Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   NAT - Warsztat (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=171)
-   -   System AIS deaktywacja (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=37154)

sla7 23.04.2020 20:44

System AIS deaktywacja
 
Witam

Przerabiał ktoś temat deaktywacji AIS w Afryce?

Założyłem Tłumik Termignoni, i mega strzela na zamkniętym gazie, podobno wyżej wymieniony system za to odpowiada, ktoś ogarniał Temat?

Cezar3 23.04.2020 22:08

Mam dominatora i de-cat, też mocno strzela...ale to fajne jest :)

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

sla7 24.04.2020 05:31

Cytat:

Napisał Cezar3 (Post 678917)
Mam dominatora i de-cat, też mocno strzela...ale to fajne jest :)

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Mnie również do tej pory w żadnym innym Tłumiku strzelanie nie przeszkadzało, ale Termignoni robi się przy dłuższej jeździe trochę uciążliwy...

Zmyler 24.04.2020 06:18

Strzela bo uboga mieszanka na przelotowym tłumiku na zamkniętym gazie.

sla7 24.04.2020 10:50

Cytat:

Napisał Zmyler (Post 678935)
Strzela bo uboga mieszanka na przelotowym tłumiku na zamkniętym gazie.

Teraz już nic nie rozumiem, wszędzie piszą, że za strzelanie z tłumika na zamkniętym gazie w nowych motocyklach odpowiedzialny jest zawór, który dostarcza świeże powietrze do tłumika w celu polepszenia jakości spalin.

Moja Afryka strzela na oryginale również, po prostu stosunkowo ciszej do Termignoni, który jest ogólnie sporo głośniejszy.

Czyli jak? mogę zapomnieć, że usunięcie i zaślepienie zaworu AIS poprawi sprawę?

Fizolof 24.04.2020 12:34

Cytat:

Napisał sla7 (Post 678967)
Teraz już nic nie rozumiem, wszędzie piszą, że za strzelanie z tłumika na zamkniętym gazie w nowych motocyklach odpowiedzialny jest zawór, który dostarcza świeże powietrze do tłumika w celu polepszenia jakości spalin.

Moja Afryka strzela na oryginale również, po prostu stosunkowo ciszej do Termignoni, który jest ogólnie sporo głośniejszy.

Czyli jak? mogę zapomnieć, że usunięcie i zaślepienie zaworu AIS poprawi sprawę?

Obie wersje są prawdziwe. Strzelanie w tłumiku może byc zarówno z powodu ubogiej mieszanki jak i również system AIS. U mnie w Tenerce wali w tłumik przez AIS ale na zimnym. Jak się rozgrzeje to strzelanie ustaje. Zawór można zaślepić w Tenerce, nie wiem jak jest w Afryce

mdxmd 25.04.2020 00:47

hamujemy silnikiem :

ilość powietrza jest minimalna

ilość paliwa jest adekwatna do ilości powierza czyli także minimalna
ponieważ przy tak małej ilości powietrza a przede wszystkim paliwa wypadają zapłony (inaczej pisząc mieszanka nie ulegnie zapłonowi) i nie spalona zostaje wyrzucona do kolektora wydechowego oraz z powietrzem zaciągniętym z układu dopalania spalin.

później przy okazji udanego zapłonu ulega ona zapłonowi właśnie w tym kolektorze i mamy strzały, które mnie delikatnie pisząc WQ!

dlaczego tak jest i dlaczego kiedyś tego nie było?

1. dawniej przy hamowaniu silnikiem układ wtryskowy odcinał całkowicie paliwo, ale to powoduje stygnięcie katalizatora, sondy lambda i czyni cały system mniej efektywny w kierunki ekologii
2. dawniej przy hamowaniu silnikiem zawór dopalania spalin całkowicie odcinał powietrze właśnie po to aby nie strzelało, obecnie tego nie robi aby było eko.

Jak pozbyć się strzelania?

1. wyprogramować zawór z softu z modyfikacją mapy
2. zatkać wlot powietrza do zaworu (jest w obudowie filtra pod lewym filtrem powietrza) - mało etyczne bo do końca nie wiemy jaki to będzie miało wpływ na mieszankę przy niewielkich otwarciach przepustnicy (bo tylko wtedy zawór jest otwarty) wpływ na mieszankę przy hamowaniu silnikiem można olać a strzelać nie powinno.

sla7 26.04.2020 18:33

Cytat:

Napisał mdxmd (Post 679080)
hamujemy silnikiem :

ilość powietrza jest minimalna

ilość paliwa jest adekwatna do ilości powierza czyli także minimalna
ponieważ przy tak małej ilości powietrza a przede wszystkim paliwa wypadają zapłony (inaczej pisząc mieszanka nie ulegnie zapłonowi) i nie spalona zostaje wyrzucona do kolektora wydechowego oraz z powietrzem zaciągniętym z układu dopalania spalin.

później przy okazji udanego zapłonu ulega ona zapłonowi właśnie w tym kolektorze i mamy strzały, które mnie delikatnie pisząc WQ!

dlaczego tak jest i dlaczego kiedyś tego nie było?

1. dawniej przy hamowaniu silnikiem układ wtryskowy odcinał całkowicie paliwo, ale to powoduje stygnięcie katalizatora, sondy lambda i czyni cały system mniej efektywny w kierunki ekologii
2. dawniej przy hamowaniu silnikiem zawór dopalania spalin całkowicie odcinał powietrze właśnie po to aby nie strzelało, obecnie tego nie robi aby było eko.

Jak pozbyć się strzelania?

1. wyprogramować zawór z softu z modyfikacją mapy
2. zatkać wlot powietrza do zaworu (jest w obudowie filtra pod lewym filtrem powietrza) - mało etyczne bo do końca nie wiemy jaki to będzie miało wpływ na mieszankę przy niewielkich otwarciach przepustnicy (bo tylko wtedy zawór jest otwarty) wpływ na mieszankę przy hamowaniu silnikiem można olać a strzelać nie powinno.

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź, chyba pokuszę się o zastosowanie Punktu nr 2 😃

sla7 26.04.2020 18:41

Swoją drogą chciałbym jeszcze dodać, że po raz pierwszy spotkałem się z taką zmianą charakterystyki silnika przy zmianie Tłumika (tylko Slip On z przyciętym db killerem), zdecydowanie lepsza reakcja na gaz z dołu oraz płynna jazda na lekkim gazie, praktycznie można 50-tką na 6 biegu tukać(czego oczywiście nie robię), ale zmiana mocno zauważalna

matjas 26.04.2020 18:43

za to u góry będzie gooowno


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.