Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=173)
-   -   Płyta gazowa czy indukcyjna ? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=31519)

ArtiZet 22.03.2018 19:53

Kazmir jaśniej mozesz ? bo nie wiem czy o indukcji piszesz czy gazie ?
To co pokazujesz to moc przylaczeniowa a nie moc 1 pola.

motif 22.03.2018 20:10

Cytat:

Napisał szynszyll (Post 576350)
tos pokazal :) same rzeczowe argumenty :) poczytaj o roli gazu w przemysle :)

piszemy o domu mądralo nie o przemyśle. Mieszkasz w fabryce to gotuj sobie na gazie.

szynszyll 22.03.2018 20:16

zuzycie domowe to mala czesc tego co zuzywa przemysl - geopolityku :) nawet nie wiesz ile rzeczy masz na sobie i wokolo siebie dzieki gazowi 'od putina' :) ale to juz tak jest z teologami po KUL-u :) czy innych politologiach - teatrologiach :) jak sie komus myli polimer z poliamidem i poliestrem :)

wiekszosc nie kuma skad sie bierze LPG :) jebac rope! tylko LPG! banda czubow :) z dupy dinozaura sie bierze :)

bukowski 22.03.2018 20:37

Cytat:

Napisał Kazmir (Post 576360)
Jak ktoś gotuje w kuchni "muzeum" raz w miesiącu wodę na kawę to taka kuchnia jest super bajer!
Przy codziennej dużej eksploatacji, chyba trzeba s....ć forsą?
Jest moc -są i 12,5KW

Ale nikt nie grzeje na raz wszystkimi polami na maksa. Na maksa to się grzeje wodę na makaron, wtedy z boosterem i przy pełnym pokryciu pola garnkiem ciagnie 3.5kW. U mnie litr wody w ten sposób gotuje się w mniej niż minute...
Jak mam pole ustawione na 7, to jest to ostre smażenie, na 6-7 pokrywka podskakuje, normalne bulgotaniebez pokrywki to 5 - połowa zakresu. Pod pokrywką lekkie wrzenie utrzymuje się na 3,5.

Także nie przesadzajmy z tym zużyciem.

Sent from my G8441 using Tapatalk

slafo 22.03.2018 20:49

Tylko indukcja. Miałem zwykłą kuchnię elektryczną i teraz patrząc była to porażka. Płyta indukcyjna super się czyści, doskonale można dobrać siłę grzania, mniejsze zużycie prądu w stosunku do poprzedniej kuchni.
Nie trzeba garów wymieniać. Można za 30 PLN kupić "przejściówkę".

szynszyll 22.03.2018 20:51

Cytat:

Napisał sneer (Post 576372)
Ale nikt nie grzeje na raz wszystkimi polami na maksa. Na maksa to się grzeje wodę na makaron, wtedy z boosterem i przy pełnym pokryciu pola garnkiem ciagnie 3.5kW. U mnie litr wody w ten sposób gotuje się w mniej niż minute...
Jak mam pole ustawione na 7, to jest to ostre smażenie, na 6-7 pokrywka podskakuje, normalne bulgotaniebez pokrywki to 5 - połowa zakresu. Pod pokrywką lekkie wrzenie utrzymuje się na 3,5.

Także nie przesadzajmy z tym zużyciem.

Sent from my G8441 using Tapatalk

prosta matematyka. trzeba tylko zadbac o dobry przekroj kabla i solidne polaczenia. miedz tak z 2.5mm2 i gniazdko dobrej firmy. podstawowy przylacz to 16kW. jest spory zapas. jak wyzej - gruba miedz i gniazdko dobrej jakosci. same zalety - to co wyzej: precyzja sily grzania - kucharze wiedza o czym pisze. czasem drgniecie galka robi z sosem to cos! nie spali ale pozwoli przez 30 min 'dochodzic'. gotiwanie wody to banal. jak mowi murarz Julek u mnie na wsi (78 lat): przesun ten pustak tak o 'piczny kłaczek'. i to jest istota sprawy. regulacja o 'piczny klaczek', zeby karkoweczka sobie pyry pyry a nie ryry ryry.

Kazmir 22.03.2018 21:00

Cytat:

Ale nikt nie grzeje na raz wszystkimi polami na maksa.
Czasami przy gotowaniu dla dużej rodziny to i 4-pola mało;)
Cytat:

Kazmir jaśniej mozesz ? bo nie wiem czy o indukcji piszesz czy gazie ?
To co pokazujesz to moc przylaczeniowa a nie moc 1 pola.
Ta moc przyłączeniowa to z kosmosu się bierze???

motif 22.03.2018 21:10

koszty normalnego zużycia nie sa znacząco większe za prąd niż w domostwach używających np gaz. Indukcyjne kuchnie nie "grzeja" cały czas.

Poza tym wiekszość ludzi obiaduje się w restauracjach dzisiaj :mur:
i jakoś nie placzą że drogo...

ArtiZet 22.03.2018 21:30

Sięgnałem po rachunek za gaz- ok. 30zł na 2 miesiące wiec 15zł/m-c to praktycznie pomijalny koszt. Naew zakładajac ze bedziemy gotowali wiecj niech bedzie 20zł/m-c to i tak nic bo 10zł sam abonament.
Tym się właśnie kierowałem doprowadzajac dodatkowo gaz do kuchni (do kotłowni i tak musiałem).

Niech mi ktoś powie ile czasu na indukcjii się gotuja ziemniaki i na jakiej mocy- zaraz sobie policze koszty bo to prosta matematyka.

P.S. gaz byłby na pewno gdyby mi żona nie jęczała a w tej sytuacji mam dylemat bo to jednak jej królestwo...

Kazmir 22.03.2018 21:38

Cytat:

Poza tym wiekszość ludzi obiaduje się w restauracjach dzisiaj
Oooo...to. To jest "klucz", a kuchnia dla zwiedzających jak kiedyś przyjadą;):D


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.