Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=9)
-   -   Latająca klamka (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=4604)

Artuditu 13.11.2009 19:50

Latająca klamka
 
Hej. Pewnie już o tym było ale siedzę na kompie gdzie net jest wolniejszy od wypowiedzi prezydenta, przez co szukanie jest wielce utrudnione.

Klamka sprzęgła lata jak... poprostu lata. Nie chodzi o luz na sprzęgle. Sama dźwignia se lata góra-dół wydając przy tym mega wkur....ące dźwięki.
Można tam pewnie wcisnąć jakąś plastikową podkładkę i by pomogło. Jednak z wiekiem druciarstwo mi się podobać przestaje i stąd moje pytanie. Jak to jest poskładane? Czy można wymienić jakąś bieżnie klamki czy coś takiego? czy ktoś to ma? Ile to kosztuje?

Amen.

P.s. śrubki mam dokręcone a luz na sprzęgle prawidłowy.

winc74 13.11.2009 20:22

Rozbierałem to nie dalej jak wczoraj.
Prawdopodobnie dokonała żywota podkładka, taka cieniutka o wew. wymiarze 8mm. Poszukaj jakiejś niezbyt grubej i ją zapodaj po miedzy klamkę a mocowania i przetknij śrubą. Możliwe też iż sama klamka się wytarła wszak to tylko aluminium .

rambo 13.11.2009 21:32

dokładnie, dawalić dokładek i będzie GIT. Nie skręcaj na siłe bo gwint nie za duży, można to jakimś ściskiej ten luz skasować. :Thumbs_Up:

Dzieju 14.11.2009 22:13

Nie do końca to jest takie proste,
Wciskając sprzęgło ręka ma tendencje dociskowe w dół co daje skośne wycieranie.
Dodanie podkładek nieco zlikwiduje luz ale go nie skasuje przy sporym wytarciu.
Można wyrównać powierzchnię do równoległości dać nową klamkę i brakujący materiał uzupełnić podkładkami stalowymi z obu stron.

LukaSS 15.11.2009 11:32

Można i podkładki dawać, ale można i wymienić na mniej zużyte gniazdo.

Dzieju może wiesz gdzie w stolycy zanabyć można podkładki plastikowe - najlepiej przeźroczyste? Jakoś nie mogę dorwać :/

Dzieju 15.11.2009 12:08

Cytat:

Napisał LukaSS (Post 84088)
Dzieju może wiesz gdzie w stolycy zanabyć można podkładki plastikowe - najlepiej przeźroczyste? Jakoś nie mogę dorwać :/

nie wiem, najczęściej wykorzystywałem co mialem pod ręką nie szukając
bardziej specjalnych

Kazmir 15.11.2009 13:05

Zima długa lenie narobić sobie tych podkładek samemu. :) Kupić za parę złotych zestaw do wycinania "kółek" Ja lubię tam wsadzić podkładkę falistą sprężynującą - działa :Thumbs_Up:

podos 16.11.2009 10:06

plastikowe podkladki w Lerła Merlę albo inna castorama

hero 16.11.2009 12:09

A moze kto z was zastanawia sie nad zamontowaniem jakis ladnych klamek z regulacja i w ladnym kolorze - cos w rodzaju klamek do scigaczy , jakie oferuje wiele firm.
Pytanie tylko od jakiego odkuzacza pasowac beda?

cinas67 01.01.2010 21:35

Witam.Ja ten problem częściowo wyeliminowałem dając podkładke mosiężną,tyle że musiałem ją zeskosować żeby dokładnie pasowała.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.