Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Hamulce, kola, opony (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   "Dziwny" dźwięk z okolic przedniego koła (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=9987)

ArtiZet 19.07.2011 08:44

"Dziwny" dźwięk z okolic przedniego koła
 
Witka,

jako że to moja pierwsza Królowa to może pytanie tendencyjne ale...
Po zrobieniu 3tys. i wjeżdżeniu się w nią zaczynam słyszeć jakiś dźwiek, który mnie lekko niepokoi a nie wiem co to :confused:
Dochodzi z okolic przedniego koła i narasta w miarę predkości- przypomina (nie wiem jak to opisać) coś jakby świst lub hałas jaki wydają czasem paski klinowe napędzające np. szlifierki :D
Słychać to juz od małych predkości do ok. 90-100km bo potem szum wiatru go zagłusza.
Tylko mi nie mówcie, że rozwiązaniem jest :lc8: powyżej 100

Marco Polo 19.07.2011 08:52

Pewnie jeździsz na Anakach? Ja też tak mam na tych oponach po paru-nastu tysiącach na nich. Prawdopodobnie bieżnik tak robi. Sprawdź na różnych podłożach + różne asfalty i zwróć uwagę, że hałas zmienia się w zależności od podłoża ;).

szparag 19.07.2011 08:54

Tarcze, klocki, łożyska, linka prędkościomierza, ślimak, opona, bieżnik, ciśnienie, błotnik przedni itp itd.
To tak na szybko z rzeczy które przyszły mi do głowy, A jeszcze jedno uszczelniacze łożysk.

ArtiZet 19.07.2011 08:57

Cytat:

Napisał Marco Polo (Post 187969)
Pewnie jeździsz na Anakach?

Si :) Anaki...faktycznie jak je kiedyś ogladałem to przód nierówno zużyty, "poząbkowany" ale nie sadziłem, że to może tak napi...ć a wymieniać nie chciałem bo niby jeszcze sporo bieżnika...
Poobserwuję jak radzisz na innych dywanikach :D

EDIT: dzięki Wszystkim za podpowiedzi, posprawdzam to po kolei...

szparag 19.07.2011 09:11

Cytat:

Napisał Arti1978 (Post 187971)
przód nierówno zużyty, "poząbkowany"

I już masz odpowiedź.

ArtiZet 20.07.2011 01:04

Prawdopodobna przyczyna została namierzona :o
Rozebrałem zaciski hamulcowe i okazało się że przy tłoczkach i zaciskach nazbierało się mnóstfo syfu i niestety jedna gumka zacisku jest uszkodzona a w pozostałch są jakieś stwardniałe pozostałości smaru :mad:
Umyłem toto wszystko z wierzchu i poskladałem do kupy z powrotem bez usunięcia usterki bo niestety poźno już było a i tak będę musiał to ponownie rozebrać bo musze zakupić gdzieś tę uszkodzona gumkę- nie wyjmowałem tłoczków...
Pytanko gdzie kupić te gumki i czym je posmarować oraz czy wyjmować dodatkowo tłoczki :confused: dodam, że wcisnąłęm je bez problemu do końca po zdjęciu koła...
-------------------------------------------------------------------------
No i przyczyna namierzona :)- nie była to jednak wina zacisków ani opon- wcześniej wszystko rozebrałem, umyłem, wymieniłem gumki zacisków i przesmarowałem odpowiednim szuwaksem ale dźwiek pozostał...okazało się, że linka prędkościomierza była poprowadzona w taki sposób, że tarła o pancerz i generowała taki dźwięk...po przesunięciu ok1cm bardziej w stronę tarczy dźwięk znikł

P.S. dziekuję koledze, który na PW mi to podpowiedział, sam bym na to nie wpadł :mur:

P.S.1 jakby ktoś potrzebował to zostały mi na zbyciu gumki na tłoczki, bo musiałem w Larssonie cały zestaw naprawczy kupić bo u pana Hądy trza było czekać...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.