Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Yamaha (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=255)
-   -   Tribute to Yamaha XT 600 Z Tenere (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=32760)

Artek 07.03.2021 19:27

Mallory rano wstał i nie mógł się zdecydować.czy trening, czy przyjemność na motorze. Zmarzł na dwóch kółkach to popchnął motor, żeby się rozgrzać.
Ja dla przykładu płuca bym chyba wypluł. A WY?

matjas 07.03.2021 19:33

Ja
Też

:)

A taki Mallory stwierdził ze będzie tak nabijał licznik bez silnika.
I to odmłodzi jego XT.

Normalnie mówię jak Stopa :)

tadzik 07.03.2021 21:29

Cytat:

Napisał matjas (Post 721861)
Oprócz tego jeszcze przesuwa się dźwignie w kierunku środka kiery. Między innymi w tym samym celu.

Jeszcze się owija kiere teflonem pod spodem, żeby się ślizgnęło w razie czego

Lucky Luke 08.03.2021 07:56

Cytat:

Napisał tadzik (Post 721881)
Jeszcze się owija kiere teflonem pod spodem, żeby się ślizgnęło w razie czego

Na YT niektórzy polecają też taśmę izolacyjną...

Mhv 08.03.2021 12:32

Mi kiedyś urwała się linka sprzęgła w XR650R. Miałem zestaw naprawczy, ale pomyślałem, że podjadę do reszty która jest z przodu, niech chłopaki mają coś od życia, pośmieją się.
Luz znalazłem, odpaliłem z kopa, potem się trochę odepchnąłem i wbiłem 1 czy 2? majstrując gazem - kto nie próbował zmieniać biegów bez sprzęgła?
Nie bolało, weszło jak w masło. Potem już bajka i hamowałem na luzie na spokojnie. Oczywiście jednorazowa akcja to była.
To był motocykl - ogień, ech..:D Chyba na żadnym innym nie bałem się aż tak odkręcić do końca:)

Emek 08.03.2021 12:41

Mnie po glebie złamał się hamulec ale klamka działała tylko krótsza. No to sprzęgło też uciąłem żeby było sprawiedliwie. Do tego handbary + luźne mocowanie. Gorzej bo ostatnio dżwignią od biegów tak zapitoliłem w korzeń że odwróciła się w drugą strone kompletnie. Odgiąłem ale wymieniłem profikatycznie. Teraz wożę na zapasie. Nigdy nic nie wiadomo.

majo 08.03.2021 12:44

Mhv ten kosz w XRR z jedną tarczą wypuszczoną poza zachęca do zmiany biegów bez sprzęgła. Kto by miął czas na wciskanie sprzęgła? Najczęściej to kierownik ogranicza świnie.

lukasz_vip 08.03.2021 13:01

Ja kiedyś na Słowacji połamałem kopkę od odpalania w KTM 620 (moto bez rozrusznika). Cały tydzień musiałem odpalać moto na pych, a najgorzej było jak jeszcze był objuczony sakwami. Jazda bez sprzęgła wraz z ruszaniem to przy tym bułka z masłem :P Odpalasz moto, lekko się odpychasz i wbijasz jedynkę.

Prince 08.03.2021 19:18

Problemem nie jest jazda i wbijanie w górę- a w dół. Jazda w ruchu miejskim. Bez sprzęgła słabo się zatrzymywać albo zwolnić.

Kopkę w świni(brak cywilizowanego rozrusznika) złamałem dwa razy. Drugi raz w piasku. Tu żadne magiczne zaklęcia nie pomogą.

Start bez sprzęgła w terenie nie jest żadną komplikacją. Luźne podłoże robi za sprzęgło. Start na asfalcie bez sprzęgła u mnie powodował ze od razu leciałem na koło.

Mallory 09.03.2021 13:24

Łe dwa dni mnie nie było, z braku czasu, a tu takie zamieszanie:::))) i porady::))

A jak pchać motora to sam - znikąd pomocy::))

Dla teoretyków polecam, jeszcze dzisiaj najlepiej, zejść do garażu, wykręcić klamkę sprzęgła i pojechać ... aaa ... i nie zapomnieć nagrać filmu na YT::)))

Ja zostałem przy starej i sprawdzonej metodzie pchania... mam to opanowane od czasu komarków i cz 350::)))

PS. Artek - trafiłeś z tym treningiem, bo wczoraj na IM się zapisałem znowu::)))


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.