Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Forumowy Mechanik (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=182)
-   -   Poradnik mechaniczny szparaga. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=17148)

magicl 10.05.2013 01:08

Cytat:

Napisał szparag (Post 313517)
Wejdzie, można też kupić ze starej japoni, było tego sporo w latach 80-tych.
Tylko po co ?
Pozdr

A wiesz, takie moje zboczenie. Inni przyczepiaja naklejki a ja czasem lubie cos zmotac. Pzdr.

jaro 10.05.2013 07:58

Cześć fajnie że wróciłeś :Thumbs_Up:
Mam taki problem z XT 600:
Jak jadę spokojnie na niewielkich obrotach to czuć tak jakby coś go hamowało,dusiło kojarzy mi się to ze zbyt małą ilością paliwa jak dam więcej gazu motorek zbiera się i problem znika.

Mech&Ścioła 10.05.2013 08:18

Wytoczyłem moto z garażu, po kilku dniach postoju i miałem już ruszać. Kluczyk przekręcony, odpalam i ... nic. Po prostu nic. Kontrolki się świecą, czerwony przycisk sprawdzam w te i we wte, światła są, kierunki też, trąbka, nóżka nie jest rozłożona, zresztą motocykl na biegu jałowym, a moto milczy. Nic nie kręci. Odpaliłem na pych. Potem kilka razy gasiłem i włączałem motocykl bez żadnych problemów. O co chodzi???

RAVkopytko 10.05.2013 16:37

obstawiam szczotki w rozruszniku

Rychu72 10.05.2013 18:36

U mnie było po dwóch dniach w deszczu. Przepłukałem electric cleanerem tam gdzie czerwony pstryk i wszystko wróciło do normy.

0gruby0 10.05.2013 21:00

I co się dzieje się? Akumulator po zimie stracił kwas całkowicie, pewnie jeszcze przed zimą, wcześniej wszystko było ok. Zalałem wodą, wszystkie cele były puste, naładowałem i o dziwo trzymał prąda. Po małej przejażdżce wywróciłem moto i prąd zginął. Odpaliłem od wozu, ale do domu nie dojechałem (przy wyłączonych światłach przerywał a po zapaleniu świateł pracował normalnie - pewnie zwara w aku). Zaczął przerywać i zagasiłem maszynu. Wynik. Popalone parę żarówek. Akumulator kupiłem nowy, przestał działać obrotomierz (czy ma on jakiś bezpiecznik czy się zjarał?) ale nie mogę maszyny rozpędzić powyżej 80 km bo zaczyna przerywać. Co mogłem jeszcze zjarać? Moduł zapłonowy ma coś wspólnego z obrotami? Regulator dwa lata temu wymieniałem na nowy (czy mógł się zjarać) Przed przejażdżką sprawdzałem ładowanie i było ok. Jutro sprawdzę jeszcze raz.
Gdzie szukać? Chyba nie byłem aż takim idiotą, aby przy okazji wymiany aku wsadzić odwrotnie nowy filtr paliwa? Nie wierzę. Jutro sprawdzę. Gdzie szukać przyczyny? Co rozebrać? Jaki kabel wyrwać?
Pozdrawiam. A jeździć się chce ....

motong rd04 rok 90, po odpaleniu od wozu przejchałem około 15 km jedynie i zaczął przerywać.

Evvil 11.05.2013 09:34

Akumulator zalałeś wodą, skoro więc już stracił możliwość ładowania to mogłeś uj***ć regulator i popalić jeszcze kilka rzeczy, tymbardziej że jak rozumiem jeździłeś tak trochę a jest teraz ciepło. Bo wszystko wskazuje na elektrykę. Podmień akumulator na sprawny i naładowany i sprawdź jakie są zniszczenia. Sprawdzanie moto na uszkodzonym / niesprawnym / zwalonym akumulatorze nie ma sensu. Jeśli chodzi o przerywanie pow. 80 kmh to może mieć to związek ze wszystkim po kolei - u ciebie problem zaczął się od elektryki. A przy niższych prędkościach ale wysokich obrotach nie przerywał?

Ps. regulator musi gdzieś oddawać prąd - do sprawnego akumulatora na przykład. Inaczej masz nadmiar prundu w układzie i zaczyna się zabawa pt. "co spalimy najpierw".:Thumbs_Down::Thumbs_Down::Thumbs_Down:

0gruby0 11.05.2013 11:42

Akumulator wstawilem nowy, wszystkie swiatla sa, ladowanie ze swiatlami 13,6 a na wyzszych obrotach 14,5 czyli regulator raczej sprawny. Paliwko dochodzi, musze jeszcze sprawdzic swiece moze ktoras nie robi? Na wolnych obrotach pracuje wydaje sie normal a na wyzszych przerywa.A moze zjaralo ktoras z cewek? Nie dziala tylko obrotomierz. Co z nim moglo sie stac? Jak go uruchomic? Bede badal i badal pytania pozostawiam bez odpowiedzi

slafo 11.05.2013 13:47

Wyjmij obrotomierz. Musisz go od spodu delikatnie porozginać, tak by nie porozrywać obudowy. Delikatnie zdejmij plastik trzymający płytkę drukowaną. Ma dwa zaczepy. Jak już ją wyjmiesz to sprawdź czy się nie spalił rezystor. Jeśli dobrze pamiętam, jest w lewym dolnym rogu. Będziesz to widział od razu. Czarne lub ciemno brązowe przebarwienie płytki od temperatury. Jeśli to on, to zakup za złotówkę, lutownica i wymiana.

U mnie tak było, wymieniłem i wszystko działa.

Jeśli to nie to, pozostaje go nie składać, złożyć tymczasowo do kupy, ładnie zapakować i wysłać na naprawę do R2D2.

pozdrawiam

Evvil 11.05.2013 20:55

Cytat:

Napisał 0gruby0 (Post 313736)
Akumulator wstawilem nowy, wszystkie swiatla sa, ladowanie ze swiatlami 13,6 a na wyzszych obrotach 14,5 czyli regulator raczej sprawny. Paliwko dochodzi, musze jeszcze sprawdzic swiece moze ktoras nie robi? Na wolnych obrotach pracuje wydaje sie normal a na wyzszych przerywa.A moze zjaralo ktoras z cewek? Nie dziala tylko obrotomierz. Co z nim moglo sie stac? Jak go uruchomic? Bede badal i badal pytania pozostawiam bez odpowiedzi

A świece masz w jakim kolorze?

Cytat:

Na wolnych obrotach pracuje wydaje sie normal a na wyzszych przerywa
Jak rozumiem na luzie to sprawdzałeś?
Kolego - a czy sprawdziłeś MASĘ wogóle? Odkręć, przeczyść, przykręć!.

Jak nie to sugeruję z kimś zaprzyjaźnionym się zgadać i wsadzić swój moduł zapłonowy do jego motocykla - albo znajdziesz powód albo uspokoisz nerwa że to moduł. W odwrotną stronę (sprawny moduł do swojego motocykla) odradzam bo możesz stracić kolegę :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.