Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Trochę dalej (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=76)
-   -   Rumunia 2008 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=971)

giziu 24.06.2008 21:42

Rumunia 2008
 
Z miasta Draculi - BRAN pozdrowienia od Slawek_K, Andrzeja i Gizia.
Zrobilimy juz 1300km, w Rumunii objechalismy trase transkarpacka, przelecz Urdele (2240m n.p.m. zajebiscie kamienista droga, OFFROAD w Bieszczadach sie chowa), trasa transfogarska odsniezona, udalo sie przejechac, widoki nie z tej ziemi. Jutro zwiedzamy zamek Draculi i lecimy do Constancji nad Morze Czarne bezplatna autostrada. Jest 32st. ciepla, niektorzy dostali porazenia slonecznego i pieprza glupoty:dizzy:. fotki i filmy pokarzemy po przyjezdzie a jest co pokazywac. Jemy ciorbe (zupy rumunskie), ciolana cu fasoli (golonka z fasola) pijemu piwo Ursus i gorska palinke (bimber rumunski) w butelkach po Sprite.
Do milego zobaczenia.

chomik 24.06.2008 21:46

:brawo::brawo: Brawo Giziu :) jak BWM ?

Misza 24.06.2008 22:48

AAajajajajaaj my jadymy w tamte rejony w sierpniu i juz sie kurrrr doczekać nie mogę spoglądając znad kurrr sesyjnych projektów :D

Zazigi 24.06.2008 23:09

walcie do Vama Veke, spoko a'la hippisowskie klimaty, nagie piersi, te rzeczy....

Lewar 24.06.2008 23:45

A oto niezwykle cenne uwagi Lewara
- na autostradzie Bukareszt - Constanca nie ma stacji benzynowych
- dopiero jak zjecie Ciorba Burta to bedziecie zasługiwać na miano Prawdziwych Rumunów
- Vama Veche ( tak sie to pisze ) zobaczyć... i spieerdalać - straszny hałas od dyskotek

czosnek 24.06.2008 23:46

Wprawdzie bylem tam samochodem ale wydaje mi się, że delta Dunaju będzie miła Afryce. Brak asfaltu, koleiny itp. A do tego w potężnych ilościach rośnie sobie na dziko takie śmieszne ziółko ;)

Zazigi 24.06.2008 23:57

Lewar, co kto lubi :) ale Bolero Ravela na plaży przy wschodzącym słońcu robi wrażenie

Ola 25.06.2008 10:07

Hej, widzę że Rumunia cały czas popularna wśród Afrykanerów :), z resztą wcale się nie dziwię. Zrobiliśmy (z dwoma kolegami) 10 dniową rundkę po Rumunii (gównie Transylwani) przy okazji długiego weekendu najowego. Było super, choć: Transalpiny nie udało na się przejechać - śnieg, Transfogarskiej całej też nie udało nam sie przejechać - tym razem śnieg... Na pewno warto było wspiąć się ile się dało, widoki super. Choć szczerze mówiąc Transfogarska byłam trochę zawiedziona - uważam że jest przereklamowana, z reszta tak jak zamek Draculi Bran. Moje ulubione miejsca, które gorąco polecam jak bedziecie mieli okazję podjechać to:
  • saskie misteczko Viscri
  • cerkiewka w Densus
  • pałac w Sinaia (ale kniecznie z zobaczeniem go też wewnątrz)
  • i Sibiu (Sybin po naszemu).
Jak ktos ma ochotę zerknąć na fotki, to gorąco zapraszam do mojej galerii, link poniżej.

Pozdrosy

myku 25.06.2008 10:29

hej Ola!fajny wyjazd,fotki sa tez super.

Ola 25.06.2008 10:36

Cytat:

Napisał myku (Post 12905)
hej Ola!fajny wyjazd,fotki sa tez super.

Podziękować :) Mi też się bardzo podobało, a Rumunie polecam wszystkim. Piekny kraj, mili ludzie, w sumie dobre asfalty (śmiem twierdzić, że w dużej części lepsze niż u nas), dla miłośników offu raj, tak samo z reszta dla miłośników zabytków. A do tego nie daleko. Nic dodać, nic ujać - tylko dzida i jechać...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.