Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Kwestie różne, ale podróżne. (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=80)
-   -   Iran a Ban do USA (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=36097)

Lakrua 29.10.2019 22:37

Iran a Ban do USA
 
USA daje bana dla osób odwiedzających wrogie kraje np. Iran. W jaki sposób oni to sprawdzają ?

Onufry22 29.10.2019 22:50

Może pieczątka w paszporcie?

7Greg 29.10.2019 22:50

Nie wiem jak sytuacja wyglada aktualnie, ale kilka lat temu miałem w paszporcie Syrię, Iran, Afganistan i Liban.

Na lotnisku w USA spędziłem sporo czasu tłumacząc się co tam robiłem ale .... mnie puścili :)

Wnioskuję, że sprawdzają to na miejscu na lotnisku w paszporcie i jak się im nie spodobasz to Cię nie wpuszczą.

rumpel 29.10.2019 22:57

nie dają pieczątek w paszporcie na Irańskiej granicy, że niby inne kraje maja informować USA o przekraczaniu granicy (Armenia, Tucja, Azerbejdżan)

7Greg 29.10.2019 23:01

Nie wiem jak z pieczątkami teraz. Ja miałem w paszporcie wizę do Iranu

rumpel 29.10.2019 23:02

no niema teraz (przekraczałem pare dni temu). Wiza jest na osobnej kartce.

Emek 30.10.2019 07:40

USA nie daje bana za wjazd do Iranu. To bzdura. W związku ze zniesieniem obowiązku wizowego planowanego na koniec tego roku osoby odwiedzające kraje które te głąby uważają za skażone terroryzmem będą musiały ubiegać się o wizy tak jak dotychczas.
Cytat:

Ponadto nadal wizę - nawet w przypadku wyjazdu w celach turystycznych czy służbowych - będą musiały posiadać osoby, które po 1 marca 2011 r. przebywały na terenie Jemenu, Syrii, Sudanu, Somalii, Libii, Iraku, Iranu oraz Korei Północnej.
A skąd wiedzą? Zapewne nasza kochana ojczyzna zaślepiona wspaniałością narodu amerykańskiego chętnie dzieli się informacjami na temat własnych obywateli. Ja wizę w paszporcie mam wbitą i podejrzewam że zmiana paszportu nic nie da bo z pewnością nasze służby przekażą USA wszystkie informacje o jakie poproszą.

7Greg 30.10.2019 09:07

Osobiście wolę żeby mnie zweryfikowali tutaj, a nie za oceanem gdzie poniosę koszta wyjazdu i koleś na lotnisku stwierdzi, że jestem be :)

Jak wyrabiałem ponownie wizę to przyznam, że byłem zaskoczony łatwością jej uzyskania. Nikt nawet specjalnie mnie nie wypytywał po co tam jadę. Uśmiech na twarzy i wiza na 10 lat.

Emek 30.10.2019 09:15

Wiza wcale nie gwarantuje, że cię wpuszczą. Wszak na miejscu to ocenią czy im się podobasz czy wypad bo przypadkiem kiedys odwiedziłeś sobie turystycznie Iran.

Lolex 30.10.2019 18:13

Panowie i Panie, jeśli posiadacie paszporty, to pogranicznicy wiedzą o Waszych podróżach WSZYSTKO. I wiedza ta jest skomputeryzowana, zatem nieważne czy macie wizę w postaci paszportowej pieczątki, czy na oddzielnym druczku. Z tego względu w praktyce jest tak, jak rzecze Emek: od "widzimisię" pogranicznika zależy, czy cię wpuszczą. A to "widzimisię" jest rezultatem długich i skomplikowanych szkoleń w zakresie rozpoznawania osobników mogących stanowić potencjalne zagrożenie. Na nic tu nasze łuty szczęścia, doświadczenia typu "a ostatnio jak byłem to mnie wpuścili..." itd. Przyjmijmy, że z naszego punktu widzenia to loteria, ale z ich - algorytm. Tak więc w niektórych przypadkach możemy sobie co najwyżej życzyć powodzenia w przekraczaniu granicy, a potem na to powodzenie mieć nadzieję.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.