Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Układ elektryczny i zapłonowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Mam się martwić? Nie kręci. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=8816)

arturro007 07.03.2011 16:46

Mam się martwić? Nie kręci.
 
Ja w rozrusznik, a tu tylko stuknięcie elektrozaworu (SWITCH COMP., STARTER MAGNETIC). Zmieniałem akumulatory, ale nic nie dało. Bezpieczniki OK. Znaczy, że co? Pomóżcie.

robal1987 07.03.2011 17:30

Sprawdź kostkę przy regulatorze napięcia, rozepnij i zajrzyj do środka. U mnie jak była spalona to Afri najpierw łapała na jeden cylinder, a później już tylko słyszałem "strzelanie". Akumulator był w porządku.

Misza 07.03.2011 18:23

Ojojojoj, zapyziałe koncówki kabli do/z rozrusznika i masy :)

robal1987 08.03.2011 13:09

Jeżeli po naciśnięciu przycisku rozrusznika jest kompletna cisza, to pokombinuj przy włączniku zapłonu na kierownicy, raz tak miałem.

arturro007 08.03.2011 13:39

Ciszy nie ma bo elektromagnes cyka. Poczyszczę wtyczki.

jackmd 08.03.2011 22:24

Daj znać, co było, może niejednemu "życie" uratować twoje rozwiązanie..Powodzenia.

PARYS 09.03.2011 17:39

Może wystarczyć dosłownie dotknąć śrubę klemy aku. Kiedyś Mi siadło w trasie i to pierwsze co sprawdziłem. Niby trzymało ale nie kręcił (też było takie 'cyk' i nic więcej) i właśnie lekko dokręciłem tą sróbę i zagrała tango.

Marcin.111 09.03.2011 21:34

Jesteś pewny ze ten drugi akumulator jest OK. Jest to klasyczny objaw słabego akumulatora albo niestykających dobrze kabli od aku tylko ze zwykle przekaźnik wtedy cyka kilka razy a nie tylko raz. Najlepiej weź miernik i zmierz napięcie na akumulatorze. Sprawdź do ilu volt spada napięcie w momencie naciśnięcia startera. Jeżeli spada dużo poniżej 10V to masz problem z aku. Jeżeli jest powyżej 10 to musisz szukać dalej. Jeżeli chcesz sprawdzić rozrusznik to najprościej wziąć kabel rozruchowy albo inny byle by jak najgrubszy, możne być kawal druta. Jeden koniec do + od akumulatora drugi to tej śrubki na rozruszniku co do niej dochodzi gruby kabel. Oczywiście masa akumulatora musi być podłączona do motocykla i uważaj żebyś plusem nie dotknął gdzieś do metalowych części silnika i motocykla w trakcie próbowania bo zrobisz zwarcie. Trzeba do nakrętki przykręcającej kabel a nie do obudowy rozrusznika. Jak zakręci to pewnie przekaźnik od rozrusznika albo któryś kabel na linii aku - przekaźnik - rozrusznik bo jak cyka to raczej sygnał z przycisku dostaje.

arturro007 13.03.2011 16:14

1 Załącznik(ów)
No i już wiem. Padło to:
35851-MF5-751 SWITCH COMP., STARTER MAGNETIC
Załącznik 19236
Narazie podejmę próby reanimacji. Jak się nie da, to czekają mnie odwiedziny w innym dziale. Ehhh...

arturro007 21.03.2011 13:20

Zrobione. Okazuje się, że wszystko można rozebrać i naprawić. Przepaliła się minusowa "nóżka" w tym pipstrzyku, co to jego zdjęcie jest wyżej. Polutowana działa dalej.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.