Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   NAT - Warsztat (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=171)
-   -   Pomocy urwana fajka od świecy (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=44442)

sla7 09.06.2023 20:47

Pomocy urwana fajka od świecy
 
Do usunięcia

matjas 09.06.2023 20:56

Wkręt i jazda.

sla7 09.06.2023 21:03

Cytat:

Napisał matjas (Post 819879)
Wkręt i jazda.

Możesz dokładniej napisać? Strasznie kiepski dostęp do tego, w co wkręcić tej wkręt?

mdxmd 09.06.2023 22:27

Cytat:

Napisał sla7 (Post 819880)
Możesz dokładniej napisać? Strasznie kiepski dostęp do tego, w co wkręcić tej wkręt?

rozbierz wszystko od góry aby mieć dostęp ale raczej wymień obie fajki na NGK CR3 z przeróbką oczywiście możesz kupić nowe oryginały ale te padną szybko... może 24.000 dadzą radę przejeździć.. może

a wkręt należy wkręcić w fajkę bo i w co innego. Daj trochę WD40 i powinna się poddać, musisz uważać aby jej nie pokruszyć bo przy wykręcaniu świecy może dostać się do cylindra i będzie jeszcze większa draka.

Zastanawiam się po co ruszałeś te fajki ??

sla7 09.06.2023 22:44

Cytat:

Napisał mdxmd (Post 819883)
rozbierz wszystko od góry aby mieć dostęp ale raczej wymień obie fajki na NGK CR3 z przeróbką oczywiście możesz kupić nowe oryginały ale te padną szybko... może 24.000 dadzą radę przejeździć.. może



a wkręt należy wkręcić w fajkę bo i w co innego. Daj trochę WD40 i powinna się poddać, musisz uważać aby jej nie pokruszyć bo przy wykręcaniu świecy może dostać się do cylindra i będzie jeszcze większa draka.



Zastanawiam się po co ruszałeś te fajki ??

Nie siedzę w temacie, dlaczego oryginały tak szybko padną?

Chciałem luzy zaworowe skontrolować, poprzednim razem poszło gładko ale tym razem środkowych fajek nie mogę ruszyć.

Dziękuję Ci

mdxmd 18.06.2023 00:43

Cytat:

Napisał sla7 (Post 819884)
Nie siedzę w temacie, dlaczego oryginały tak szybko padną?

Chciałem luzy zaworowe skontrolować, poprzednim razem poszło gładko ale tym razem środkowych fajek nie mogę ruszyć.

Dziękuję Ci

dobre pytanie.... nie mam pojęcia konstrukcja stara a lipa nowa. Miałem ich kilka nawet po przebiegach < 10.000km i były padnięte (przepalone rezystory) nie przecinałem ich.... może kiedyś spróbuję tam zajrzeć.

Miałem kupione też 2 nowe i jedna mi padła dlatego poszły teraz CR3 zobaczymy za xyz kilometrów czy będzie to samo czy jednak przetrwają.

Odnośnie wyjmowania starych to przy montażu trzeba dać na nie odrobinę smaru guma/metal i problemów nie będzie z wyjęciem, druga zasada to nie ciągnąć za przewód ani też górną część kapturka a pod tym kapturkiem co jest łatwiejsze z boku więc chłodnie trzeba zdemontować. Przed wyciąganiem warto także wpuścić pod kapturek odrobinę np. WD40. poruszać trochę i wyjdą gładko.

Generalnie nawet jak je wyciągniesz bez uszczerbku to i tak często są przepalone. Powinny mieć rezystancję 5k

sla7 19.06.2023 19:17

Dzięki za pomoc i mnóstwo informacji. U mnie obie główne fajki(śrubki w przewodzie) były bardzo mocno zoksydowane. Ale jeździłem do tej pory na oryginałach i dopiero teraz przy 70k zmieniłem.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.