Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   AT CRF1100L Zawieszenie Tradycyjne vs Elektroniczne (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=43543)

michal_m 28.11.2022 09:54

AT CRF1100L Zawieszenie Tradycyjne vs Elektroniczne
 
Cześć!
Mam zamówioną CRF1100L AFRICA TWIN - ADVENTURE SPORTS DCT, z tradycyjnym zawieszeniem. Moto będę miał do odbioru na wiosnę przyszłego roku. Pytanie do posiadaczy nowej Afryki, o zawieszenie właśnie. Czy warto doplacić do elektronicznego? Czy tradycyjne spisuje się równie dobrze a to elektroniczne to tylko bajer?

Mam jeszcze teoretycznie czas na zmiane i bije sie z myslami czy przy tej kwocie w mysl powiedzenia (poszla krowa niech idzie i ciele) isc w wersje ES.

Moto z tradycyjnym zawieszeniem mam juz z gwarancja ceny 80 tys.
ES jak bym chcial to pewnie juz po normalniej cenie czyli ponad 90 tys.

Dajcie znac jak Wasze doswiadczenia.

Pozdrawiam!

Majster 28.11.2022 10:42

Jak planujesz używać motocykla?
Ponad 10k różnicy to grubo.

michal_m 28.11.2022 10:47

Hej @Majster,
nie ukrywam ze z czasem srednio u mnie poki co (praca, male dzieci), wiec moto bedzie sluzylo na weekendowe wypady jedno maks dwu dniowe, plus po pracy wyskoczyc na przejazdzke aby sie odstresowac :).

Majster 28.11.2022 11:06

Co byś nie wybrał to będziesz zadowolony z jazdy. ES jest fajne, zmienia ci pod tyłkiem motocykl za dotknięciem przycisku i reguluje wysokość świateł bez zsiadania. To samo zrobisz w zwykłej śrubkami. Jak uwielbiasz gadżety to wiadomo że bez ES nie da się jeździć, hehe. W zwykłej znajdziesz optymalne ustawienia pod siebie a potem będziesz kręcił pewnie tylko wstępnym napięciem tylnej sprężyny. Za 10k to można nieźle doposażyć moto lub dużo bezołowiowej nabyć.

michal_m 28.11.2022 11:38

Dzieki za odpowiedz. Wlasnie dzwonilem do salonu i dostalem info ze afryki z ES najwczesniej beda w czerwcu, wiec chyba problem sam sie rozwiazal :D.

myku 28.11.2022 11:44

Bierz to ...elektroniczne... i nie słuchaj tutejszych leszczy bo oni tyle wiedza co i ty.

GregoryS 28.11.2022 11:51

Bo ja wiem. Z planowanego korzystania typu odstresujace przejazdzki jak dla mnie wyglada ze kolega poklikalby tym zawieszeniem z miesiac, znalazlby optymalny setting i tak by zostalo do konca swiata. Na krecenie dwa razy w roku mozna sie poswiecic i zrobic to recznie, a za dyche zorganizowac w pyte wyjazd :)

Emek 28.11.2022 11:54

A za 90 koła to można mieć 1290 ADV R a tam zawiasowi nic nie brakuje. ;)

januszm 28.11.2022 17:06

ale te ktm-y strasznie brzydkie sa

myku 29.11.2022 02:03

Moze i by klikal kolega ale sam wiesz...rozne obciazenie czy trasa i zaczyna sie klikanie na czuja. Wiem bo sam tak mam i udaje ze sie znam. A tu cak cak i gotowe. Mialem tak w 1190 adv i milo wspominam. A w Afryce to sprezyne wymienilem to olej i zaczelo sie klikanie. Na bank jest zle zestrojone a udaje ze jest dobrze.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.