Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Hamulce, kola, opony (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Długodystansowe wyprawowe opony (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=31067)

Mallory 20.01.2018 23:19

Długodystansowe wyprawowe opony
 
Temat wałkowany często, ale... znaleźć konkret to z googla trzeba korzystać...
Mam zamiar daleko znowu wyjechać i szukam opinii innych na własnej skórze sprawdzonych...

Więc jakie dystanse i w jakich warunkach i jak wasze opony zniosły? Myślę, że i mi wielu innym zależałoby na opiniach z wyjazdów od. np. 3 tyś wzwyż... akurat zależy mi teraz najbardziej na opinii o wyjeździe na ponad 15 tyś... ale może za chwilę polecę do Albanii lub Ruminii i takie informacje też będą bardzo przydatne... czy np. kostki i jakie wytrzymują trasę i latanie tam w terenie...
Dawajcie śmiało.

1. Nordkapp - tam i z powrotem na kołach wokół Bałtyku ok. 7 tyś. km - opony Dunlop Trialmax, stara afra, obładowana + pasażerka, przeloty 100-120 km/h...opony nowe założone - po powrocie do wyrzucenia... całkowicie zużyty tył, przód 50%... ale polecam trzymały pięknie... ale tam asfalt trzyma i przez to zjada opony...

2. Pamir - ok. 15 tyś. km - asfalty pribałtyki, asfalty rosji później azja i z powrotem...
Pierwsze 4 tyś. przejechane na starych oponach Conti Trail Attack.
Później zmiana na nowe Mitas E-10 przód i tył, przejechane ok. 11 tyś, stara afra, obładowana + pasażerka, przeloty 100-120 km/h... Mitasy E-10 zjechane - tył prawie łysy - tylko na bokach resztki kostek/bierznika zostały, przód dramatycznie wyząbkowany. Nie polecam głownie na mocno i szybkow wyząbkowany przód - telepało przez kilka tyś. km....

nabrU 20.01.2018 23:49

Trudno coś doradzić jak nie wspomniałeś po czym zamierzasz jeździć. Asfalt, szuter itd?

cyryl 21.01.2018 00:30

Motocykl BMW 1150 gs.
Przód Metzeler Karoo 3, tył Mitas E07.
Przejechane 15 tys z czego 10 na jednym wyjeździe - Gruzja.
Jazda w 70 % z pasażerem i po czarnym. Reszta solo i szutry/teren.
Sprzedałem motocykl z tym zestawem i nie było wstydu przy kliencie.
Myślę, że spokojnie 20tys. łącznie zrobiłbym na tym zestawie gdyby moto było nadal u mnie.

W tym sezonie będę testował Metzelery Tourance Next bo wyjazdy głównie asfaltowe.

Sylwek_76 21.01.2018 12:51

Mitas H-02, przód i tył 3.50-19.
Kirgistan tam i nazad; 30% zużycia.

Emek 21.01.2018 13:22

H-02 to raczej tylko do klasyka.

cyryl 21.01.2018 14:03

Cytat:

Napisał Emek (Post 566707)
H-02 to raczej tylko do klasyka.

Tak bo Sylwek jechał na SHL.:bow:

sizyrk 21.01.2018 18:31

Tu znalazlem opis opon , tylko ze po angielsku:

https://rtwpaul.com/2018/01/21/tires/

zaczekaj 21.01.2018 22:49

Ciekawy temat.
Sama stoję przed wyborem opon na dłuższą wyprawę. Myślałam o dojeździe na oponach, które już mam czyli kostki c02 a na miejscu i powrót mitas e09. Motór to Trampek. Kierunek Kirgistan.
Czy może od razu założyć e09 bo wytrzymie i nie trza będzie targać gum?
Myślę jeszcze o k60 i e07 ale wolałabym ciut lepszą oponę w terenie.

Emek 22.01.2018 06:47

E09 zejdzie na dojeździe zakładając 5,5k w jedna stronę po czarnym. Lepiej założyć szosę a kostkę założyć na miejscu jak chemik rzecze.

Franz 22.01.2018 07:43

Cytat:

Napisał zaczekaj (Post 566758)
Ciekawy temat.
Sama stoję przed wyborem opon na dłuższą wyprawę. Myślałam o dojeździe na oponach, które już mam czyli kostki c02 a na miejscu i powrót mitas e09. Motór to Trampek. Kierunek Kirgistan.
Czy może od razu założyć e09 bo wytrzymie i nie trza będzie targać gum?
Myślę jeszcze o k60 i e07 ale wolałabym ciut lepszą oponę w terenie.

Tam nie potrzeba super dobrej opony w terenie bo sam
kamień prawie. Nie zbaczajac z trasy przyjedziesz na szosowkach.
Dawno temu ktoś przejechał całą trasę na Anakee 2
Kiedyś przejechałem 11 tys na Continental Escape
Trasa do Petry w Jordanii
Po powrocie zrobiłby jeszcze kilka
Na tych gumach oblecisz

Emek 22.01.2018 07:55

Masz rację o ile Zaczekaj chce trzymać się głównego traktu. Zjeżdżając w krzaki lepsza opona sie przyda. Nie trzeba opon targać można wysłać lub dopakować jak ktoś będzie leciał puszką. Sambor lata a w TJK mamy już człowieka z forum więc da się pokombinować.

Franz 22.01.2018 08:10

W krzaki 6 tys od domu to średnio mało bezpieczne
Można jak się jedzie busem na miejsce.
Mnie padł kardan. Gdyby nie bus musiałbym wracać
samolotem, a i tak 600 km przejechałem kamazem
z baranami

HarryLey4x4 22.01.2018 08:30

Cytat:

Napisał Emek (Post 566778)
... w TJK mamy już człowieka z forum ....

co to TJK ?

Emek 22.01.2018 08:33

Nie wiem na jaki off Trampkiem Asia się tam nastawia. W zasadzie oprócz Kaldamo Pass gdzie lecieliśmy w deszczu w rozmiękłym błocie gdzie moto zsuwało się w dół i przydała by się kostka to wszystkie trasy były szutrowe, twarde, dość równe i można powiedzieć lajtowe do przejechania na szosowych oponach. Oczywiście kostka byłaby wartością dodaną ale na ciężkim, wyprawowym moto to raczej nie zapuszczamy się w ciężki teren chyba, że z nieświadomości lub głupoty (patrz Ja :mur:). Do latania po Tien Szan jak Orlice w tym roku czy Wakhanie to spokojnie starczą K60 czy Anakee bez konieczności wożenia kapci na zmianę.

TJK=Tadżykistan.

Tank 22.01.2018 08:53

Cytat:

Napisał zaczekaj (Post 566758)
Myślę jeszcze o k60 i e07 ale wolałabym ciut lepszą oponę w terenie.

I ta opcja calkowicie zalatwi sprawę.

Wysłane przy użyciu Tapatanka

wolly 22.01.2018 09:44

zazwyczaj wystarczy popatrzyć na jakich oponach pomyka tubylcza ludność ,Franz ma rację do AT i TA moim skromnym zdaniem wystarczy Michelin Sirac robi robotę w turystyce . Jedna zasada na wyjazd zakłada się gumy nowe bo inaczej to złudna oszczędność

Franz 22.01.2018 11:08

Czytałem opinie o sirac. Nie wytrzymują takiej trasy. Miękkie są
Sam planuje Gruzję na kołach Transalpem
Ale może wyjdzie do Turcji blaszanka
I z Turcji Xr 650

wolly 22.01.2018 18:35

1 Załącznik(ów)
nie znam się może ale 18 tys spoko zrobiły nie uciekały na mokrym tyle ze po powrocie była kwadratowa i lekko łysawa :) mowa o tylehttp://https://photos.google.com/pho...9CifNbbnXd-WSn fakt 80 % asfalt ale na grawiejce i błocie do Wierszyny się też odnalazła na suchym i mokrym dla mnie dobra guma ale nie mnie oceniać Załącznik 77272
PS nie wspomnę o ciszy i braku wibracji na kostkach ale zawsze można wiążść drugi kpl tyle ze toból trzeba targać

Mesjasz 22.01.2018 19:31

Na nowych Scoutach k60 zrobiłem 11k po Skandynawii i jeszcze w Polsce je mam 7.5k, ale zmieniam na scorpion rally gps gdzieś w lutym.. Przeważnie po czarnym ale bez kufrów, solo. Kumpel gs1200 z kuframi musiał zminić tył po ok 10k, moim zdaniem miał cięższy zestaw z kuframi i to mu załatwił szybciej bieżnik..

Mallory 22.01.2018 20:17

Wcale nie na żarty pytanko..::))) ... po pustyni ktoś latał na zestawie Ankee 3 tył i Anakee 2 przód?

Takie tam:

http://c8.alamy.com/comp/H184M8/a-lo...kly-H184M8.jpg

Edit:
znalazłem przykład:
https://www.youtube.com/watch?v=1_K1CHCk7lE

Edit 2:
w błocku jednak to słabo... zresztą jak każda nie-kostka... mokra trawa lub błocko i się kończą tourancy, contitraile atacki, e-08 itp.... fizyki i tarcia nie oszukasz..
https://www.youtube.com/watch?v=OO4np7Jge_s

pewnie jak zwykle będę wlókł kostki z sobą i depozytował szosówki na powrót gdzieś ukryte:::)))

bukowski 22.01.2018 21:46

Na NAT mozna brac w ciemno te badziewne oem dunlopy na dojazd. Tanio mozna odkupic, a.co by o nich mie powiedziec, to schodza ekstremalnie powoli. Ja.przy 12 kkm (z tego 4kkm po szorstkich norweskich asfaltach) zdjalem z ponad polowa bieżnika.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

pantufl 22.01.2018 21:51

3 BMW 800 gs i jedna Afryka XRV 750 na trasie do Armenii i z powrotem przez Europę i Turcję i Gruzję z powrotem z odbiciem na Bałkany. ponad 12,5 tys km 90 % asfalty wszelkiej kategorii z pomijaniem gdzie się dało autrostrad. opony 3x k60 i 1x anakee 2 na jednym z bmw. W Gruzji trochę górskich dróg po kamieniach. Anakee lekko jeżdżone a k60 nowiutkie. K-60 zeszły do połowy, Anakee po powrocie jeździły jeszcze do końca sezonu. W górach nie było różnicy między zestawami ani na suchym ani w deszczu. Wszystkie kapcie zaliczyła moja Afryka, na K-60, ale chyba tylko dlatego, że najczęściej jechała pierwsza po gównianych drogach :D . Na asfalcie przyczepności nie brakowało nikomu.

Dubel 22.01.2018 22:04

1 Załącznik(ów)
Cytat:

Napisał Mesjasz (Post 566860)
Na nowych Scoutach k60 zrobiłem 11k po Skandynawii i jeszcze w Polsce je mam 7.5k, ale zmieniam na scorpion rally gps gdzieś w lutym.. Przeważnie po czarnym ale bez kufrów, solo. Kumpel gs1200 z kuframi musiał zminić tył po ok 10k, moim zdaniem miał cięższy zestaw z kuframi i to mu załatwił szybciej bieżnik..

Kumpel sam jest duzo ciezszy, mial wiecej bagazu i cysterne zatankowana :D
K60 SCOT okolo 10k km tylko i wylacznie po Norwegi nie zbyt delikatnie traktowana :D

Załącznik 77282

Mallory 22.01.2018 22:32

Cytat:

Napisał dubel (Post 566899)
Kumpel sam jest duzo ciezszy, mial wiecej bagazu i cysterne zatankowana :D
K60 SCOT okolo 10k km tylko i wylacznie po Norwegi nie zbyt delikatnie traktowana :D

no ...całkiem nieźle...mi skandynawia dunlopa trialmaxa zjadła do grubości dętki po ok. 7 tyś...

A ktoś tu Continental ContiEscape może zjeździł od nówki do zera? I ile to zajęło? Bo mam możliwość kupna w dobrej cenie.... wytrzyma 15 tyś. 90 asfalt + 10% szuter?
Motogumy piszą: Wysokie przebiegi umożliwiające dalekie podróże.

Dubel 22.01.2018 22:52

Cytat:

Napisał Mallory (Post 566902)
no ...całkiem nieźle...mi skandynawia dunlopa trialmaxa zjadła do grubości dętki po ok. 7 tyś...

A ktoś tu Continental ContiEscape może zjeździł od nówki do zera? I ile to zajęło? Bo mam możliwość kupna w dobrej cenie.... wytrzyma 15 tyś. 90 asfalt + 10% szuter?
Motogumy piszą: Wysokie przebiegi umożliwiające dalekie podróże.

Continental ogolnie mieka guma wiec moze byc ciezko. Mialem Annake 2, Annake 3 ipare TKC80 i na ani jednej z nich nie udalo sie jakos za duzo pojezdzic.

yeuop 23.01.2018 06:27

To ja się wypowiem z perspektywy niedzielnego pyrkacza :)
Mojego XTka kupiłem kilkanaście lat temu obutego w E07 i tak mi się ta opona spodobala, ze nigdy innych nie zalozylem. Zrzucalem je zawsze przy przebiegu rzedu 18-22k km i jeszcze cos by pojezdzily, no ale.....
Ja tam off roadu nienawidzę, wiec mi się taka oponka podobala, poza tym mieszkałem wówczas w Czechach i miałem tanie dojście do Mitasow, wiec w ogole nie było o czym mowic. Nie wyobrażam sobie taszczyć na motorze opony kilka tys. km, o kuzwa, lubie abstrakcje, no ale to jest po prostu dla mnie głupie :-)

Cieszy mnie, co sneer napisał - ze te oryginalne na NAT schodzą bardzo powoli. Na wiosne kupuje Afryke i pare tygodni później lece na Nordkapp (może Murmansk?), wiec już robie obliczenia :)

Dubel 23.01.2018 07:45

Cytat:

Napisał yeuop (Post 566912)
To ja się wypowiem z perspektywy niedzielnego pyrkacza :)
Mojego XTka kupiłem kilkanaście lat temu obutego w E07 i tak mi się ta opona spodobala, ze nigdy innych nie zalozylem. Zrzucalem je zawsze przy przebiegu rzedu 18-22k km i jeszcze cos by pojezdzily, no ale.....
Ja tam off roadu nienawidzę, wiec mi się taka oponka podobala, poza tym mieszkałem wówczas w Czechach i miałem tanie dojście do Mitasow, wiec w ogole nie było o czym mowic. Nie wyobrażam sobie taszczyć na motorze opony kilka tys. km, o kuzwa, lubie abstrakcje, no ale to jest po prostu dla mnie głupie :-)

Cieszy mnie, co sneer napisał - ze te oryginalne na NAT schodzą bardzo powoli. Na wiosne kupuje Afryke i pare tygodni później lece na Nordkapp (może Murmansk?), wiec już robie obliczenia :)

E07 najgorszy kapec z jakim mialem kiedykolwiek do czynienia. Po za wytrzymaloscia na duze przebiegi ma same minusy.

Dżeferson 23.01.2018 08:16

Na k60 Scout sztormiakiem 650 przelatalem 16kkm. Zuzycie przy tym przebiego 50%, szutrow z tego bylo mysle, ze nie wiecej jak 10%. Gdyby moto u mnie zostalo , wynik 30kkm bylby calkiem realny.

Dubel 23.01.2018 08:45

2 Załącznik(ów)
Moim zdaniem dwie fajne propozycje na ten rok od Motoz :) tylko nie wiadomo jak z wytrzymaloscia ale mam zamiar ja przetestowac.

Tractionator Adventure
Załącznik 77298

Tractionator GPS
Załącznik 77299

Wydaja sie bardzo sensowne w dalekie tripy jesli beda dosc twarde by nie znikac w oczach

madafakinges 23.01.2018 09:24

U nas na forum testowane były już tractionatory adv.Tak samo piszą o nich na ADVrider.com
Tył bajka wytrzymuje dużo przód ząbkuje i wytrzymuje mniej niż tył. Motoz wypuścił poprawioną wersje przodu, ale chyba jeszcze w PL niedostępna.
Myślę nad zestawem TKC przód/motoz tył.
Jest jeszcze pirelli str rally na adv same ochy i achy. Podobno w terenie lepsze od TKC na asfalcie klei jak szosówka, i tył wytrzymuje 8tyś. mil.... tylko cena 900zł za komplet do NAT.

Dubel 23.01.2018 10:09

Cytat:

Napisał madafakinges (Post 566938)
U nas na forum testowane były już tractionatory adv.Tak samo piszą o nich na ADVrider.com
Tył bajka wytrzymuje dużo przód ząbkuje i wytrzymuje mniej niż tył. Motoz wypuścił poprawioną wersje przodu, ale chyba jeszcze w PL niedostępna.
Myślę nad zestawem TKC przód/motoz tył.
Jest jeszcze pirelli str rally na adv same ochy i achy. Podobno w terenie lepsze od TKC na asfalcie klei jak szosówka, i tył wytrzymuje 8tyś. mil.... tylko cena 900zł za komplet do NAT.

Podoba mi sie ten Pirelli :Thumbs_Up: Z Twojej opini rozumuje ze polaczenie tych dwuch ma sens i chyba tak zrobie :D

nabrU 23.01.2018 19:38

Cytat:

Napisał dubel (Post 566919)
E07 najgorszy kapec z jakim mialem kiedykolwiek do czynienia. Po za wytrzymaloscia na duze przebiegi ma same minusy.

Szczegóły proszę. Szczególnie, że udało mi się okazyjnie kupić nową Mitas E07 na przód w cenie 30GBP (czyli jakieś 140zł) z wysyłką. Na razie pewnie dojeżdżę fabryczne Dunlopy, ale właśnie zastanawiałem się nad E07.

Tractionator GPS też mi się widzi. Ciekawe ile toto będzie kosztować, no i jak z przebiegami...

Czytałem też o tych Pirelkach STR i rzeczywiście same pochwały. Może więc warto trochę więcej kasy na nie wyrzucić...

Emek 23.01.2018 19:52

Przebiegi Tractiantor GPS są zbliżone do K60. Trakcja ponoć lepsza.
Jeśli chodzi o E07 to w 100% zgadzam się z opinią dubela. Na plus tylko żywotność. Opona twarda, drewniana i niebezpieczna na mokrym. Ale co kto lubi, znam takich co chwalą. Nynek trzasnął na nich bodaj 40 tysi Viaderkiem i jeszcze mięcha sporo było.

Dubel 23.01.2018 20:23

Tak jak Emek napisal. Opona nie tyle sliska co niebezpiecznie sliska, nie przewidywalna, na mokrym zachowuje sie jak na lodzie, totalnie nie do wyczucia. Dla mnie totalna masakra ale co kto lubi.

nabrU 23.01.2018 20:29

Nie straszta pany, bo tu na tej wyspie to pewnie ze 300 dni w roku to deszcz.

Ktoś może porównać E07 do fabrycznych Dunlopów na deszczu? bo na nie też ludziska narzekają, że zabójcze na mokrym a ja nie narzekam.

Dubel 23.01.2018 20:45

Nikt nie straszy raczej ostrzega. Stac cie na CRF to nie dziaduj na oponach bo sie zemsci.
Pozdro

Emsi 23.01.2018 20:50

http://africatwin.com.pl/showpost.ph...5&postcount=87

+ to co Dubel wyżej napisał :)

nabrU 23.01.2018 22:22

Ja na opony nie żałuję, bo to jedyna rzecz która nas trzyma drogi. Więc tu nie ma co oszczędzać.... Stąd między innymi czytam i pytam.

Zawsze wydawało mi się (z tego co czytałem na różnych forach), że E07 to całkiem niezłe oponki na 50/50. Ostatnio znalazłem taki opis, który wydaje się dobrą opinię E07 podtrzymywać (również w kwestii jazdy po mokrym czarnym czy hamowania).

Zdaję sobie sprawę, że żadna kostka 50/50 nie będzie tak na mokrym asfalcie trzymać jak np. Conti Trail Attack 2. I to chyba norma wielu opon 50/50, nie tylko E07.

Inna sprawa, że ja ani na asfalcie ani na szutrach nie uznaję swoich umiejętności za "riding god" i raczej nie "zamykam" całkowicie bieżnika. Jeżdżę w 90% zgodnie z przepisami itp, bo tu się szaleć nie opłaca.

Jednak jazda na mokrym asfalcie stanowi potencjalną większość i jeśli mam się czuć i jeździć bezpieczniej być może po Dunlopach wrzuce coś innego niż E07.

Sorki, za off-topic. Miało być o długodystansowych oponach wyprawowych...

Artek 23.01.2018 22:24

Mitas 07 NIGDY WIĘCEJ!!! Gwiazdy tańczą na lodzie!

yeuop 24.01.2018 01:09

Kurcze, to wy jeździcie na szosie jak Rossi, a w terenie jak Blazusiak.
Zrobilem na Mitasach E07 ponad 170k km i ani razu mi się nie slizgaly w deszczu.
Czy wy czasem niektórzy nie powielacie po prostu jakiś opinii? Dziwne dla mnie troszkę.

Tank 24.01.2018 06:39

Popieram zdanie yeuopa.. dla mnie opona wyprawowa nr 1

Wysłane przy użyciu Tapatanka

chemik 24.01.2018 07:29

To ja też poprę tych dwóch powyżej. Opinie, że E-07 ślizgają się na mokrym to powielanie "urban legend" z internetu. W Rosji jechałem na nich po mżawce, deszczu, ulewie, śniegu i przeżyłem. Ta opona jest twarda (stąd jej żywotność) i na mokrym zachowuje się jak każda twarda opona. Nic lepiej, nic gorzej.
Ale jeśli ktoś ją porównuje do miękkich opon typowo szosowych to rzeczywiście w porównaniu z nimi jest ślisko (jak na każdej innej twardej oponie dualowej).

tadzik 24.01.2018 07:32

Ja miałem mitasa e07 w trampku z tyłu. Jadąc po mokrym dupka latała trochę na boki, ale tylko na jakichś liniach, pasach i tam gdzie na asfalcie był np lepik czy coś takiego. Opona super niezniszczalna :), sprzedałem trampka i pewnie dalej jeździ ;)
Tylko, że ta moja była bardzo stara, miała z 7 albo 8 lat.

Dubel 24.01.2018 07:48

3 Załącznik(ów)
Cytat:

Napisał Tank (Post 567122)
Popieram zdanie yeuopa.. dla mnie opona wyprawowa nr 1

Wysłane przy użyciu Tapatanka

Cytat:

Napisał Radarman (Post 567103)
Ja na opony nie żałuję, bo to jedyna rzecz która nas trzyma drogi. Więc tu nie ma co oszczędzać.... Stąd między innymi czytam i pytam.

Zawsze wydawało mi się (z tego co czytałem na różnych forach), że E07 to całkiem niezłe oponki na 50/50. Ostatnio znalazłem taki opis, który wydaje się dobrą opinię E07 podtrzymywać (również w kwestii jazdy po mokrym czarnym czy hamowania).

Zdaję sobie sprawę, że żadna kostka 50/50 nie będzie tak na mokrym asfalcie trzymać jak np. Conti Trail Attack 2. I to chyba norma wielu opon 50/50, nie tylko E07.

Inna sprawa, że ja ani na asfalcie ani na szutrach nie uznaję swoich umiejętności za "riding god" i raczej nie "zamykam" całkowicie bieżnika. Jeżdżę w 90% zgodnie z przepisami itp, bo tu się szaleć nie opłaca.

Jednak jazda na mokrym asfalcie stanowi potencjalną większość i jeśli mam się czuć i jeździć bezpieczniej być może po Dunlopach wrzuce coś innego niż E07.

Sorki, za off-topic. Miało być o długodystansowych oponach wyprawowych...

Nie mylisz czasem E-07
Załącznik 77414
z E-09
Załącznik 77415

Jesli szukasz tego typu opony to moze sprobuj K60/K60 SCOUT powinna sprostac Twoim oczekiwaniom i jest o niebo lepsza od E-07
Załącznik 77416


Cytat:

Napisał chemik (Post 567123)
Ale jeśli ktoś ją porównuje do miękkich opon typowo szosowych to rzeczywiście w porównaniu z nimi jest ślisko (jak na każdej innej twardej oponie dualowej).

Ja mam doswiadczenie i porownuje E-07 z:
- E-09
- E-09 DAKAR
- TKC80
- Karoo T
- Karoo 3
- K60 SCOUT
Wszystkie nowe, wszystkie swieze.

Marcin3City 24.01.2018 08:25

W rozważaniach o Mitasach została jeszcze E 08, zrobiłem na komplecie około 9tyś km, głównie asfalt, na mokrym jak to twarda opona, na szutrze daje radę, błoto i mokra trawa lipa, Wytrzymałość na wysokim poziomie.

strażak 24.01.2018 08:46

1 Załącznik(ów)
W ostatnich latach na E07 zrobiłem Stany, Mongolię, Bajkał, Magadan i coś tam jeszcze:oldman:
Nie, nie na jednym komplecie:D
Wcześniej miałem 2 razy K60, też spoko ale ich obecne ceny są mało akceptowalne.
Inne popierdółki też były.
Dobrze chemik napisał o ich uślizgach, urban legend :Thumbs_Up:
E07 to zajebista opona, szczerze ją polecam.


Aby nie było aż tak pięknie, DOT 0916 w rozmiarze 110/80/19, pękała dookoła rantu. Trafiłem 2 razy na ten sam DOT i tak samo pękały. Powietrze nie schodziło ale jadąc 160 km/h miało się z tyłu głowy myśli o popekanej oponie. Za pierwszym razem Olek Motocykle wymienił mi na gwarancji, drugi raz już nie chcieli.
Z drugiej strony, tak zajechanego szrota też bym nie wymienił:D
Także trzeba na ten rocznik i rozmiar uważać.

tommi 24.01.2018 11:23

No ciekawe z tymi e07 - założyłem komplet do nat - w mojej ocenie kupa straszna. Zmiana pasa na śliskim - miota tyłem na liniach strach pas zmienić. Suchy i ciepły asfalt miękkie strasznie się robią, moto pływa jak stara łajba. Ubite szutry - tyłem można na wysokiej 4ce zamiatać, siła napędowa słabiutka. Dodatkowo po kilku kkm popękały/pojawiły się spękania gumy pomiędzy "kostkami". Jak już musi być dual to k60 są w mojej ocenie najlepsze.
Mitas e09 inna bajka - dla mnie robi robotę i na twardym i poza. Na suchym i mokrym. Tylko przebiegi liche, za to cena b. dobra.

Emek 24.01.2018 11:32

Czyli jak zwykle ilu kierowników tyle opinii :D.

yeuop 24.01.2018 11:44

Która opona (komplet) może pozwolić na najdluzszy przebieg na NAT?
Kij z przyczepnoscia i kij z wlasciwosciami w terenie, kij z cena, mnie tylko przebieg interesuje.

madafakinges 24.01.2018 11:56


Na samochodowej spokojnie z 80tyś zrobisz.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.