Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Imprezy forum AT i zloty ogólne (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=13)
-   -   III Zlot Motocyklowy Huta Pieniacka (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=14594)

Borewicz 06.03.2014 14:47

Pisz, pisz Tomku.

ATomek 06.03.2014 16:33

13 Załącznik(ów)
Lwów zastałem mocno wyciszony. Niby ten sam ruch, co zwykle, ale czuć skupienie.
Miałem dość czasu, żeby za dnia objechać miasto a wieczorem trzy godziny przesiedziałem w knajpie rozmawiając z Romanem.

Załącznik 46527

Załącznik 46528
Do piwa kozacka basturma; coś jak dawna konina spod siodła. Bardzo dawna :)


Znamy się od 10lat. Teraz jest jakimś vice Lions MC, a żyje z własnej firmy- handel częściami do motocykli i samochodów. Fakt, że ma małe dzieciaki jeszcze bardziej skłania go do odpowiedzialności w życiu. Jako narodowiec bierze czynny udział w wydarzeniach. Wierzy, że przyniosą poprawę również w jego życiu. Chciałby żyć w wolnej Ukrainie, uznanej przez inne narody, mieć pracę, nie płacić haraczy i łapówek, bez wizy pojechać do innych... Jak każdy.
Widać, że tu ludzie wzięli władzę w swoje ręce. Widać to na dole, a jak to na wierchu, to dowiemy się za jakiś czas. A jakie są fakty?

Przykładają wielu starań, żeby być przez zachód postrzegani jako właśnie odpowiedzialni.
Potrzeba samostanowienia jest ogromna.
Przede wszystkim rzuca się w oczy brak milicji, która została częściowo rozbrojona; zastąpiły ją oddziały samoobrony w zielonych kamizelkach w samochodach, na rowerach, pieszkom...
Wszystkie lokale czynne.
Wszędzie panuje wzorowy porządek Wszelkie akty przemocy są załatwiane na miejscu.
Lęk przed prowokacją powoduje, że ciągle jakieś wnikliwe oczy masz na sobie.
Retoryczne: Czy nie lżej ci się oddycha, jak w firmie za samochód z jakimś towarem już nie musisz zapłacić 800 baxów? Czy nie chciałbyś utrzymać tego stanu jak najdłużej?
Majdan Lwowski utrzymuje skrajna prawica spod znaku czarno czerwonej bandery, bo mają silne sprawdzone struktury i zaplecze.
Majdan Lwowski umieszczony w głównym prospekcie nadal utrzymuje miasteczko namiotowe. Stoi wielka scena, gdzie cały czas są wiece, przemowy, modlitwy. Wielki telebim wyświetla aktualności. Hromadska TV jest niemal wszędzie.:

Załącznik 46529

Załącznik 46530

Załącznik 46531

Załącznik 46532

Załącznik 46533

Załącznik 46534

Załącznik 46535

Załącznik 46536


A tak motocyklowo, to podam nr tel. ukraińskiego MOTOHELP +38 097 013 66 99
albo w potrzebie do Romana;jeździł afryką, mówi po polsku +38 097 907 46 96


I na koniec pokażę, gdzie się obudziłem :):

Załącznik 46537

Załącznik 46538
Stary dom polskiego Lwowa, choć mieszkał tu kiedyś Chruszczow



Załącznik 46539

A to mój dobrodziej- Olgierd, z którym znajomość zasługuje na osobną opowieść, ale to już gdzieś tam, przy ognisku...

frog 06.03.2014 17:31

Atomku ty to masz zapał do tego wschodu:at:.

mareksz007 07.03.2014 21:57

Tomku już drugi dzień biegam do kompa, odpalam, przeglądam, a Ty nic nie piszesz. Plis pisz.

ATomek 08.03.2014 02:25

10 Załącznik(ów)
Z tego wyjazdu, to nic więcej ciekawego.
Ale myślę, że może Cię, Marku zainteresować kilka zdjęć z 2013 z pięknych okolic wsi, której nie ma na mapie.
Zawsze podkreślam, że oprócz pamięci należnej Hutniakom i ich małej ojczyźnie to warto tę okolicę odwiedzić również dla jej piękna,
które niezależnie od walca historii jest jej przypisane. Nie zawsze ludzkie bytowanie idzie w parze z pięknem krajobrazu, ale zwróć uwagę, ile troski i starania wymagały niektóre lokalizacje. I z jak dobrym skutkiem udawało się to na Kresach.

Załącznik 46573

Załącznik 46574

Załącznik 46575

Załącznik 46576

Załącznik 46577


Dla porównania- tak latem wygląda jezioro, z którego wypływa Styr:

Załącznik 46578


A tak droga na Pereliski:

Załącznik 46579

Załącznik 46580


A tak to, co tygryski lubią najbardziej- letnia przeprawa przez źródło Wiaticy: :)

Załącznik 46581
Daro


Załącznik 46582
Mirex

Wielkie dzięki za zainteresowanie i dobre słowo.

Na koniec przypomniałem sobie o ważnej historii.
Wszystkich nas uczestniczących w ostatnich uroczystościach wzruszył niezwykły podarunek od Hutniaków ze Stowarzyszenia Huta Pieniacka. Była to zdjęcie w formie przedwojennej pocztówki przedstawiające rzeczywiste wnętrze- ołtarz kościoła z wsi Huta Pieniacka, wraz z opowieścią o znalezionej po prawie 70 latach ich monstrancją.
link:
http://www.idziemy.pl/kosciol/ukrain...ty-pieniackiej

bwh 09.10.2014 14:56

Czy w tym roku był ktoś we wrześniu Hucie Pieniackiej??

daro 12.10.2014 10:23

Ja bylem .

bwh 16.11.2014 11:51

Ale chyba nie na zlocie w Hucie Pieniackiej.. bo byłem o 16 lokalnego czasu.. i zastałem tam atmosferę po uroczystościach bez jakiegokolwiek śladu bytności motocyklistów...

daro 17.11.2014 22:12

4 Załącznik(ów)
Byłem na Zlocie Huta Pieniacka .
Uroczystości 70 lecia mordu w H P rozpoczęły się 04092014r ok. 11 , 12-tej . Po uroczystościach ok. 14 czy 15-tej wszyscy udali się do Brodów na cmentarz , a pózniej na obiad do Zajazdu KOLIBA w Brodach .

ATomek 22.02.2015 19:24

http://youtu.be/n9m6lzBsueI

"Polska o nich zapomina
rozpływają się we oddali
czasem drżąca ręka starca
świeczkę jeszcze tu zapali

Porastają chwastem zgliszcza
groby toną w bujnej trawie
jutro już nie będzie komu
świeczki za nich tu postawić"


Podobnie, jak w poprzednim roku jest plan, żeby jednak na przekór pojechać, świeczkę postawić i z życzeniem pomordowanych zmówić "Ojcze nasz"właśnie w rocznicę, 28 lutego.

Myślę, że to dobra okazja do przewietrzenia biwakowego ekwipunku, poszukania śladów wiosny i wyjechaniu jej na przeciw.
No i nieustająca idea "Jeden wyjazd- jedno źródło" odszukanie tym razem dżereła reczki Seret i tradycyjna herbata.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.