Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Układ elektryczny i zapłonowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Schemat podłączeń przekaźnika pompy (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=2260)

Kazmir 06.01.2009 17:37

Schemat podłączeń przekaźnika pompy
 
1 Załącznik(ów)
Kilka wskazówek:

1. Z pompy wychodzą 4 przewody

*masa
*plus
*przerywacz
*cewka pompy

2. Ustal gdzie zamontujesz przekaźnik - długość przewodów

3. Przewód cewki pompy odlutować od przerywacza i dolutować
przewód o takiej długości (przedłużka), żeby stykneło do
przekaźnika. Miejsce lutowania - naciągnąć koszulkę termokurczliwą
i podgrzać

4.Do styku przerywacza od którego odlutowaliśmy przewód cewki
pompy dolutować przewód tej samej długości jak wyżej i wyprowadzić
go do przekaźnika


PS. Podos jeśli się nadaje do AfriPedi to załaduj to - dzięki

szwedzkikucharz 06.01.2009 18:30

Kazmirze - a taki pstryczek który masz w swojej Afri do podpompowania paliwa to gdzie by trzeba wpiąć?
Naturalnie WIELKIE :brawo::brawo:

klanol 06.01.2009 18:59

Cytat:

Napisał szwedzkikucharz (Post 37847)
Kazmirze - a taki pstryczek który masz w swojej Afri do podpompowania paliwa to gdzie by trzeba wpiąć?
Naturalnie WIELKIE :brawo::brawo:

przed kostką od pompy (rozłączana) i podłączasz + pod bezpieczniki. wtedy w razie wymiany pompy nie musisz przekładać pstryczka. kostka jest na wiązce kabli pod bakiem (tam gdzie są dwie śruby mocujące bak)

Kazmir 06.01.2009 21:50

2 Załącznik(ów)
Ale z Was WAMPIRY zmusiliście mnie do odtajnienia bardzo poufnych informacji

Napisał Klanol "przed kostką od pompy", albo w moim przypadku (może prościej jeśli pstryczek będzie w okolicach zegarów) z kostki która dostępna jest pod "czachą" Kostka która "wychodzi z org. elektronicznego przekaźnika

Wypinamy delikatnie dwa przewody i do nich dolutowujemy przewody, które podłączone będą do przycisku "typ dzwonkowy" - po chłopsku
Wg rysunku będzie to środkowy plus i prawy (specjalnie nie podaje kolorów - mogą się różnić
Widok kostki tak jak na rysunku (zaczep u góry)

Teraz dla Wiecznego (ta sama ilość browara , albo o jeden więcej)

Wprawne oko dostrzeże wszystko co potrzeba
Dioda to na rys Led (Chyba chodziło Ci o sygnalizację pracy pompy, a nie diodę do przekaźnika tłumiącą impuls)

Ważne

Jakby padł przekaźnik pompy można wpiąć mostek (uprzednio przygotowany i zabrany do gratów które z sobą wozimy) w podstawkę przekaźnika oznaczenia 86 i 30 Po takim zabiegu pompa pracuje znowu na swoich stykach jak przykazała fabryka jedziemy szukamy stacji CPN albo zakładamy zapasowy (koszt 4-6PLN)

Co ja narobiłem teraz to już nic nie zarobię......o ja biedny, nieszczęśliwy chyba z tej rozpaczy pójdę spać :mur:

wieczny 06.01.2009 22:15

Dziękuję Kazmirze!
Fakt, chodzi mi o dyskotekę przy zegarach ;). Taki już nasz los. Ile ja bym na tych czujnikach rezerwy zarobił... ;).

klanol 07.01.2009 07:28

niektóre przekaźniki mają wbudowane diody tłumiące, ma wtedy znaczenie do których złączek podłączacie przekaźnik 85/86. ja sprawdzam diodą LED, nie zrobi zwarcia tylko zaświeci. inaczej jak podłączyćie spalicie albo diodę (tak jak ja) albo pójdzie bezpiecznik

Kazmir 07.01.2009 22:09

Kilka przemyśleń do tego tematu.

Wszelakiej ostrożności życzę wszystkim przy majstrowaniu. Zanim coś podłączysz, zmostkujesz sprawdź jaki to przewód i dokąd biegnie (dotyczy ręcznego zał. pompy i nie tylko)

Jeśli nie dacie rady przygotujcie niezbędne materiały - wiosna tylko patrzeć coś zaradzimy.

Jak powstała koncepcja płytki R2D2 wyraziłem mój pogląd może w sposób zbyt delikatny, ale wyrażający jednoznacznie, że umiejscowienie tejże płytki w pompie jest złym pomysłem
Musiało minąć trochę czasu i proza życia pokazała, że miałem rację.

Kilka płytek się spaliło Powiem tak - DOBRZE, ŻE TYLKO PŁYTKI SIĘ SPALIŁY......

Żeby nie było niedomówień Sam pomysł płytki jest OK!!! umiejscowienie płytki N.OK!!!
Tak jak w Windows'ach jest Service Pack1 tu potrzebny jest Service Pack1 do umiejscowienia tej płytki no ale to nie moja działka

i jeszcze jedna refleksja (może to z powodu grzańca bo trochę zmarzłem w garażu)

Jest tu dużo ludzi na forum, którzy mówią: po co gdybać a co będzie jak będzie.......
Może jednak "gdybanie" jest potrzebne po to , żeby jeździć bezpiecznie, bawić się fajnie na zlocie i takie tam.........oczywiście nie zawsze. Spontaniczność jest fajna jeśli nie narobi bałaganu

JareG 07.01.2009 22:32

Cytat:

Napisał Kazmir (Post 37998)
Kilka przemyśleń do tego tematu.
(..)
Jeśli nie dacie rady przygotujcie niezbędne materiały - wiosna tylko patrzeć coś zaradzimy.
(..)
że umiejscowienie tejże płytki w pompie jest złym pomysłem

Kazmir, a nie moglbys przygotowac kilka zestawow z takimi w/w materialami, celem zamontowania tejze plytki i wlacznika pompy gdzies pod kanapa w rd07..?
Ja np. chetnie do Ciebie podjade, i skorzystam z Twojej pomocy - w zamian za ustalona przez Ciebie gratyfikacje..

Sam nic nie bede z elektryka kombinowal, bo to nie moja dzialka :)

Kazmir 08.01.2009 19:55

Jest mały problem Przekaźnik ma podstawkę można to zamontować trwale i bezpiecznie. Płytka jest goła trzeba by ją "ubrać" w jakąś obudowę. Mam pewien pomysł coś na wzór regulatora napięcia, ale to wymaga trochę nakładu pracy i grosza. Przyznam, że tej płytki nie widziałem w realu. Nie znam dobrze rozkładu RD - 07 - musiałbym popatrzeć na rozebraną siódemkę i wybrać sensowne miejsce gdzie to zamontować. Myślę, że da się to jakoś ogarnąć - wiosną dzień długi......

klanol 09.01.2009 07:24

leniuchy, ile można w kółko poruszcać ten sam temat. ostatni raz piszę: montujesz podstawkę przekaźnika na kablu i wleczesz ją np w okolice regulatora, tam się mieści. płytkę peklujesz do starej obudowy po przekaźniku. zwraczasz tylko uwagę na odpowiednie podłączenie. w razie awarii płytki wstawiasz zwykły przekaźnik. płytka jest malutka i spoko się mieści.

"klanol's garage" pompy afrykowe w stylu rejli :D
a tak na poważnie to temat na prawdę był mocno omówiony ale jak komu mało to niech pisze do mnie na priv to chętnie pomogę bo wywlekanie ciągle nowych wątków w tym samym temacie może w końcu się znudzić :) pompa to nie reaktor atomowy i nie ma nad czym się mazać. bliżej jej do budowy cepa :)

http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=1883


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.