Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Rama, zawieszenia, napęd (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=7)
-   -   Ślimak pradkościomierza (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=6325)

DziadekPruszczGd 21.04.2010 07:46

Ślimak pradkościomierza
 
Witam all Was. Zwracam się z takim o to zapytaniem. W mojej królowej RD07A z 98 r. padł mi ślimak prędkościomierza. Na allegro znalazłem ową część za 100zł ale od AT RD07 z 96 r. Myślicie, że będzie pasować?

Ropuch 21.04.2010 10:09

Będzie bez najmniejszego kłopotu :)

puntek 21.04.2010 20:46

Cytat:

Napisał JarekAT (Post 111347)
karlos masz całego ślimora??
tzn zdejmuje starego z ośki i tego zakładam czy to tylko ten plastikowy wkład??

jak znam życie to tylko ślimak plastikowy :)

w Hądzie jest po 95 PLN - ostatnio kupowałem koledze

Dzieju 21.04.2010 22:34

Co do ślimaków( tych plastikowych) jesli zęby nie zostały zniszczone a tylko elementy stykające z się z blaszką napędzającą się wyślizgały to można to naprawić.
Zrobiłem taki test , przelatałem już co nieco i działa.

pałeł 17.06.2010 12:13

takie dwie podkładki były przy ślimaku :>

majki 17.06.2010 12:28

Zmieniałem u siebie w zimę. Rozebrałem, wyczyściłem, wymoczyłem w nafcie, wyczyściłem jeszcze raz, założyłem nowe podkładki, nasmarowałem, wsadziłem nowy ślimak i nową linkę (stara była już nadgryziona zębem czasu). Jak narazie od jakiś 8tkm spokój, a łatwo nie ma momentami (błoto po osie ;) )

Karolos 17.06.2010 12:43

Cytat:

Napisał czosnek (Post 119912)
Ch... mnie jasny strzeli. Wydałem na to plastikowe gówno ponad 90 zeta tylko po to aby po 1000km znów poszło się j.... I ja się pytam: Kie chu... ??? Dodam, ze smar był jak należy. Chyba taniej mi wyjdzie kupić licznik rowerowy a i afryce się przebieg zatrzyma na 30 tyś ;)

Miałem dokładnie to samo..;/ Ślimak stracił zęby, poszedłem do Pana Hundy z przekonaniem, że za tą prawie stówkę otrzymam coś więcej niż tylko plastikowe kółko zębate.. założyłem wszystko jak należy(smar,duużo smaru), a po niecałych 1000km wskazówka prędkościomierza znów zaczęła "falować". Tylko czekać, aż całkiem zdechnie.. Ehh... w końcu nie można mieć wszystkiego:). Btw: jest szansa na wykazanie się przyszłym producentom. Może ktoś podłapie temat i stworzy coś trwalszego..?

czosnek 17.06.2010 12:53

Muszę się przyjrzeć co i jak z tymi podkładkami.
Faktycznie jest pole do popisu dla forumowych wynalazców. Panowie do roboty bo zbankrutuje jak tak dalej pójdzie! ;)

yasiu71 17.06.2010 16:04

Mnie też jakiś miesiąc temu licznik odmówił posłuszeństwa. Rozebrałem ślimaka i się okazało że podkładka wyślizgała plastik. Podgiąłem podkładkę, sprawdziłem czy się zazębia, złożyłem i działa. Nie wiem jak długo będzie działać lecz narazie jest dobrze :)

daniel_87 17.06.2010 18:12

jakis czas temu kumpelfrezowal sobie z fosforbązu taka slimacznicę nie widac grama zuzycia, ja zmienialem u siebie jakies 20 tys temu idalej nic :P nie wiem co sie dzieje z waszmi napedami predkosciomierza :/


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.