Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=173)
-   -   Remont (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=30502)

qbaRD07 17.11.2017 22:06

Witajcie,
Jestem kilka kroków dalej.
1. Kuchnia - za namowa neo (dzięki) zdecydowałem sie na blat ikea karlby „drewniany”, w razie czego mogę go,wymienić. Nie jest drogi, i sporo osób znalazłem którym służy już kilka lat i jest ok. Spróbujemy.
Reszta z kuchnia ogarnięta.
2. Tutaj mam spory problem, chodzi o dach. Mam dobrego dekarza, ale chce za sama robotę 220 /m2. I obawiam sie ze tego nie dźwignie rownolegle z innymi wydatkami. Szukam dalej wykonawcy.
Fakt zakres nieco większy niż standard, bo chce wymienić ocieplenie „od gory”, i poprzednia dachówkę zdjąć i przygotować do sprzedaży, co jest możliwe jak sie okazuje.
Tutaj chciałem was podpytać o dachówkę, wybrałem cementowego braas’a. Tańsza od ceramicznej, a właściwości równie dobre, jedynie mech sie szybciej łapie. A może o czymś jeszcze powinienem wiedzieć? Może cos jeszcze powinienem wziąć pod uwagę?
Spać nie mogę przez ten dach.
Pzdr

Afro_BAU 19.11.2017 20:12

Nie zgodzę się że jeden człowiek od wszystkiego to dobre rozwiązanie. Każdy ma swoją branże i jej pilnuje. Dekarz nie patrzy na wykonczenie w środku a hydraulik elewacji. Ja robie elektryke. sprawdź przy remoncie kuchni czy masz doprowadzenie 3 faz do kuchenki indukcyjnej i przynajmniej dwa obwody gniazdek w kuchni żeby nie okazało się że włączasz piekarnik i czajnik i bije bezpiecznik. Jakbyś mial jakieś pytania co do instalacji to zapraszam na priv.

qbaRD07 20.11.2017 12:37

Hejka, kuchenka będzie gazowa. Z indukcja miałem do czynienia i sorry ale nie chce. Będzie ładna gazowka.
Lazienki będzie robił facet w całości. Widziałem oglądałem, robił kilka łazienek u znajomych. Nie mam zastrzeżeń. Dokładnie tak jak chcieli inwestorzy/projektanci.

qbaRD07 13.01.2018 16:01

Pojawił się pomysł podłogi podgrzewanej w łazienkach, ale takiej elektrycznej maty na włącznik.
Macie jakie doświadczenia w tym zakresie, polecacie może jakiegoś produenta, działa to?

Pozdrawiam

bukowski 13.01.2018 16:08

Cytat:

Napisał qbaRD07 (Post 565554)
Pojawił się pomysł podłogi podgrzewanej w łazienkach, ale takiej elektrycznej maty na włącznik.
Macie jakie doświadczenia w tym zakresie, polecacie może jakiegoś produenta, działa to?

Pozdrawiam

A co ma nie dzialac. W ciastoramie jest duzy wybor, za 2m2/300W placilem ostatnio 400 zl razem ze sterownikiem. Osobne sterowniki sa drogie w cholere.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

mygosia 13.01.2018 16:08

Myśmy w czasie remontu zamontowali pod płytkami, że niby wejdziemy do łazienki, włączymy, wejdziemy pod prysznic i wyjdziemy na ciepłą podłogę.
Ni chu chu,

Nawet po ok. 15-20 minutach płytki są ledwie letnie. Pewnie jakby się grzało dłużej, to by bardziej zagrzały, ale to nieekonomiczne zupełnie. Nie o to nam chodziło...

Mata kupowana ok. 10 lat temu w Castoramie. Użya może ze 2 razy :(

bukowski 13.01.2018 17:46

Cytat:

Napisał mygosia (Post 565556)
Myśmy w czasie remontu zamontowali pod płytkami, że niby wejdziemy do łazienki, włączymy, wejdziemy pod prysznic i wyjdziemy na ciepłą podłogę.
Ni chu chu,

Nawet po ok. 15-20 minutach płytki są ledwie letnie. Pewnie jakby się grzało dłużej, to by bardziej zagrzały, ale to nieekonomiczne zupełnie. Nie o to nam chodziło...

Mata kupowana ok. 10 lat temu w Castoramie. Użya może ze 2 razy :(

No bo to musi nagrzac troche jastrychu, klej i plytke, jakies 1,5 cm najmniej. Czyli na 1m2 20 kilo, a moc takiej maty z 1m2 to przewaznie 200W.
U mnie grzeje caly czas, w lazience i w kuchni. Kuchnie wiosna wylaczam, lazienke tylko jak sa upaly. A, kuchnia nie.grzeje w dni robocze od 6 rano do 14.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

torak 13.01.2018 18:28

Cytat:

Napisał mygosia (Post 565556)
Myśmy w czasie remontu zamontowali pod płytkami, że niby wejdziemy do łazienki, włączymy, wejdziemy pod prysznic i wyjdziemy na ciepłą podłogę.
Ni chu chu,

Nawet po ok. 15-20 minutach płytki są ledwie letnie. Pewnie jakby się grzało dłużej, to by bardziej zagrzały, ale to nieekonomiczne zupełnie. Nie o to nam chodziło...

Mata kupowana ok. 10 lat temu w Castoramie. Użya może ze 2 razy :(

Mam to samo. Użyta może z 5 razy. Dłuuuugo trzeba czekać na jakikolwiek efekt.
Lipa jednym słowem.

ArtiZet 13.01.2018 18:40

Cytat:

Napisał torak (Post 565584)
Lipa jednym słowem.

Nie lipa tylko brak zrozumienia tematu...
Do maty jest potrzebny programator tygodniowy (nie za kilkadziesiat zl ) ktory z dużym wyprzedzeniem włącza i wyłącza mate.
Ustawiasz że np. Od 7 do 8 rano masz mieć ciepełko a reszta dnia wyłączony a potem wieczorem znowu np. 21 -22 ciepełko I tak każdy dzień osobno w zależności od trybu życia domowników.
Mam mate Devi i programator tygodniowy Devireg 550 od 15 lat i włączam od później jesieni do wiosny.
POLECAM

ArtiZet 13.01.2018 18:51

Cytat:

Napisał mygosia (Post 565556)
Nawet po ok. 15-20 minutach płytki są ledwie letnie. Pewnie jakby się grzało dłużej, to by bardziej zagrzały, ale to nieekonomiczne zupełnie. Nie o to nam chodziło.. :(

Żeby nagrzać w 15min. Jastrych i płytki mata musiałaby mieć z 1000W/m2 pewnie. Chyba Wam ktoś źle doradził przy remoncie- tak to nie działa. Maty mają 100-400W/m2 (mozliwe ze sa mocniejsze ale na pewno nie1000W


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.