Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Silnik, sprzęgło, skrzynia (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Tańczący z(e) sprzęgłami. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=16155)

igi 02.02.2013 17:31

Ze sprężyn to tylko jedna lub dwie jako tako siedziały a reszta latała luźno. Co do nitow to musi być specjalna stal ja kupiłem 8 mm i stoczyłem żeby ciasno siedziały nuty to kilka złoty kosztowały a tokarzowi 20 pln dałem. Nie rozpadnie sie (chyba) bo są zaklepane tak jak były wszystko siedzi sztywno i równiutko. Sprężyny z znanej tu firmy chyba sprezyny.pl 140 z wysylką.

polnybandzior 02.02.2013 20:28

Cytat:

Napisał pantufl (Post 288221)
Mam taki kosz zregenerowany ale nie byłem w pełni usatysfakcjonowany efektem. Niby ciszej, niby inaczej ale jakoś za twardo to chodziło. Zwariowałem i kupiłem oryginalny kosz. Chodzi teraz bardziej miękko, Ale niech nikt się nie łudzi, że będzie super cicho. Na wolnych obrotach sobie cichutko szumi i tak ma być. W oryginalnym koszu dwie sprężyny tłumika drgań mają fabrycznie luz. W regenerowanym wszystkie były osadzone bez luzu jak by się wydawało że powinno być. Teraz już byłbym mądrzejszy i zrobił jak w oryginalnym dwie sprężyny z luzem to może chodziłby super jak fabryka wymyśliła.


Moja odczucia po regeneracji były identyczne, również zwariowałem i kupiłem nówkę komplet :)

pantufl 02.02.2013 20:43

Gawien regeneracja kosztowała mnie tylko sprężyny zamawiane w podawanej tu firmie i łożysko igiełkowe. Nity dorobione na tokarce zajęły dłuższa chwilę. Reszta to cmokanie i takie tam nad prostotą konstrukcji. Jak masz wąską sakiewkę to mogę ci mój już zregenerowany oddać za połowę tego co sądzisz, że by cię kosztowało zregenerowanie kosza.

Gawień 02.02.2013 21:00

Bardzo chętnie , z tym że dziengi dopiero za jakiś czas zejdą a obecnie nie mam wolnych środków :( Jeżeli Ci się spieszy na pewno znajdziesz szybciej chętnego gotowego płacić od razu :)
To w takim razie nie wiem skąd mi się wzięło te 600 zł nie wiem może zasłyszałem cene razem z tarczami itp.
Swoją drogą jeżeli żywotność kosza to około 60 tys km ( przynajmnie jakoś zazwyczaj szłyszy się takie głosy od nośnie tego przy jakim przebiegu to się zaczyna) to wymiana kosza raz na trzy sezony to też nie rozwiązanie i tutaj lepiej finansowo wyjdzie regeneracja...

Misza 03.02.2013 20:58

No nie wiem, moja afryka ma grubo ponad 200tyskm, ja zrobiłem nią ze 100tys a kosz jak nie napierdzielał tak nie napierdziela. A strzały ze sprzęgła ma co drugie światła.

matjas 03.02.2013 21:08

Cytat:

Napisał Misza (Post 288652)
strzały ze sprzęgła ma co drugie światła.

Misza może właśnie o to chodzi! :D

motomax 06.02.2013 11:15

o to chodzi :D ale nie strzelić ze sprzegła czasem to jak nie pić wódki,czasem sie nie da :D

szynszyll 06.02.2013 11:54

wszystko to jest bardzo pieknie ale przy wymianie tak zdemolowanego lozyska walka z jednej strony nalezy wymienic rowniez lozysko z drugiej strony. jezeli walek mial tak duze bicie to przeciwlegle lozysko ( w ktore przeciez wtloczony jest walek i tworzy sie dzwignia) musialo to odczuc i jest rowniez zniszczone - kwestia niedlugiego czasu kiedy sie rozleci wpadajac w skrzynie - ktora tez nalezaloby przegladnac i sprawdzic jak zniosla takie 'harce na gitarce'...

Poncki 06.02.2013 12:39

Igi, jakie miałeś objawy rozwalonego łożyska?

motomax 06.02.2013 20:15

Cytat:

Napisał szynszyll (Post 289777)
wszystko to jest bardzo pieknie ale przy wymianie tak zdemolowanego lozyska walka z jednej strony nalezy wymienic rowniez lozysko z drugiej strony. jezeli walek mial tak duze bicie to przeciwlegle lozysko ( w ktore przeciez wtloczony jest walek i tworzy sie dzwignia) musialo to odczuc i jest rowniez zniszczone - kwestia niedlugiego czasu kiedy sie rozleci wpadajac w skrzynie - ktora tez nalezaloby przegladnac i sprawdzic jak zniosla takie 'harce na gitarce'...


Polać mu dobrze prawi :Thumbs_Up:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.