Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Układ elektryczny i zapłonowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   plaga na R :o( (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=14931)

slafo 28.09.2012 22:11

plaga na R :o(
 
Witam Was

Niestety dopadła mnie chyba afrykańska plaga zawana reglerem, objawy są takie :

1. na wolnych obrotach - 13.4 V - 13.9 V
2. w przedziale 2,5 - 4,0 k obr/min - 14,5 V
3. przy hamowaniu silnikiem napięcie skacze do 14,8 V
4. po naciśnięciu tylnego hamulca w trakcie jazdy - 4,5 k obr/min - 14,8 - 14,9 V
5. włączenie kierunków powoduje ALARM, napięcie 15 V lub więcej ...

RD04, voltomierz, oryginalny regulator, wycięta złączka - kable fazowe polutowane, aku nowy ma 3 miesiące, 2 swiatła jak w 07, nieoryginalny przerywacz kierunkowskazów

Właśnie ten ostatni mnie trochę zastanawia. Może to jego wina, że tak wzrasta napięcie ? Ma ktoś z okolic Wawy do pożyczenia na chwilę do testów ?
Bardzo Was proszę o poradę, bo z takim reglerem nie wybiorę się do Kujasów :( muszę szybko działać. Wyeliminować przyczynę lub kupić nowy regler od Rafała.

pozdrawiam

nicek27 29.09.2012 00:06

Kurtka, ten piąty podpunkt taki dziwny.
Jednak na chwilę obecną bym to raczej olał. Na moje oko to strasznie nie wygląda. U siebie ze spalonym reglerem miałem w okolicach 18volt, momentami nawet 20..:confused:. Druga opcja była 12,4 maks 13,5 volt.
Z resztą, wypiłem już kilka herbat może dlatego taki obojętny jestem..

KML 29.09.2012 09:48

Mam jakiś regiel od 4-ki , coś też było z nim nie tak ale pamiętam że dało się jeździć.
Mogę dać jako zapas na trasę, gdyby co. ;)

PARYS 29.09.2012 21:19

Nie kleje - jeździsz z miernikiem? I to takim przecinkowym?
14,5 V ładowanie to chyba normalne w czasie jazdy. żarówy jakieś załóż jebitne i będzie git hehe.
Ten przerywnik tylko faktycznie wymień bo dziwna sprawa, że tak skacze na kierunku. Nie powinno.

Gawień 29.09.2012 21:25

Przerywacz możemy podmienić tylko powiedz kiedy :) a i moja Afri póki co uziemiona przez regler:):) ale można umówić się u mnie pod warszawą lub gdzieś w centrum to podjadę autem :)

Pozdrówka

jochen 29.09.2012 21:46

No cóż, instalacja Afryki idealna nie jest. Uświadomił mi to Szynszyll i z jego pomocą dokonaliśmy krytycznych zmian. To nie jest tak, że regler jest do dupy, bo przecież jest on też montowany w innych modelach i daje radę. Padanie reglera ma związek z instalacją, a tą można poprawić. Pogadajcie z Szynszyllem.

bass 01.10.2012 00:32

...ale że jak?? kable za cienkie?? za dużo odbiorników??

bukowski 01.10.2012 01:33

Cytat:

Napisał Gawien (Post 260744)
Przerywacz możemy podmienić tylko powiedz kiedy :) a i moja Afri póki co uziemiona przez regler:):) ale można umówić się u mnie pod warszawą lub gdzieś w centrum to podjadę autem :)

Pozdrówka

pożyczyć Ci?

Miras Sc 01.10.2012 06:27

Nie panikuj slafo. Przerabiałem niedawno to samo. Oryginalny regulator dawał ponad 15 volt na obrotach z załączonymi światłami. Jezdzilem tak z 3 miesiace, ale zal nowego aku i zmieniłem na tego od Rafała i świety spokój :Thumbs_Up:

slafo 01.10.2012 08:27

No to mnie trochę zmartwiłeś. Jeździć z takim ładowaniem raczej nie będę. Nie chciałbym zrobić krówce więcej szkód. Pozostaje mi przejrzeć jeszcze raz elektrykę i zakupić nowej generacji regulator.
Pozdrawiam.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.