Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne - dyskusja ogólna (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=248)
-   -   GASNIE silnik na irydowej świecy ...co jest grane? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=16896)

koralgol 06.03.2013 20:25

GASNIE silnik na irydowej świecy ...co jest grane?
 
witam śmigam DR 350 S rocznik 92 kupiełem kilka dni temu świece irydową DPR9EIX-9 do mojej suczki i dupa blada.... moto świetnie odpala ale....po chwilo nagle gaśnie tak jakby świeca nie dawala iskry,świece wkeciłem do innego moto 2 setki 4T i moto śmiga jak szalone .Kasa wydana w błoto ,a to ja miałem śmigać po błoscie ,moze ktoś ma jakąś koncepcje co jest grane:bow:

matjas 06.03.2013 20:30

Przerwa na świecy jest OK? Może tak się uwidaczniają niedomagania układu zapłonowego choc przy irydowej świecy do wywołania iskry przy warunkach sprężu potrzebne jest mniejsze napięcie....
wiem na pewno, że przy irydowej świecy /pewnie zresztą przy każdej/ ważne jest aby pierwszy odpał nie był na 2 minuty. moto ma porządnie się rozgrzać - a najlepiej przejechać parę kilosów.

koralgol 06.03.2013 20:39

moto sie uruchomilo ladnie szybko ale po chwili zgaslo:(

magrafb 06.03.2013 20:43

Cytat:

Napisał koralgol (Post 297590)
witam śmigam DR 350 S rocznik 92 kupiełem kilka dni temu świece irydową DPR9EIX-9 do mojej suczki i dupa blada.... moto świetnie odpala ale....po chwilo nagle gaśnie tak jakby świeca nie dawala iskry,świece wkeciłem do innego moto 2 setki 4T i moto śmiga jak szalone .Kasa wydana w błoto ,a to ja miałem śmigać po błoscie ,moze ktoś ma jakąś koncepcje co jest grane:bow:

Rozumiem że jak wkręcisz zwykłą, starą świecę motor chodzi bezproblemowo?

koralgol 06.03.2013 20:44

dokładnie tak!!!!!! starą wkręcam i moto chodzi normalnie nie gaśnie chodź na pewno różnica w kulturze pracy na irydowej jest ladniejsza.
Tylko ze ta Irydówka działa w innym moto i nie ma problemu, silnik nie gaśnie nagle, pracuje równo fakt ze to 200cm tylko ale tez 4 takt myślałem, że może cewka pada i nie daje wysokiego napięcia na świece ale z tego co wiem to irydowa potrzebuje znacznie mniej prądu niż tradycyjna świczka więc o co tu kaman????

igi 06.03.2013 20:58

z tego co pamiętam ze wscieklaków to świece irydowe potrzebują tak zwanej "bomby" jak jedziesz pełnym ogniem cały czas to będzie ok ale do lajtowego pyrkania sie nie nadają. Kolega na zawodach 3 godziny walczył ze świeca irydowa w next dzień zmienił na starą i śmigał aż milo, od tamtej pory mówi jak coś działa to nie naprawiaj - moja rada daj tą świece komuś z mniejsza pojemnością tam się jeździ większymi obrotami a ty załóż seryjną

Scorpi 06.03.2013 21:00

Wg moich obserwacji świece irydowe nie nadaja sie do silników jednocylindrowych. Wg wielu osób którzy podobnie jak ty sie na tym przejechali świeca sie zalewa i są problemy z rozruchem lub gasnieciem. Co innego w silnikach 2 czy 4 cylindrowych. Niema to jak dobre ngk czy denso. Moze lepiej było zainwestować w platynowa swieczke.

koralgol 06.03.2013 21:07

to też jest NGK no i nie zalewa sie zupełnie jest sucha, szlak człowieka może trafić , ze kasa poszła a SUKA pracuje zaś na starej zwyklej NGK:mur:
.....dobrze że chociaż na tej hula ,a miało być tak pięknie a jest do D=y!!!

Lupus 06.03.2013 21:11

Wszystkie moje i okoliczne single chodzą na irydówkach denso i ngk! i chodzą znacznie lepiej niż na zwykłych, ponieważ tak szybko się nie zalewają i jak zauważył Matjas potrzebują mniejszego prądu. Ja przejechałem na irydzie ponad 60tkm w warunkach dość trudnych, bezproblemowo, a normalka denso czy ngk zawodziła mnie. Możliwe że ktoś z twoich znajomych grzebał coś przy irydzie, a to dość precyzyjne ustrojstwo jest. Nie jest to jak przypuszczam świeca dla każdego, podobnie jak zegarek ;)

koralgol 06.03.2013 21:13

wkrecona zostala do innego moto o mniejszej pojemnosci i silnik nie gasnie na niej

swieca jest nowcia ze sklepu zalozylem ja moto szybko sie odpalilo i nagle zaczelo gasnac ,odpala swietnie po prostu rewelka ale mam wrazenie jak tylko zacznie sie silnik rozgrzewac to w tedy wlasnie zaczyna swirowc po odpaleniu gada przez ponad minute nawet dluzej i potem sru i w pi-du zaczyna sie meksyk ....odpalenie chodzi tak na oko do 12 sekund i moto KAPUT


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.