszcze jeden przypadek - mój - panewka na korbie się obróciła... :mad:

newrom 30.06.2009 09:03

Żeby nie zakładać nowego wątku, ktoś zrobił remont silnika i podsumował koszty ? :)

Misza 30.06.2009 10:28

Materiały:
-tłoki+pierścienie 1200zł
-uszczelniacze zaw 32złx6
-komplet uszczelek 330zł
-łańcuch rozrządu 200złx2

Robota:
-szlif cylindrów 70złx2
-regeneracja głowic 120zł
-rozłożenie/złożenie silnika - zależnie :)
-wyjęcie/włożenie silnika - zależnie :)

Do tego:
2x wymiana oleju z filtrem

Więcej grzechów nie pamiętam aktualnie...

ramires 30.06.2009 11:31

AT i generalnie te silniki nie mają nikasilu - jest tuleja żeliwna.

newrom 30.06.2009 11:51

No i nicasilu się nie szlifuje tylko odsyła do firmy które się zajmują nakładaniem takiej powierzchni. Dla crossów 125-250 to koszt bodaj 600zł i czasami jeszcze trzeba sporo czekać bo AFAIK w .pl się tego nie robi i wszystkie zlecenia lecą do CzechóSłowacji. Dla afri (gdyby tam był nicasil) pewnie byłoby spooooro więcej :( Misza, na razie wygląda nieźle, ja wczoraj podliczyłem na zsf-moto.de części i wyszło mi sporo więcej (ale przyjąłem że jak już robić to wszelkie łożyska, uszczelniacze, napinacze trzeba wymienić) i podsumowanie mnie trochę zabiło (bez wymian tłoków, cylindrów ok 1k eur). A jakby coś mi jeszcze miało wyskoczyć to bym się chyba pociął szarym mydłem w płynie ;) Dlatego się zastanawiam czy ktokolwiek zrobił taki remont na nowych częściach z założeniem że silnik ma się przekulać kolejne 200kkm bez ruszania.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.