Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Hamulce, kola, opony (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Długodystansowe wyprawowe opony (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=31067)

bukowski 22.01.2018 21:46

Na NAT mozna brac w ciemno te badziewne oem dunlopy na dojazd. Tanio mozna odkupic, a.co by o nich mie powiedziec, to schodza ekstremalnie powoli. Ja.przy 12 kkm (z tego 4kkm po szorstkich norweskich asfaltach) zdjalem z ponad polowa bieżnika.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

pantufl 22.01.2018 21:51

3 BMW 800 gs i jedna Afryka XRV 750 na trasie do Armenii i z powrotem przez Europę i Turcję i Gruzję z powrotem z odbiciem na Bałkany. ponad 12,5 tys km 90 % asfalty wszelkiej kategorii z pomijaniem gdzie się dało autrostrad. opony 3x k60 i 1x anakee 2 na jednym z bmw. W Gruzji trochę górskich dróg po kamieniach. Anakee lekko jeżdżone a k60 nowiutkie. K-60 zeszły do połowy, Anakee po powrocie jeździły jeszcze do końca sezonu. W górach nie było różnicy między zestawami ani na suchym ani w deszczu. Wszystkie kapcie zaliczyła moja Afryka, na K-60, ale chyba tylko dlatego, że najczęściej jechała pierwsza po gównianych drogach :D . Na asfalcie przyczepności nie brakowało nikomu.

Dubel 22.01.2018 22:04

1 Załącznik(ów)
Cytat:

Napisał Mesjasz (Post 566860)
Na nowych Scoutach k60 zrobiłem 11k po Skandynawii i jeszcze w Polsce je mam 7.5k, ale zmieniam na scorpion rally gps gdzieś w lutym.. Przeważnie po czarnym ale bez kufrów, solo. Kumpel gs1200 z kuframi musiał zminić tył po ok 10k, moim zdaniem miał cięższy zestaw z kuframi i to mu załatwił szybciej bieżnik..

Kumpel sam jest duzo ciezszy, mial wiecej bagazu i cysterne zatankowana :D
K60 SCOT okolo 10k km tylko i wylacznie po Norwegi nie zbyt delikatnie traktowana :D

Załącznik 77282

Mallory 22.01.2018 22:32

Cytat:

Napisał dubel (Post 566899)
Kumpel sam jest duzo ciezszy, mial wiecej bagazu i cysterne zatankowana :D
K60 SCOT okolo 10k km tylko i wylacznie po Norwegi nie zbyt delikatnie traktowana :D

no ...całkiem nieźle...mi skandynawia dunlopa trialmaxa zjadła do grubości dętki po ok. 7 tyś...

A ktoś tu Continental ContiEscape może zjeździł od nówki do zera? I ile to zajęło? Bo mam możliwość kupna w dobrej cenie.... wytrzyma 15 tyś. 90 asfalt + 10% szuter?
Motogumy piszą: Wysokie przebiegi umożliwiające dalekie podróże.

Dubel 22.01.2018 22:52

Cytat:

Napisał Mallory (Post 566902)
no ...całkiem nieźle...mi skandynawia dunlopa trialmaxa zjadła do grubości dętki po ok. 7 tyś...

A ktoś tu Continental ContiEscape może zjeździł od nówki do zera? I ile to zajęło? Bo mam możliwość kupna w dobrej cenie.... wytrzyma 15 tyś. 90 asfalt + 10% szuter?
Motogumy piszą: Wysokie przebiegi umożliwiające dalekie podróże.

Continental ogolnie mieka guma wiec moze byc ciezko. Mialem Annake 2, Annake 3 ipare TKC80 i na ani jednej z nich nie udalo sie jakos za duzo pojezdzic.

yeuop 23.01.2018 06:27

To ja się wypowiem z perspektywy niedzielnego pyrkacza :)
Mojego XTka kupiłem kilkanaście lat temu obutego w E07 i tak mi się ta opona spodobala, ze nigdy innych nie zalozylem. Zrzucalem je zawsze przy przebiegu rzedu 18-22k km i jeszcze cos by pojezdzily, no ale.....
Ja tam off roadu nienawidzę, wiec mi się taka oponka podobala, poza tym mieszkałem wówczas w Czechach i miałem tanie dojście do Mitasow, wiec w ogole nie było o czym mowic. Nie wyobrażam sobie taszczyć na motorze opony kilka tys. km, o kuzwa, lubie abstrakcje, no ale to jest po prostu dla mnie głupie :-)

Cieszy mnie, co sneer napisał - ze te oryginalne na NAT schodzą bardzo powoli. Na wiosne kupuje Afryke i pare tygodni później lece na Nordkapp (może Murmansk?), wiec już robie obliczenia :)

Dubel 23.01.2018 07:45

Cytat:

Napisał yeuop (Post 566912)
To ja się wypowiem z perspektywy niedzielnego pyrkacza :)
Mojego XTka kupiłem kilkanaście lat temu obutego w E07 i tak mi się ta opona spodobala, ze nigdy innych nie zalozylem. Zrzucalem je zawsze przy przebiegu rzedu 18-22k km i jeszcze cos by pojezdzily, no ale.....
Ja tam off roadu nienawidzę, wiec mi się taka oponka podobala, poza tym mieszkałem wówczas w Czechach i miałem tanie dojście do Mitasow, wiec w ogole nie było o czym mowic. Nie wyobrażam sobie taszczyć na motorze opony kilka tys. km, o kuzwa, lubie abstrakcje, no ale to jest po prostu dla mnie głupie :-)

Cieszy mnie, co sneer napisał - ze te oryginalne na NAT schodzą bardzo powoli. Na wiosne kupuje Afryke i pare tygodni później lece na Nordkapp (może Murmansk?), wiec już robie obliczenia :)

E07 najgorszy kapec z jakim mialem kiedykolwiek do czynienia. Po za wytrzymaloscia na duze przebiegi ma same minusy.

Dżeferson 23.01.2018 08:16

Na k60 Scout sztormiakiem 650 przelatalem 16kkm. Zuzycie przy tym przebiego 50%, szutrow z tego bylo mysle, ze nie wiecej jak 10%. Gdyby moto u mnie zostalo , wynik 30kkm bylby calkiem realny.

Dubel 23.01.2018 08:45

2 Załącznik(ów)
Moim zdaniem dwie fajne propozycje na ten rok od Motoz :) tylko nie wiadomo jak z wytrzymaloscia ale mam zamiar ja przetestowac.

Tractionator Adventure
Załącznik 77298

Tractionator GPS
Załącznik 77299

Wydaja sie bardzo sensowne w dalekie tripy jesli beda dosc twarde by nie znikac w oczach

madafakinges 23.01.2018 09:24

U nas na forum testowane były już tractionatory adv.Tak samo piszą o nich na ADVrider.com
Tył bajka wytrzymuje dużo przód ząbkuje i wytrzymuje mniej niż tył. Motoz wypuścił poprawioną wersje przodu, ale chyba jeszcze w PL niedostępna.
Myślę nad zestawem TKC przód/motoz tył.
Jest jeszcze pirelli str rally na adv same ochy i achy. Podobno w terenie lepsze od TKC na asfalcie klei jak szosówka, i tył wytrzymuje 8tyś. mil.... tylko cena 900zł za komplet do NAT.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.