Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Kwestie różne, ale podróżne. (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=80)
-   -   Kontrola policji w Unii, brak dowodu rejestracyjnego - doświadczenia? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=38065)

czaras 09.09.2020 10:45

Kontrola policji w Unii, brak dowodu rejestracyjnego - doświadczenia?
 
Czy zdarzyło się komuś z Was wyjechać bez dowodu rejestracyjnego i mieć kontrolę policyjną/celną z żądaniem obejrzenia dowodu?
Czym to się zakończyło?

Dodam, że pytam przede wszystkim o Czechy i Austrię/Słowenię. Pozostałe dokumenty jak dowód osobisty/paszport i ubezpieczenie zakładam, że będzie obecne.

Adagiio 09.09.2020 11:00

Przy każdej kontroli drogowej żądają okazania dowodu rejestracyjnego pojazdu, we wszystkich krajach jest tak samo.

matjas 09.09.2020 11:01

Jeżdżę często do roboty do CZ i tam MUSISZ mieć dowód. Info od moich kolegów stamtąd - powód dla którego wynajmująca auto firma musiała dać mi dowód zamiast xero czego nie robią zbyt chętnie z jakiegoś powodu.

Jak jest gdzie indziej nie wiem ALE wyobraź sobie wkurw pał jak mają w żarze sprawdzać jakiegoś gościa w bazie gdzieś tam zamiast obejrzeć kwity i powiedzieć: abfaaaaahrt!


Wolę mieć niż nie.
>
m

czaras 09.09.2020 11:04

Cytat:

Napisał Adagiio (Post 696576)
Przy każdej kontroli drogowej żądają okazania dowodu rejestracyjnego pojazdu, we wszystkich krajach jest tak samo.

To jest jasne, ale pytam co jeśli nie mam dowodu rejestracyjnego przy sobie. Nie chodzi mi tu o gdybanie i teoretyzowanie tylko faktyczne, realne przypadki.

El Komendante 09.09.2020 11:13

W PL dowód niepotrzebny.

matjas 09.09.2020 11:26

Nie ma co gadać - zależy od pał. Mogą sprawdzić i puścić a możesz skończyć na lawecie.

Tank 09.09.2020 11:28

Cytat:

Napisał czaras (Post 696573)
Czy zdarzyło się komuś z Was wyjechać bez dowodu rejestracyjnego i mieć kontrolę policyjną/celną z żądaniem obejrzenia dowodu?

Czym to się zakończyło?



Dodam, że pytam przede wszystkim o Czechy i Austrię/Słowenię. Pozostałe dokumenty jak dowód osobisty/paszport i ubezpieczenie zakładam, że będzie obecne.

Z ciekawości- dlaczego bedzesz mial wszystkie kwity a dowodu nie?

Wysłane z mojego Hammer_Energy_18x9 przy użyciu Tapatalka

ArtiZet 09.09.2020 11:28

A od grudnia podobno w PL prawko tez nie bedzie potrzebne (tzn. posiadanie przy sobie a nie że w ogole ;)

czaras 09.09.2020 11:39

Cytat:

Napisał Tank (Post 696586)
Z ciekawości- dlaczego bedzesz mial wszystkie kwity a dowodu nie?

Wysłane z mojego Hammer_Energy_18x9 przy użyciu Tapatalka

Oficjalnie: zagubiłem dowód, umówienie się do Wydziału Komunikacji w celu zgłoszenia zaginięcia to obecnie tylko online i czekanie tydzień na wizytę, a planowany od dawna wyjazd w Alpy jutro :mur: :mur: :mur:

Nieoficjalnie sytuacja trochę bardziej skomplikowana, ale nie chcę tego upubliczniać. Chyba, że ktoś ma znajomości w WK w Poznaniu i lubi 12 czy 15-letnią Whiskey to niech się szybko odzywa na priv ;)

garbaty 09.09.2020 11:45

Czyżby uczestnik imprezy w Swarzędzu? ;) w Niemczech Panowie zaproponowali mi 500Euro lub laweta na najbliższy parking i czekanie aż ktoś przywiezie dowód. Ostatecznie udało się dogadać jak pokazałem zdjęcia dowodu, które przy nich otrzymałem.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.