Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Regularne czynności serwisowe (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=3)
-   -   jak to dobrze zrobić?(długa wyprawa)rady techniczne. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=1640)

oldi 28.09.2008 14:27

jak to dobrze zrobić?(długa wyprawa)rady techniczne.
 
moi mili potrzebuję wszystkich dobrych rad gdzie zajrzeć na co zwrócić szczególną uwagę w co się wyposarzyć?,co ze soba zabrać na dość długa wyprawę mam zamiar z moją piękniejsza połową wybrać się na sycylię(w kiewtniu 2009) i nie chcę aby Afri sprawiała nam większe problemy.mam RD04 Z 91r. wbrew pozorą zadbana nie katowana ma sporo na budziku bo 140tys.nowe sprzęgło koleżanki i koledzy czekam na rady.Głównie chodzi mi o rady dotyczące moto bo co do wypraw to jesteśmy zaprawieni w boju parę lat jeździłem ciężarówką po europie.piszę tak wcześnie bo zima i można na spokojnie coś pogrzebać.ps.zawsze dobrze posłuchać kogoś bardziej doświadczonego.

wieczny 28.09.2008 17:06

Fatalnie się to czyta. Popraw proszę. Jakieś przecinki, wielkie litery po kropce. Łatwiej się skupić i cokolwiek zrozumieć.

oldi 28.09.2008 19:37

Cytat:

Napisał wieczny (Post 25352)
Fatalnie się to czyta. Popraw proszę. Jakieś przecinki, wielkie litery po kropce. Łatwiej się skupić i cokolwiek zrozumieć.

chyba coś z kompem mam nie tak zaraz poprawię

oldi 28.09.2008 19:51

moi mili potrzebuję wszystkich dobrych rad gdzie zajrzec na co zwrocic szczegolna uwage w co się wyposarzyc?,co ze soba zabrac na dosc dluga wyprawe mam zamiar z moja piekniejsza połowa wybrac się na sycylie(w kiewtniu 2009) i nie chce aby Afri sprawiala nam wieksze problemy.mam RD04 Z 91r. wbrew przebiegowi zadbana nie katowana ma sporo na budziku bo 140tys.nowe sprzeglo kolezanki i koledzy czekam na rady.Glownie chodzi mi o rady dotyczace moto bo co do wypraw to jestesmy zaprawieni w boju pare lat jezdzilem ciezarowka po europie.pisze tak wczesnie bo zima i mozna na spokojnie cos pogrzebac.ps.zawsze dobrze posluchac kogos bardziej doswiadczonego.wyciolem polskie znaki lepiej?

Reinchardt 28.09.2008 20:11

Najlepiej: zapasowa pompa i regulator napięcia. Dętki, łzki do opon jakiś miernik elektronów. W sumie wez jeszcze olej na dolewki. Wiecej Z NIEZBĘDNYCH rzeczy raczej w długą trase nie potrzebujesz. A tak poza tym to takie duperele eksploatacyjne które mogą Ci się skonczyc na trasie. No i dobrze wyposażona apteczka. NIech ktoś jeszcze cos dopisze

SzymonBBI 28.09.2008 20:19

Ja bym polecił listę Mistrza Podosa.

hero 28.09.2008 20:24

A ja kumam sens wypowiedzi. Sam lubię zapodawać długie zdania. Kolega Chomik wali w stronę czarnego lądu, to rozumiem że to teraz ty wieczny przejąłeś jego stanowisko "Głównego przecinko-gramatyka forum".
Co do twojego pytania to myślę że najlepszym sposobem na podpowiedź co jak i gdzie jest przeczytanie pewnej ilości postów , kolegów co już trochę dupska odparzyli na motorkach i to nie tylko Afrykach. Na początek zaczął bym od sławetnej już poniekąd "listy Podoska" - czyli co zabrać by twój motor ważył jak twoja ciężarówka. A tak poważnie to warto przyjrzeć się jej skrupulatnie i wykreślić pewne punkty w zależności od celu wyprawy. Warto tez sięgnąć do starszych postów z wypraw, przeczytać je na zasadzie całkiem miłej lektury ale zwracając szczególną uwagę na to co sie komu zepsuło po drodze , jakie dokumenty na granicach i w takcie przejazdów przez kraje musisz mieć, jak zachowują się lokersi w stosunku do przyjezdnych, ceny hotelów, campingów i czy jest możliwość "na dziko". Co do wypraw bardziej egzotycznych (np. afryka, syberia), to sprawa zaczyna sie tu koplikować bo tam juz więkasz dzicz a organizacja i logistyka przd wyjazdem potrafi zniechęcić. Przeczytaj posty dotyczące na temat obecnie wyruszającej wyprawy do afryki - duzo info na temat szczepień, wiz itp. oraz na strone wyprawy http://www.motopodroze.pl/. Stron tego typu jest kilka wiec jest gdzie sie uczyć. Wejdź rownież na forum typowo poswieconemu podrużom na moto http://www.advrider.pl/index.php?sid...f45a1b322be4ed.

Reinchardt 28.09.2008 22:28

Faktycznie można sie zapakowac jak Podos ale można też zrobic to jak Magnus&Justyna i Ltd454 jadąc do Azji. Rzeczy niezbedne i tyle.

wieczny 29.09.2008 00:07

Nie chodziło mi o polskie znaki. Chodziło mi o podstawy gramatyki.

To co koledzy napisali - regulator i pompa. No ale zima za pasem, więc spokojnie możesz zainwestować w płytkę R2D2. Jeśli chodzi o regulator - zrób przede wszystkim pełny przegląd konektorków wraz z czyszczeniem ich i psikaniem jakimś kontaktowym szprejem. To przedłuży życie Twojego regulatora, co nie oznacza, że nie masz brać zapasowego. Jeśli istnieje taka możliwość zabierz zapasowy. Nic nie waży, miejsca nie zajmuje, a tyłek na pewno uratuje.

Dętki to oczywista oczywistość. Łyżki do opon? Zdania są podzielone. Opony dętkowe zmieniłem jedną łyżką (mówię o tylnych TKC i T63). Bezdętkowych nie zmieniałem łyżkami, ale z doświadczenia wulkanizatorskiego wiem jak ciężko, nawet na maszynie, zdjąć oponę bezdętkową z dętkowej obręczy AT. Dlatego zawsze, jeśli tylko mogę, kupuję opony TT.

PS: do głowy mi jeszcze przyszło:
-kilka szprych,
-zapasowy filtr powietrza (gdybyś na przykład zamoczył papieraka przy pokonywaniu głębszej wody na RD04 z niskim wlotem powietrza),
-kilka zakuwek, zapinek łańcucha, a może nawet kawałek łańcucha. Byłem na jednej takie wycieczce, na której owe fanty poratowały nam tyłek. Łańcuch spadł i zakleszczył się kilkoma ogniwami na zębatce zdawczej. Ogniwka przestały się w ogóle obracać i trzeba było (z braku możliwości kupienia nowego napędu) usunąć ten kawałek łańcucha zastępując go zapasowym odcinkiem.

oldi 29.09.2008 08:27

Cytat:

Napisał wieczny (Post 25406)
Nie chodziło mi o polskie znaki. Chodziło mi o podstawy gramatyki.

To co koledzy napisali - regulator i pompa. No ale zima za pasem, więc spokojnie możesz zainwestować w płytkę R2D2. Jeśli chodzi o regulator - zrób przede wszystkim pełny przegląd konektorków wraz z czyszczeniem ich i psikaniem jakimś kontaktowym szprejem. To przedłuży życie Twojego regulatora, co nie oznacza, że nie masz brać zapasowego. Jeśli istnieje taka możliwość zabierz zapasowy. Nic nie waży, miejsca nie zajmuje, a tyłek na pewno uratuje.

Dętki to oczywista oczywistość. Łyżki do opon? Zdania są podzielone. Opony dętkowe zmieniłem jedną łyżką (mówię o tylnych TKC i T63). Bezdętkowych nie zmieniałem łyżkami, ale z doświadczenia wulkanizatorskiego wiem jak ciężko, nawet na maszynie, zdjąć oponę bezdętkową z dętkowej obręczy AT. Dlatego zawsze, jeśli tylko mogę, kupuję opony TT.

PS: do głowy mi jeszcze przyszło:
-kilka szprych,
-zapasowy filtr powietrza (gdybyś na przykład zamoczył papieraka przy pokonywaniu głębszej wody na RD04 z niskim wlotem powietrza),
-kilka zakuwek, zapinek łańcucha, a może nawet kawałek łańcucha. Byłem na jednej takie wycieczce, na której owe fanty poratowały nam tyłek. Łańcuch spadł i zakleszczył się kilkoma ogniwami na zębatce zdawczej. Ogniwka przestały się w ogóle obracać i trzeba było (z braku możliwości kupienia nowego napędu) usunąć ten kawałek łańcucha zastępując go zapasowym odcinkiem.

dzięki właśnie o takie kruczki mi chodzi.Za gramatykę z góry przepraszam.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.