Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Silnik, sprzęgło, skrzynia (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=4)
-   -   wskażnik temperatury oleju zamist bagnetu - czy to się sprawdza? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=18281)

piotreklodz 09.06.2013 17:03

wskażnik temperatury oleju zamist bagnetu - czy to się sprawdza?
 
Jak w temacie.
Czy wielu z was używa wskaźników temperatury wkręcanych w miejsce bagnetu i czy dają one wiarygodne odczyty?

Zastanawiam się czy by tego nie kupić do XR400, ewentualnie zastanawiam się jak inaczej zamontować jakiś czujnik temp.

bass 09.06.2013 19:31

ten czujnik to badziew... albo inaczej, gadżecik... patrzenie na niego w trakcie jazdy na AT grozi czołówką :D a w przypadku xr i jej prawidłowym używaniu - błoto go zachlapie... :D jak już chcesz mieć czujnik w miare spełniający swoje zadanie to zainwestuj w jakiś gotowy zestaw, adapter + czujnik - z wyprowadzeniem gdzieś przy kierze - wtedy to ma nawet sens ;)

Skydiverek 09.06.2013 19:57

Ja mam bo był już w moto. Jak widze po wskaźniki wody to ten od oleju dobrze pokazuje. Niemniej jednak w czasie jazdy w AT nie da sie go ogladać, tz jest to niebezpieczne, ale na światłach już tak.
Z tego wskaźnika jednak wiem tylko tyle że warto w zimne dni jak sie jedzie na krótkich dystansach zakładac osłone na chłodnice oleju. Olej szybciej się nagrzewa. Generalnie kupić takiego bym jednak nie kupił. Lepiej juz gdzieś w układzie i wskaźnik na kierze. Ale za duzo roboty moim zdaniem.

rambo 09.06.2013 20:08

Przepraszam że się wcinam, jaką pokazuje teraz temp. oleju wskaźnik..?

strobus1 09.06.2013 21:20

Do XR taki termometr ma sens. Jak wszystkie jednocylindrowce hundy chłodzone wiatrem i ten utrzymuje bardzo wysoką temp. pracy. U mnie w XBR temp oleju oscylowała w granicach 95 stopni celsjusza. W przypadku gorszego jakościowo oleju temperatura przekraczała 110:confused: Przy takich temperaturach warto mieć ten wynalzek i czasem latem dać odetchnąć sprzętowi, zapewniam Cię, że gaszenie sprzęta z samozapłonem z przegrzania nie jest miłe. Pamiętaj o tendencji do pękania głowic sytemu RFVC...
Z afry to ustrojstwo wywaliłem, bo nie wygodne jak cholera a i temp oleju jest bardzo stabilna z rzadka zbliżająca się do 90.
Rambo termometr w czasie jazdy pokazuje temp oleju a z rana temperaturę jaka była w nocy:)
Przy sprawnym termostacie temp to jakies 85 przy pałowaniu powyżej 140km/h to bliżej 90.
szerokości

cheniek 09.06.2013 22:10

Hej. Ja mam wskaźnik razem z licznikiem trailtecha (XR600). Czujnik podłączony do magistrali olejowej - przy głowicy. Przy grzebaniu się w błocku temperatuja potrafi wskoczyć na ponad 120 stopni. Po założeniu chłodnicy spadek o około 20 stopni

pincet 09.06.2013 23:41

Miałem czujnik temp w xr 600, dobra rzecz. Choć czasem lepiej nie patrzeć nań, gdy temp przekracza 120 st.C ;]


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.