Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   BMW (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=179)
-   -   Przeróbka elektryki w BMW XChallenge. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=30872)

Cezarus 20.12.2017 20:22

Szynszyl to nie jest , żaden CAN :) to prosta instalacja z jednym sterownikiem .
Ps. Licznik wariuje (tz np. jadąc 90 km/h pokazuje cały czas różne wskazania np. 0km/h) ?

Emek 20.12.2017 20:27

Jaki CAN Szynszyllu? Tam instalacja klasyczna i prosta ale sposób jej poprowadzenia to już inna bajka. Chyba że to tylko Mirkowy GX tak wyglądał pod kątem elektryki ale takiego żużlu to daaawno nie widziałem.

tyran 20.12.2017 21:34

Cytat:

Napisał Cezarus (Post 562415)
Szynszyl to nie jest , żaden CAN :) to prosta instalacja z jednym sterownikiem .
Ps. Licznik wariuje (tz np. jadąc 90 km/h pokazuje cały czas różne wskazania np. 0km/h) ?

Wyłącza się i włącza. Bez składu i ładu. Nie ma żadnej prawidłowości.
Prawie wszystko było podmieniane i nic. Olałbym to, ale z licznikiem wyłączają się kierunki, a to już jest słabe.

szynszyll 21.12.2017 10:38

racja racja. chodzilo mi o to ze to ma centralny sterownik obslugujacy calosc instalacji. nie jest to CAN w klasycznym rozumieniu tego slowa. wszystko wchodzi do jednostki sterujacej i jednostka zawiaduje wykonywaniem zadanych funkcji.

911 pokazuje jakies bledy?

mozna ta instalacje zdublowac klasycznym rozwiazaniem - pytanie tylko jak zachowa sie sterownik po odlaczeniu np ukladu kierunkowskazow. czy nie trzeba go bedzie jakos 'oszukac'. temat do ogarniecia jednak.

tyran 22.12.2017 17:36

Polecicie kogoś? Tank podesłał serwisanta BMWu, aż boję się dzwonić. ;)
Na forum F650GS jest słabo, bo kupa troli.
Dajcie jakiegoś ogarniętego elektryka z okolić Częstochowy. Tak do 150km.

Dzięki za jakiekolwiek sugestie.

Pozdro... i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!!!

szynszyll 22.12.2017 17:42

zadzwon do mnie w srode po swietach. siade z Piotrkiem i przegadamy sprawe. moze to co planujesz to wylewanie dziecka z kompiela. 504903149.

tyran 22.12.2017 19:49

OK szynszyll. Zadzwonię. Tylko do Rzeszowa mam trochę kilosów.
Ale co tam, z chęcią Cię poznam. :)

Cezarus 22.12.2017 22:19

Cytat:

Napisał szynszyll (Post 562483)
racja racja. chodzilo mi o to ze to ma centralny sterownik obslugujacy calosc instalacji. nie jest to CAN w klasycznym rozumieniu tego slowa. wszystko wchodzi do jednostki sterujacej i jednostka zawiaduje wykonywaniem zadanych funkcji.

911 pokazuje jakies bledy?

mozna ta instalacje zdublowac klasycznym rozwiazaniem - pytanie tylko jak zachowa sie sterownik po odlaczeniu np ukladu kierunkowskazow. czy nie trzeba go bedzie jakos 'oszukac'. temat do ogarniecia jednak.

Można odciąć wszystko oprócz czujników i silnik będzie pracował . Komputer zarządza tylko wtryskiem...reszta jest analogowa tak jak w Africe.

Tank 23.12.2017 08:17

Cytat:

Napisał r.t70 (Post 562755)
Polecicie kogoś? Tank podesłał serwisanta BMWu, aż boję się dzwonić. ;)
Na forum F650GS jest słabo, bo kupa troli.
Dajcie jakiegoś ogarniętego elektryka z okolić Częstochowy. Tak do 150km.

Dzięki za jakiekolwiek sugestie.

Pozdro... i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!!!

Wbij się na forum BMW KMP. Mamy tam grupkë fanœw iXa (m.in.Cezaurus), ktorzy modzą i dlubią (i przy okazzji upalają) na tych n/b bardzo fajnych motorkach. Na pewno Ci pomogą. Ostatnio MJS cwiczy temat modyfikacji elektryki w iXie, ktorego kupil od mirkoslawskiego. Tam dopiero rzezba byla... :)
Ps. Nie boj się Kuby. Dusza czlowiek z ogromną wiedzą w temacie beemek (z resztą nie tylko ich:)). Podjedz do niego, pogadaj, sam się przekonasz.
Ps2. Skad te obawy o cenë? Uwierz mi, ze bardzo czesto serwis i czesci do japonczykow wychodzi drozej. :)

Wysłane przy użyciu Tapatanka

szynszyll 23.12.2017 13:03

no to tym bardziej ulatwia sprawe. potrzeba tylko +12V i masy i mozna cuda robic. ja bym jednak poszukal przyczyny w istniejacym ukladzie. musi jakas byc. to pierwszy krok przed przerobkami extra.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.