Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   NAT - Warsztat (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=171)
-   -   Akumulator NAT (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=31989)

Artek 27.07.2018 20:04

Cytat:

Napisał Grzechu2012 (Post 592810)
wątek o odchudzaniu nie jest głupi, a może testował ktoś uszkodzenia afry bez gmoli ?
Jakie są zniszczenia i czy uniemożliwiają dalszą podróż gdzieś w czeluściach Azji ?

Rozwalony dekiel silnika z którego wylewa się olej nie jest żadną przeszkodą w podróży po Azji. Można iść pieszo, rowerem, autem...

Franz 28.07.2018 08:40

Cytat:

Napisał Emek (Post 592579)
Najpierw obwieszamy sprzęt żelazem coby potem szukać kilograma na baterii. Hmmm

W takich klocach jak Africa to sens jest rzeczywiście średni.
Kupowalem do Hondy Xr 400/650
Gdzie waga ma już większe znaczenie a przedewszystkim wielkość i bezobslugowosc . Upchalem na plask pod
siedzeniem. W ten sposób jestem lżejszy o 4 kg
Likwidując stelaż, box na aku
No i różnica 3.5 kg na samym aku

kristoch 28.07.2018 10:11

Hm..
Ja tam wymieniłem aku bo mi padł, a że za 2 stówki mogłem odchudzić NAT i wiele jest narzekań na tradycyjnie popularne marki akumulatorowe to się długo nie zastanawiałem...
To co wcześniej pisałem o 35mA poboru to mój błąd. Z odpowiednim miernikiem jest ok 2 mA + 8 mA dioda HISS gdy miga. A w WRce nadal 0 mA. Shorai pisze, że w starych moto, gdzie nie ma obciążenia aku może bez szkody stać rok bez ładowania. I faktycznie akumulatory litowe bardzo długo trzymają ładunek bez uszkodzeń o ile zostawi się je naładowane.
Aku odpala szybciej niż stary (żwawiej kręci) ale nie jest to jakaś wielka różnica. Niestety ten specjalny kabelek do ładowania nie sięgnie pod siedzenie i u mnie zostanie gdzieś pod zbiornikiem, za ramą lub go przedłużę jakoś. Można go elegancko wyprowadzić ze skrzynki akumulatorowej do góry ale trzeba zdejmować zbiornik paliwa.

A wątek o odchudzaniu NAT 😉:
a) właśnie po to warto odchudzić by zniwelować masę „niezbędnego” szpeju choć bez fekaloplastyki to jeszcze chyba tylko tłumik można by zmienić czy KYB z jedną tarczą
b) i tak lepszy od niektórych innych tematów na Forum

tomekt 28.07.2018 10:49

Naladowane do przechowywania tak ale nie do pelna bo zabijasz aku.jakies powiedzmy 40 % pojemnosci lub napiecie nominalne ogniwa okolo 3,6 V

gkrz67 27.08.2018 08:14

Tak czytam ten wątek i nie mogę się nadziwić, żeby płacić 2 stówy więcej, żeby mieć kilo mniej :vis: i wieczne problemy. Raz dolewałem do swojego wodę, słownie RAZ, przez 3 lata i aku dalej bangla bez zająknięcia, a kosztował 150zł :D

matjas 27.08.2018 08:17

bo jest taka choroba jak 'szpejoza' :D :D :D ciężko się leczy

yeuop 27.08.2018 18:17

Jak dojść do akumulatora w NAT? Bo pan sprzedawca mi to jakos tlumaczyl, ale niestety go nie zrozumialem do końca, a chciałbym podladowac aku.
To gdzie on w ogole jest? I czy to jest rownie skomplikowane jak naciąganie lancucha?
Jest jakiś filmik w sieci o tym akumulatorze?

Cezar3 27.08.2018 19:35

Jest w instrukcji :)
Trzeba zdjąć pudełeczko z kluczami, z lewej strony i się pojawi ...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Novy 27.08.2018 20:05

Cytat:

Napisał yeuop (Post 597135)
Jak dojść do akumulatora w NAT? Bo pan sprzedawca mi to jakos tlumaczyl, ale niestety go nie zrozumialem do końca, a chciałbym podladowac aku.
To gdzie on w ogole jest? I czy to jest rownie skomplikowane jak naciąganie lancucha?

Jest jakiś filmik w sieci o tym akumulatorze?

Do 3.30 jest w sumie wyjaśnione.

https://youtu.be/bchAlzBt36o


ter_haar 11.09.2018 21:52

Taka sytuacja: Afryka (DCT), kupiona w sierpniu zeszłego roku (czyli ma 13 miesięcy). Akumulator yuasa, fabryczny. Akumulator padł zupełnie - naładowany wieczorem, rano kontroli się swiecą, ale rozrusznikiem nie zakręci. Poprzednio problemów z akumulatorem w zasadzie nie było (miesiąc temu nie chciał zapalić po dwóch tygodniach stania)

Serwis twierdzi aku to część eksploatacyjna i jedyne co mogą, to dadzą mi 15% rabatu na nową yuase... A poza tym może to wina alarmu, może to wina manetek, może to wina ładowarki, może to wina czegoś zupełnie innego.....

Komuś udało się wywalczyć wymianę akumulatora w ramach gwarancji na motocykl? Kurde, motocykl ma dwa lata gwarancji, a jak przyjdzie co do czego to akumulator kup sobie sam....

pozdro
Jacek.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.