Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Przewóz przez granice motocykla bez prawa rejstracji (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=25969)

Nynek 23.02.2016 14:18

Przewóz przez granice motocykla bez prawa rejstracji
 
Nie znalazłem w wyszukiwarce podobnego tematu więc pytam tu.

Jakie procedury są stosowane w przypadku transportu motocykla crossowego ( bez prawa rejstracji) przez granice np. Honda Cr 250 ?
Załóżmy, ze chce zabrać swoją maszynę na pustynię do Maroka.

Adagiio 23.02.2016 19:03

To nie realne po za UE. Zauważ że wszystkie pojazdy biorące udział w rajdach np. w Afryce czy Dakarze, mają tablice, oc i zielną kartę.

Nynek 23.02.2016 19:39

Cytat:

Napisał Adagiio (Post 471091)
To nie realne po za UE. Zauważ że wszystkie pojazdy biorące udział w rajdach np. w Afryce czy Dakarze, mają tablice, oc i zielną kartę.

To że motocykle rajdowe są zarejstrowane to jest oczywiste gdyż na dojazdówkach poruszają się normalnymi drogami i są zwykłymi uczestnikami ruchu.
Jednak są zawody motocrosowe na motocyklach niehomologowanych do użytku drogowego i co nie da rady przewieść takiego sprzetu przez granice?

Główkuje i tak na zdrowy rozsądek to taki cross pod względem formalnym niespecjalnie się różni od większej kosiarki. To i to do upalania na łące.
Jednak mam troche zadaleko aby testować na własnej skórze przekraczanie granicy z takim pakunkiem.

Adagiio 23.02.2016 19:50

Rajdy to tylko przykład. Nie musisz jechać aż do Afryki żeby sie przekonać jak jest, wystarczy pojechać na granicę PL - UA

Emek 23.02.2016 19:53

Jak w takim razie chłopcy jeżdżą na zawody crossowe zagranicę?

Adagiio 23.02.2016 20:20

Gdzie jeżdżą na te zawody do Afryki z crosówkami bez rejestracji ?
Pytanie dotyczyło możliwości wjazdu do Maroka crossówką bez papierów.

Nynek 23.02.2016 20:26

Cytat:

Napisał Adagiio (Post 471111)
Gdzie jeżdżą na te zawody do Afryki z crosówkami bez rejestracji ?
Pytanie dotyczyło możliwości wjazdu do Maroka crossówką bez papierów.

Tak precyzując to nie wjazdu tylko transportu.

DeKa 23.02.2016 20:30

Ja w sumie mieszkam poza UE, pomimo że kraj niby z grona zachodnich, to problem zawsze jest. Tz, podaję przez spedycję np do PL. Sprawa jest tak tłumaczona, iż gdybym wiózł motocykl osobiście na przyczepce, i jechał na zawody - nie ma problemu bo to moja własność. Jeśli przewozi go osoba trzecia, za każdym razem chcą go clić. Oczywiści z motocyklem zawsze jedzie dowód zakupu na którym widnieje mój stały adres zamieszkania w NO. Do tej pory za każdym razem się udaje, ale problemy zawsze są. Jeśli puszczam motocykl zarejestrowany, nigdy takich problemów nie ma, w żadną stronę.

07 A-gent 23.02.2016 23:38

to przekraczj granicę bocznymi drogami na wschód od starego przejścia w Swinesundzie, i trasa ciekawa ;)

Adagiio 24.02.2016 06:38

Zadzwoń do agencji celnej obsługującej kraje afrykańskie .


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.