Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Silnik, sprzęgło, skrzynia (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Linka sprzęgła (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=1114)

Gregor 11.07.2008 21:49

Linka sprzęgła
 
Mam pytanie , gdzie kupić gotową linkę do Rd03 oczywiście po za orginałem.
W Larsonie brak, czy może bawić się w jakąś uniwersalną.
Za sugestie wielkie dzięki.:bow:

Baster 11.07.2008 22:37

Kup uniwersalną z metra i skówkę...u mnie tak chodzi drugi sezon i wszystko OK

suchy 11.07.2008 23:04

Ja mam założoną od jawy 350,sam wkład+skrętka,koszt ok.10 pln,zrobiłem na tym 10tys i dziala:)

newrom 12.07.2008 05:43

Jak już dorabiać to polecam linki rowerowe, powleczone czymś w rodzaju teflonu (nie wymaga smarowania, mniejsze opory) i końcówki do skręcania. Koszt całości 3zł linka, 2x1zł 'baryłki'. Baryłki kupisz w sklepie z częściami do demoludów (mz/jawa/wsk).
Jeśli mnie pamięć nie myli to Autolinka zrobi też powlekane, tylko _chyba_ trzeba im dostarczyć materiał (linke rowerową) :)

Pozdr
newrom

randal 76 12.07.2008 08:27

ostatnio taką zakupiłem http://www.allegro.pl/item396547135_...sprzegla_.html

Gregor 12.07.2008 09:36

Dzięki za pomoc:zdrufko:

Uriel 19.03.2010 10:08

Pozwolę sobie zreanimować ten watek - moja linka raczyła się zerwać dziś rano przy ruszaniu (doceniam to, strach się bać co by było jakby się zerwała w trasie).

Zaznaczam że jestem świeży jeśli chodzi o mechanikę, ale wydaje mi się, że wymiana powinna być banalna. Z tego co już wyniuchałem linka siedzi w prowadnicy i chyba nawet nie będę musiał tej prowadnicy zdejmować.

Pytanie brzmi - jaka jest długość tej linki? Nie mam narzędzi (ani dostepu do garażu tam gdzie Afri utknęła) więc w idealnej sytuacji chciałbym móc po prostu włożyć nową linkę, zaczepić gdzie trzeba i odjechać ku zachodzącemu słońcu.

Pytanie dodatkowe - czy można gdzieś kupić solidną linkę odpowiedniej długości? Czy dobrym pomysłem będzie potraktowanie linki teflonem do łańcucha żeby miała 'poślizg' w prowadnicy?

Newrom piszesz o linkach rowerowych - nie są mniej wytrzymałe? Afrykę wyrzuciło na brzeg 100 metrów od sklepu rowerowego więc ten wariant byłby najwygodniejszy :-)

rambo 19.03.2010 10:28

larsson

newrom 19.03.2010 10:32

Nie są za słabe. Natomiast mogę Ci polecić zakup gotowych linek w pancerzu i założenie ich w miejsce zerwanych. Zwróć tylko uwagę żeby nie dotykały wydechu.
Nową linkę będziesz musiał nasmarować. Może być smar teflonowy, ja używam oleju silnikowego. Wymianę linki w pancerzu zrobisz bez rozbierania motocykla.
U chłopaków podpatrzyłem patent z 2 linkami sprzęgła. Jedna wpięta a druga obok jako zapas. Gdyby się urwała główna to podłączenie nowej nie powinno zająć więcej niż 10min :)
BTW bez sprzęgła da rade jechać, chociaż jak jest dużo świateł i skrzyżowań to mało wygodne ;)

Uriel 19.03.2010 11:02

Cytat:

Napisał rambo (Post 108072)
larsson

Nie doszukałem się w larssonie :/ Choć możliwe że nie wiem czego szukać - żeby zadać właściwe pytanie trzeba znać część odpowiedzi. Na przykład wiedzieć jak taka linka się nazywa.

Cytat:

Napisał newrom (Post 108076)
Nie są za słabe. Natomiast mogę Ci polecić zakup gotowych linek w pancerzu i założenie ich w miejsce zerwanych. Zwróć tylko uwagę żeby nie dotykały wydechu.
Nową linkę będziesz musiał nasmarować. Może być smar teflonowy, ja używam oleju silnikowego. Wymianę linki w pancerzu zrobisz bez rozbierania motocykla.
U chłopaków podpatrzyłem patent z 2 linkami sprzęgła. Jedna wpięta a druga obok jako zapas. Gdyby się urwała główna to podłączenie nowej nie powinno zająć więcej niż 10min :)
BTW bez sprzęgła da rade jechać, chociaż jak jest dużo świateł i skrzyżowań to mało wygodne ;)

Przez pancerz rozumiesz te prowadnicę? Z tego co widziałem jest przykręcona pod wydechem i nie widzę jak mógłbym tam sięgnąć. Chyba, że chodzi o linki w jakiejś powłoce - byłbym wdzięczny za jakiś link lub inną wskazówkę gdzie takie coś kupić (jakaś szansa, że facet w rowerowym będzie taką miał?).

Patent z dwoma linkami brzmi nieźle, chyba tak zrobię bo pomyslałem sobie co by było jakby mi się zerwała gdzieś w trasie. A jechać bez sprzęgła nie miałbym sumienia :-)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.