Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Rama, zawieszenia, napęd (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=7)
-   -   poglądowy wałek (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=19207)

Mallory 02.10.2013 21:28

poglądowy wałek
 
Nie chcę się wymądrzać w mojej pierwszej wypowiedzi po powitaniu, ale mam propozycję.
Można by zrobić katalog wyglądu wałków zdawczych z pewnym i sprawdzonym przebiegiem.
Sam niedawno kupiłem RD04 i jestem bardzo zadowolony - udało się chyba.

Gdyby jednak był katalog typu:
Zdjęcie 1 - wałek 50 tyś,
Zdjęcie 2 - wałek 80 tyś,
Zdjęcie 3 - wałek 100 tyś itd.... byłoby super

mniej by wałków (sic!!!) było :))))

dopra 02.10.2013 21:33

Cytat:

Napisał mallory (Post 341135)
Nie chcę się wymądrzać w mojej pierwszej wypowiedzi po powitaniu, ale mam propozycję.

Można by zrobić katalog wyglądu wałków zdawczych z pewnym i sprawdzonym przebiegiem.

)

Niezbyt dobrze sie znam na walkach at, ale nie sadze zeby walek motocykla jezdzacego 50 tys km w blocie wygladal tak samo jak tego po 100 tys po asfalcie. Wydaje mi sie ze wazniejszy jest stan motocykla niz walka :)


Sent from my BB using Tapatalk

calgon 02.10.2013 21:35

To trochę tak jakby zrobić wygląd mordy osobniczej po przepiciu!
W okresie:
-5
-10
-15
-20 lat

Wszystko zależy od wielu czynników!!!:haha2:

Misza 02.10.2013 21:39

Wydaje mi się, że nie ma sensu... problem z wałkami leży w materiale z którego jest zrobiony i egzemplarz wałka z drugim egzemplarzem wałka może mieć znaczne odchyłki mimo podobnego lub teoretycznie lepszego traktowania. Mój wałek pomimo traumatycznego zycia jest 100% nówka. przebieg myślę, że ma około 250tys km, o ile nie był wymieniany wcześniej. Ja zrobiłem z tego 100 tys km, topiony, nigdy nie smarowany, często jeżdzony zimą, zeszłą zimę stał cały czas na zewn nie przykryty, ze dwa razy zdarzało się zębatkę zdawczą dojechać do końca , nigdy nie wymieniane zabezpieczenie. motor ogólnie rozdupcony, strzały ze sprzęgła co chwila. A widziałem dojechane wałki w motocyklach które świeżo były sprowadzone z niemcowni... także w rd03.

Mallory 02.10.2013 21:43

i to co mówicie miałem na uwadze - można także uwzględnić np.
50 tyś - tylko trasy
50 tyś - 50/50 trasy/szutry
czym więcej UCZCIWYCH danych do porównania tym lepiej
chodzi o to że jak przy kupnie zobaczysz identyczny wałek z np 100 tyś 50/50 a naliczniku 60 tyś to...

Mallory 02.10.2013 21:44

Cytat:

Napisał Misza (Post 341141)
Mój wałek pomimo traumatycznego zycia jest 100% nówka. przebieg myślę, że ma około 250tys km, o ile nie był wymieniany wcześniej. Ja zrobiłem z tego 100 tys km, t....

to już nic nie wiem:))))

Misza 02.10.2013 21:46

a jak zobaczysz 100% wałek a na liczniku (2)50 tys km? :D

fajnie, że inicjatywa i pomysł ale w tym przypadku nie przekłada się na realia :) już lepiej zmierzyć kompresje i cisnienie oleju, koszt niewielki a daje pojęcie dużo większe o stanie silnika


EDIT-poprzedni-twój-post: no mogę zrobić zdjęcie na dowód :)

dopra 02.10.2013 21:46

Cytat:

Napisał Misza (Post 341141)
topiony, nigdy nie smarowany, często jeżdzony zimą, zeszłą zimę stał cały czas na zewn nie przykryty, ze dwa razy zdarzało się zębatkę zdawczą dojechać do końca , nigdy nie wymieniane zabezpieczenie. motor ogólnie rozdupcony, strzały ze sprzęgła co chwila.

Widziaem go, taki sztrucel po prostu, ktory dziala lepiej, lub gorzej, ale dziala. Nie piszcie pracy doktorskiej, albo motocykl jest zaniedbany. Albo nie. To wszystko.


Sent from my BB using Tapatalk

Misza 02.10.2013 21:48

dopra... powiedziałbym raczej, że działa zawsze i to zajebiście :) niwwygląda w ogóle, ale lata nie jeździ :)

Mallory 02.10.2013 21:55

Cytat:

Napisał dopra (Post 341146)
... Nie piszcie pracy doktorskiej, albo motocykl jest zaniedbany. Albo nie. To wszystko.

co racja to racja, sam tak wybierałem
ale przyszło do głowy bo w ze dwóch ogłoszeniach zdjęcia wałka były zamieszczone ostatnio

Misza - wierzę na słowo:)))


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.