Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Umawianie i propozycje wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=71)
-   -   Mołdawia lipiec 2018 ktoś chętny ??? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=31525)

Husky 23.03.2018 10:51

Mołdawia lipiec 2018 ktoś chętny ???
 
Siema.

wylatuje w tym roku 29.06.2018 ( 9 dni) na Mołdawię przez Rumunię, powrót przez Ukrainę.

jest to plan awaryjny w związku z rezygnacją w tym roku z Islandii.

Plan obejmuje Rumunię Transalpine i Transfogaraską oraz dalej Mołdawia szutrowo w znacznej części.

Plan jeszcze do ułożenia .

ktoś chętny ? Dodam że nie śpię w hotelach ( ale ze dwa razy może się zdarzyć jak będzie padać strasznie i przemokniemy) i lubię się zmęczyć :)

pozdrawiam Husky

mój numer 603 288 525

Zapraszam

calgon 23.03.2018 16:43

Mołdawia ,ale sierpień czyli bacznie będę obserwował wątek...

myku 23.03.2018 18:01

Eeee Calgon.Dzisiaj z Qurczakiem ustalilismy przelom lipca i sierpnia byc na Moldawii,choc termin jest elastyczny.Wpisujcie tu trasy i atrakcje.Moze skrzyzuja sie nasze trasy,moze pokryja terminy.A moze spotkamy sie w Odessie na czyms glebszym

Sławekk 23.03.2018 20:06

pewnie będziecie wracać już


z domu +/- 6.08.2018

Odessa - TAK

myku 23.03.2018 20:15

Ja na Moldawie szykuje sie juz od 2006 kiedy objasniono mi ze sa tam piekne dziewczyny i jest ich nadmiar :D.Slawek,nie mow ze ty tez tam bedziesz?:lol8:

myku 23.03.2018 20:17

Cytat:

Napisał Sławekk (Post 576555)
pewnie będziecie wracać już


z domu +/- 6.08.2018

Odessa - TAK

Nasz termin jest elastyczny,jakie macie plany?Ostry OFF czy winko i balety?:D

Sławekk 24.03.2018 19:48

jedzie GS to offu niet :)

Raczej turystyka - szeroko zakrojona degustacja. Jako przyszli właściciele liczącej się i znanej w świecie winnicy, będziemy zgłębiać tajniki dotyczące produkcji wina. Zamierzamy uczyć się kupażu poprzez poznawanie właściwości szczepów winnych i prawidłowy ich dobór, tak aby wyselekcjonować rośliny odpowiednie do naszego klimatowi.

W grę wchodzi delta Dunaju - można wynająć łódź z kierownikiem i popływać.


W naszym przypadku termin jet dopasowany do urlopów.

kwestia dogadania się z Łukaszem, ja jestem bardziej elastyczny.

myku 24.03.2018 20:17

Rozumiem ze ty jestes gibki a Calgon sztywny :lol8:.My planujemy byc tam na poczatku sierpnia,a napewno Qrczak musi byc na 16tego w Genewie.Ja w sumie tez juz u siebie na wygnaniu bo wysylam moja kobiete do Afryki i psiarnia zostaje bez opieki.Na ile chcecie jechac?I nie gadaj ze to Gejes was ogranicza,bo prawda pewnie lezy w +20kg Calgona :D.My tez chcemy turystycznie poznac kraj,cokolwiek to znaczy.Blizej sierpnia bedzie wiecej jasne ale plan jest gora 10 dni ,no moze ciut wiecej z dojazdem od nas i powrot.Co wy tam jeszcze chcecie ogladac oprocz delty :D?

Misza 24.03.2018 20:23

Przecież tam jest z 200 winnic i każda ma jakiś zajebisty sekret do podpieprzenia. Nigdy stamtąd nie wyjedziecie. Dziewuchy też - szczególnie Kiszyniów. Najlepszy mix genów polsko-rusko-rumuńskich.

myku 24.03.2018 20:53

Misza,nie podkrecaj atmosfery bo pojedziemy tam wczesniej i wrocimy pozniej :D.Skoro tyle tam tych winnic ;)

Sławekk 24.03.2018 21:30

:D to się dogadamy

też 10 dni



ps.
..................................... :D

Husky 28.03.2018 18:26

Witajcie.
Panowie ktoś coś ciekawego podpowie odnośnie Mołdawi?
Gdzie pojechać , co warto zobaczyć, ciekawe drogi szutrowe ?????
Jaki język tam ogarnie towarzystwo? Rosyjski da radę ??
Będę wdzięczny za wszelkie info. Podróż mam wyjątkowo tym razem nie zaplanowaną. Chcę pojechać choć raz totalnie bez planu :) Jedyny plan to taki aby spróbować ichniej mamałygi :) ,wina oraz baraniny :)

myku 28.03.2018 18:32

Ja zeby kolegow nie zanudzac,konsumuje namietnie Youtube i nagle z Moldawi zrobilo sie pol Balkan :D.Wszystko masz w necie przygotowane przez innych,ktorzy juz tam byli.

Husky 28.03.2018 19:10

wiem Myku, ale to wymaga czasu , którego mi brakuje :) jak i pewnie Tobie również

Może ktoś coś konkretnego wrzuci , że był , widział , jadł , że warto....

myku 28.03.2018 19:34

Noo ja wieczorem zamiast gapic sie w durnoty przegladam sobie rozne filmiki i to raczej niemotocyklowe.Choc w sumie co tam ogladac...?Stolica i jakis nocny klub,jedna z dwoch duzych winnic,pokrecic sie po wioskach.A potem delta Dunaju,jak Slawek pisal i Odessa bo rzut kamieniem.Zaplanuj sobie ciekawy dojazd przez Rumunie badz UA.Ja myslalem,zeby wracajac do siebie zahaczyc jeszcze o Transalpine i Transfogaraska.Troche nie w lini prostej ale nie codzien sie tam zapuszczam.Na 10 dni bedzie jak znalazl

Husky 28.03.2018 19:54

dzieki za info
właśnie tak planuje aby Rumunię górską liznąć.
A potem się zobaczy gdzie poniesie.
W sumie to nigdy nie jechałem na "wariata" bez planu. Zawsze jadę dokładnie splanowany.
Może warto choć raz tak pojechać...:) Będzie ....no właśnie , nie wiadomo jak będzie :)

myku 28.03.2018 20:09

Moldawia to rzut beretem i zadne koszta wiec mozna improwizowac .Poza tym wokolo jest kilka ciekawych miejsc wiec jak nie to to cos innego.

Novy 28.03.2018 20:12

Cytat:

Napisał Husky (Post 577166)
(...)
Może warto choć raz tak pojechać...:) Będzie ....no właśnie , nie wiadomo jak będzie :)

Jedź i się nie zastanawiaj. Raz tak jechałem z Wrocławia wzdłuż gór, przez Czechy, Słowację. Dojechałem do wschodniej ściany Polski. Dalej do góry wzdłuż wschodniej granicy i powrót przez środkową Polskę.
Bez planu, bez ciśnienia, bez dokładniejszej mapy.

Wysychając na jednej ze stacji benzynowych podjechał jakiś naprawdę mocno dziany motocyklista. Od słowa, do słowa - skąd, dokąd...?
Nie uwierzysz jak mi zazdrościł mojej wolności.
Że jak? - pytał. Bez planu? Tak po prostu przed siebie? Tak!
A jechałem tam, gdzie mi się spodobało. Drogą, która mi się bardziej wydawała się godna uwagi. Bardzo miło to wspominam.

Ale sorki za OFFTOP :o

Husky 28.03.2018 20:17

tak zrobię , pojadę bez planu , plan sam się ułozy :)

zawsze dopinam wszystko na ost guzik a potem stres że opóźnienie, brak czasu, trzeba nadrabiać , musimy jechać... Więc tym razem pojadę na spontanie :)

Sławekk 30.03.2018 18:27

dla smaku



myku 30.03.2018 21:22

Powrót do przeszłości :)

trzykawki 31.03.2018 17:17

Jakiś czas temu byłem w delcie i powiem tak .... Nie urywa. Zajęło to 3 dni. Dojeżdżamy do Tulczy , nocleg, rano na statek, kilka godzin rejsu, ladujemy w Sulinie, organizacja noclegu(pokoj w bloku), spacer po mieście, zjedzenie NAJGORSZEJ ryby, browarki, wjazd na inne mieszkanie niż to co wynajeliśmy, pobudka bladym świtem, rejs powrotny, pakowanie motków, wyjazd z Tulczy.
Delta może być fajna próbując ja eksplorować na kolach widzieliśmy plynac troche ludzi biwakujących przy brzegu

Misza 31.03.2018 18:02

Nie ma za bardzo możliwości eksplorowania delty dunaju na kołach... Drogi szybko się urywają lub a tereny są bardzo bardzo nieprzejezdne. Tam tylko łódeczka.

calgon 31.03.2018 18:44

Cytat:

Napisał trzykawki (Post 577564)
Jakiś czas temu byłem w delcie i powiem tak .... Nie urywa. Zajęło to 3 dni. Dojeżdżamy do Tulczy , nocleg, rano na statek, kilka godzin rejsu, ladujemy w Sulinie, organizacja noclegu(pokoj w bloku), spacer po mieście, zjedzenie NAJGORSZEJ ryby, browarki, wjazd na inne mieszkanie niż to co wynajeliśmy, pobudka bladym świtem, rejs powrotny, pakowanie motków, wyjazd z Tulczy.
Delta może być fajna próbując ja eksplorować na kolach widzieliśmy plynac troche ludzi biwakujących przy brzegu


cenna uwaga,może lepsze będzie pożyczenie łódki?

trzykawki 31.03.2018 19:49

Nie pamiętam dokładnie ale wychodziła jakaś chora kassa

Misza 31.03.2018 20:01

Ja pamiętam dokładnie - wychodziła chora kasa. Za to po ukraińskiej stronie już normalnie, haraszo.

myku 31.03.2018 21:18

Czy jadąc od zachodu od Austrii przez Węgry i północną Rumunię jest cos ciekawego po drodze? Jakaś fajna trasa,atrakcja? Tsk zeby w ramach dojazdu bylo ciekawie.

calgon 31.03.2018 22:03

Myku bój się Boga Germańcu o Tokaj i Maramuresz to nie łaska zahaczyć?

myku 01.04.2018 12:03

Taki jest tez plan ale ze to dojazd a nie cel wycieczki więc nie zjade calej okolicy. Nie wszystko naraz. Tak wiec chce dojechac do Mołdawii jakaś ciekawa trasa. Ndpewno zadne offy gorskie nie wchodza w grę. Pop prostu ktoredy fajnie dojechac do Mołdawii?

Misza 01.04.2018 13:11

Jest jedna droga...

myku 01.04.2018 14:00

:lol8:...no mi tez tak wychodzi.

lotnik 02.04.2018 16:39

Cytat:

Napisał Husky (Post 577153)
Witajcie.
Panowie ktoś coś ciekawego podpowie odnośnie Mołdawi?
Gdzie pojechać , co warto zobaczyć, ciekawe drogi szutrowe ?????
Jaki język tam ogarnie towarzystwo? Rosyjski da radę ??
Będę wdzięczny za wszelkie info. Podróż mam wyjątkowo tym razem nie zaplanowaną. Chcę pojechać choć raz totalnie bez planu :) Jedyny plan to taki aby spróbować ichniej mamałygi :) ,wina oraz baraniny :)

W Mołdawii warto zobaczyć winnice. Tam są dwie największe na świecie winne piwnice. Obie w okolicy Kiszyniowa. Warto zobaczyć. Byłem w 2017.
Nie jest to piękny krajobrazowo kraj ;)

patck 04.04.2018 08:21

Winnice jak najbardziej tak - ja byłem w Cricovej i polecam
https://goo.gl/maps/WYQDKqCrVUT2

Z tego co pamiętam (to było z 6 lat temu) to widziałem zamek w Soroce
https://goo.gl/maps/jhcESU5qYyP2
raczej taki sobie

Nie wiem jak teraz ale jak ktoś chce poczuć komunistyczny klimat to Hotel Cosmos w Kiszyniowie nadawał się do tego idealnie :) Cena do jakości nieadekwatna choć wtedy noclegi w ogóle były dość drogie (słaba baza noclegowa).

W polskiej wsi w końcu nie byłem ale do dziś żałuję https://goo.gl/maps/XHh66pW78ST2

https://goo.gl/maps/vFqFDQVPZwB2 ciekawy klasztor - bardzo fajnie położony

Możesz poszukać hasła maleńka cerkiew - jechać tam specjalnie nie warto ale przejazdem to już tak. Cerkiew była zbudowana b.niska i mała po to aby Turcy podczas najazdu nie mogli na koniach wjechać do środka.

Wiadomo że z Mołdawii jest blisko do Odessy, Chocimia i Kamieńca Podolskiego...
Ponoć warto pojechać do Republiki Naddniestrzańskiej tylko trzeba się przygotować na łapówki i wojsko na ulicach - chyba że się zmieniło przez te lata.

Sławekk 05.04.2018 11:09

w jednym poście kolega zawarł cały urok Mołdawii :D

myku 05.04.2018 12:55

Caly urok Mołdawii mozna zawrzeć w dwóch slowach: kobiety i wino :lol8:

mdxmd 07.06.2018 11:17

Cytat:

Napisał lotnik (Post 577746)
Nie jest to piękny krajobrazowo kraj ;)

mi kraj się podobał, puste drogi a teren dość pagórkowaty,

calgon 07.06.2018 12:59

Cytat:

Napisał lotnik (Post 577746)
W Mołdawii warto zobaczyć winnice. Tam są dwie największe na świecie winne piwnice. Obie w okolicy Kiszyniowa. Warto zobaczyć. Byłem w 2017.
Nie jest to piękny krajobrazowo kraj ;)


Zarzuć jakieś fotki itp?

KristoF 07.06.2018 13:22

Ja pamiętam głównie drzewa. Może pomoże w planowaniu: http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=42&t=13220
Winnice dwie i Kiszyniów, czas gonił niestety.

calgon 07.06.2018 13:56

Dzięki za wrzutkę!

pawel_kielce 07.06.2018 14:05

Witam

Przy przejeździe przez Naddniestrze uważajcie na lekarstwa.
Tydzień temu przy powrocie z Odessy, mocno analizowali apteczkę. Kolega miał metafen i jeszcze jakiś środek na zatoki (przeciwbólowy). Dopatrzyli się w składzie pseudoefedryny która w Nadniestrzu jest na wykazie środków zabronionych (narkotycznych). Zrobili nam trochę zamieszania... Oczywiście działanie obliczone na łapówę...ale zawsze to jakiś pretekst dla nich, którego można uniknąć.
I koniecznie tzrba pamiętać o pieczątkach. Wjeżdżaliśmy do Mołdawii od strony Criuleni. Przed mostem post Naddniestrza - bez jakielkowiek kontroli, za mostem 200 m na górce - Mołdawski. Nawet do nas nie wyszli, szlabany podniesione - sami wracaliśmy by wbili nam pieczątki wjazdowe...

Sławekk 03.07.2018 17:27

takie coś :)

Jaskinia im. Emila Racoviţă.

Trzecia wśród najdłuższych gipsowych jaskiń świata, nazwana imieniem rumuńskiego speleologa, ma 90 km korytarzy, ciągnących się na terytorium Mołdawii, Rumunii i Ukrainy. Ukraińcy nazywają ją Jaskinią Kopciuszka (Popeluszka). Wejście w Mołdawii znajduje się we wsi Criva, usytuowanej w dolinie Prutu, na północnym zachodzie, u zbiegu granic trzech państw. Turyści (zwiedzanie z przewodnikiem) wędrują podziemnym labiryntem, z fantazyjnymi komnatami i galeriami ozdobionymi mieniącymi się tęczowymi barwami stalaktytami o różnych kształtach, podziwiają podziemne jeziorka.

ACUPS 04.07.2018 13:23

hej - właśnie wróciłem z Odessy (wjazd i wyjazd przez Moładawie, dodatkowo wjazd przez Naddnistrze) - jak mogę podzielić się jakąś wiedzą to dzwoń 609345018 Acups

Husky 05.07.2018 06:01

WItajcie
 
Jesteśmy juz po Mołdawi.
Zaliczona Rumunia, Mołdawia, Naddniestrze oraz Ukarina ( Odessa i morze Czarne)
Żadnych problemów z wjazdami do tych Państw ( oczywiście problemy na przejściu Ukraina Polska w Ustrzykach. Nie lubią nas tamtejsi celnicy)

W razie jak ktoś by potrzebował jakiś informacji to piszcie.

Wyprawa bardzo udana. Szczególne Mołdawia i Naddniestrze.
Polecam wszystkim tym , którzy cenią sobie powrót do przeszłości .....:)

A jedzenie ..... mega , tylko ciężko knajpy są ciężko osiągalne szczególnie jak się offem jedzie:)

Pozdrawiam i dziękuję wszystkim którzy wrzucili tu sensowne swoje " dwa grosze"

Husky

calgon 05.07.2018 09:47

Mój drogi foty i miejscówki,nie wywiniesz się a na priv poprosze nr telefonu gdyż planujemy ruszać za miesiąc!

7Greg 05.07.2018 15:10

Cytat:

Napisał ACUPS (Post 589120)
hej - właśnie wróciłem z Odessy (wjazd i wyjazd przez Moładawie, dodatkowo wjazd przez Naddnistrze) - jak mogę podzielić się jakąś wiedzą to dzwoń 609345018 Acups


Po co ludzie mają Ci tyłek zawracać na PW czy telefonie?

Pisz tu ;) Podziel się. Będzie dla innych

ACUPS 05.07.2018 21:12

Masz rację, ale trochę z czasem jestem do tyłu na opisywanie wszystkiego. Poprosiłem o telefon: ponieważ może ktoś ma konkretne pytania i może będę mógł chociaż trochę "na szybko" pomóc

Przyjdzie jesień/zima - będzie czas na opisy -;) zdrówka Acups

7Greg 05.07.2018 21:43

Tu nie chodzi o jakieś wielkie opisy. Wielką opowieść zrobisz jesienią ;)

Teraz napisz przykładowe ceny, jak na granicach, co z walutą, gdzie dobrze zjeść i zanocować? Co ciekawego zobaczyć? ;)

Ot kwadransik pisania, a ile radości ;)

Mirek Swirek 05.07.2018 23:49

Cytat:

Napisał 7Greg (Post 589283)
Tu nie chodzi o jakieś wielkie opisy. Wielką opowieść zrobisz jesienią ;)

Teraz napisz przykładowe ceny, jak na granicach, co z walutą, gdzie dobrze zjeść i zanocować? Co ciekawego zobaczyć? ;)

Ot kwadransik pisania, a ile radości ;)

Racja.

edar 06.07.2018 08:08

Cytat:

Napisał 7Greg (Post 589283)

Ot kwadransik pisania, a ile radości ;)

Zawsze kiedyś będziesz mógł to skasować... bezpowrotnie... ;)

ACUPS 07.07.2018 16:07

Hej obecnie jestem w UA (Podole) - wracam 10.07 - skrobnę kilka informacji. Pozdrawiam Acups


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.