Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=173)
-   -   Remont (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=30502)

bukowski 31.10.2017 08:56

Cytat:

Napisał qbaRD07 (Post 554854)
Bardzo Wam wszystkim dziękuje.
Z pewnością wezmę pod uwagę Wasze sugestie. W najbliższym czasie będę rozmawiał z wykonawcami czy sprzedawcami, i będę sie czół choć trochę przygotowany.
Z pewnością pytania sie będą pojawiać w miarę postępu prac.
Będę pytał.
Jak zawsze FAT staną na wysokości zadania.
Bardzo Wam dziękuję

Do rozważenia jeszcze:
a) blat szerszy niż standardowe 60 cm, to robi różnicę w pracy, a w bajania projektanta, że nie ma głębszych szuflad nie wierz: są.
b) młynek do odpadów. dziś trudno mi sobie wyobrazić pracę bez tego ustrojstwa
c) mądry system do narożnika
d) kosz nablatowy (ale to w parze z młynkiem).

Olejowaniw blatu wymaga przetarcia papierem ściernym, olej z Ikei jakieś 40 złotych i 3 godziny na to, co widać na zdjęciu (mam dwa blaty pionowe, sporej powierzchni).


Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

gruby 31.10.2017 09:16

Cytat:

Napisał ArtiZet (Post 554850)
Cena konkretnie dla Szczecina czy bez znaczenia ??

Cena nie jest konkretna ,karpiówka jest jednym z najdroższych pokryć.
Na nowym dachu ceny się wahają od 45-50zł za m2 ,roboty dodatkowe takie jak ciągniecie starego pokrycia czy osadzanie okien dachowych itp prace podnoszą cenę usługi

ArtiZet 31.10.2017 09:23

Cytat:

Napisał gruby (Post 554857)
Cena nie jest konkretna ,karpiówka jest jednym z najdroższych pokryć.
Na nowym dachu ceny się wahają od 45-50zł za m2 ,roboty dodatkowe takie jak ciągniecie starego pokrycia czy osadzanie okien dachowych itp prace podnoszą cenę usługi

Moglem Cię zatrudnić :)
Bo tyle płaciłem za krycie nowego budynku dachówka wielkoformatową- fakt, że z obróbkami blacharskim, obróbka 3 kominów i montażem 3 Veluxów.
Pytałem o rejon, dla którego podałeś cenę, bo moj budynek jest w okolicach Warszawy wiec budowlańcy sądzą, że wszyscy tutaj śpią na milionach :mur:

gruby 31.10.2017 09:47

Cytat:

Napisał ArtiZet (Post 554859)
Moglem Cię zatrudnić :)
Bo tyle płaciłem za krycie nowego budynku dachówka wielkoformatową- fakt, że z obróbkami blacharskim, obróbka 3 kominów i montażem 3 Veluxów.
Pytałem o rejon, dla którego podałeś cenę, bo moj budynek jest w okolicach Warszawy wiec budowlańcy sądzą, że wszyscy tutaj śpią na milionach :mur:

Pracuje w obrębie 50 kilo od Człuchowa , dalej nie jeżdżę .
Za twoje pokrycie wziąłbym 40zł za m2 , w ten zakres prac wchodzi foliowanie łacenie ułożenie dachówki montaż rynien obróbka komina.
Za okno dachowe osadzenie kasuje osobno 200zł :)

qbaRD07 01.11.2017 11:06

A jeśli o dachu mowa to rozważam wymianę ocieplenia, obecne ma 30lat. Czy dekarze kwapią się do takiej roboty? Czy to praktyka spotykana?
Myśle o karpiowce bo taka była i podoba mi się, ale może powinienem rozważyć inne rozwiązanie? Dach jest dość skomplikowany, jest to kilka powierzchni. Wszystko trzeba obrobić i wykończyć.
Są tez dwa okna wychodzące poza obrys dachu, takie ala wykusze, chce to ocieplić. Czy dekarze ogarną jakieś rozwiązanie?

Misza 01.11.2017 12:13

Do ogarnięcia jest wszystko tylko tak jak mówiłem... Spotkaj się z kilkoma wykonawcami. Pooglądaj ich wcześniejsze roboty. Roboty remontowe to nieco inna liga od inwestycyjnych. Dobry dekarz NA PEWNO nie będzie tani. Chociaż słaby też może być drogi... Czasami nawet drogi dwa razy. Bardzo dobrym pomysłem jest zatrudnienie renomowanego budowlańca z dużym doświadczeniem i wykształceniem który ogarnie wszystkie ekipy. Wiem, że to koszty-koszty-koszty ale dom robisz/budujesz raz może dwa razy w życiu.

qbaRD07 01.11.2017 12:56

W listopadzie spotkam się z wykonawcami. Z pewnością będzie to kilka ekip do każdego zadania.
Teraz zbieram informacje, i próbuje się odnaleźć w natłoku różnych rozwiązań.
Misza, mam człowieka który sprawdzał pod kontem technicznym ńieruchomosc, budowlaniec z uprawnieniami i kolega od lat ża razem.
Zaczynam myśleć również jednak o projektancie do łazienek i kuchni.
Zobaczymy w lutym chce zacząć akcje.

Misza 01.11.2017 13:09

W sprawach budowlanych i wykończeniowych pisz do mnie na luzie. Albo jak chcesz to dzwoń 693 7 dwa 8 9 siedem 9. Jakbyś miał jakieś wątpliwości co do tego co mówią wykończeniowcy to też mogę je spróbować rozwiać w jedną lub drugą stronę... Pozdro

qbaRD07 01.11.2017 17:14

Dzięki Misza, nadużywał nie będę, ale jak sie pojawi dylemat, to wezmę koło ratunkowe i tel do przyjaciela wykonam.

Tomas_XRV 01.11.2017 17:28

Ja w tym roku przechodziłem przez generalny remont mieszkania ale dosłownie wszystko okna/instalacja C.O./podłogi/ściany pod klucz. I moje obserwacje to:
- im mniej ekip tym lepiej, u mnie udało się że cały remont robił kolega co stawia domy od podstaw i miał oko na ekipe od okien i C.O., gdyby nie to że szybko wyłapał babole innych ekip byłbym lekko w dupce...tzn. parapety różnych długości, rurki od centralnego puszczone na wierzchu, gniazdka elektryczne na różnych wysokościach. Każda ekpia próbuje zwalić winę na drugą ekipę i idą po najniższej lini oporu. Byle by im było łatwiej i uciekać na inną robotę.
- koszta... wiadomo każdy ma inaczej jeden musi dbać o budżet inny nie ja niestety należę do tych co musieli się zmieścić w określonym budżecie. Prowadziłem szczegółowo rachunki i zapisywałem każdą złotówkę związaną z remontem, miałem zapisane na co jeszcze muszę trzymać kasę ile jeszcze mam i ile mogę jeszcze wykołować funduszy. A i tak wyszło 1/3 więcej niż pierwsze obliczenia.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.