Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Uklad paliwowy i wydechowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Demontaż pompy (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=6641)

oskar_z 26.05.2010 12:04

Demontaż pompy
 
Dużo jest napisane o wymianie styków (łącznie ze zdjęciami) ale nie znalazłem nic na temat wyciągnięcia pompy. Czy sprawdzenie styków wymaga jej całkowitego wyciągnięcia, czy wystarczy jakoś wysunąć? Wczoraj odkręciłem plastiki z boków. Pompa siedzi w jakiejś gumowej obejmie. Trzeba to odkręcić czy w jakiś sposób wysunąć? Jak ktoś będzie miał cierpliwość to niech coś skrobnie. Pozdrawiam

Kici 26.05.2010 12:16

Popchnij ta gumę w kierunku motocykla nie jest niczym przykręcona.
Tak samo jest mocowana jak filtr paliwa.

barthez 26.05.2010 12:24

a po co ty zdejmujesz plastiki???
w 07 można pompę bez problemu wyjąć bez żadnego odkręcania.
wyjmij pją z gumowej obejmy i jedyne co musisz odkręcić to zaciski na wężykach

Do styków dostaniesz się dużo łątwiej po wyjęciu pompy z ramy

oskar_z 26.05.2010 12:41

Dzięki Panowie. Teraz już wiem Barthez, że nie muszę odkręcać plastików;) Wczoraj chciałem mieć jak najwięcej miejsca więc plastiki poszły na bok. Tak to jest jak się człowiek nie zna. Czasem odkręci połowę rzeczy niepotrzebnie. Dobrze że jest forum i można zapytać. Pozdrawiam

puntek 26.05.2010 14:22

Cytat:

Napisał oskar_z (Post 116986)
Dzięki Panowie. Teraz już wiem Barthez, że nie muszę odkręcać plastików;) Wczoraj chciałem mieć jak najwięcej miejsca więc plastiki poszły na bok. Tak to jest jak się człowiek nie zna. Czasem odkręci połowę rzeczy niepotrzebnie. Dobrze że jest forum i można zapytać. Pozdrawiam

ciesz się że nie masz czwórki tam wyciągnięcie pompy to masakra :) :mur:

Dzieju 27.05.2010 10:54

Cytat:

Napisał puntek (Post 117002)
ciesz się że nie masz czwórki tam wyciągnięcie pompy to masakra :) :mur:

nie przesadzajmy :)

diverek 27.05.2010 11:27

Cytat:

Napisał Dzieju (Post 117123)
nie przesadzajmy :)

Nie przesadza. Jeśli okablowanie jest fabryczne, to aby wyciągnąć pompę trzeba ściągać boki, te plastiki idące od boczków do "czachy", podnosić bak i dopiero pod bakiem można rozpiąć wtyczkę zasilającą pompę. Tak przynajmniej było w mojej RD04. Instalacja wyglądała na fabryczną. Z perspektywy czasu żałuję ze przed złożeniem nie przerobiłem jej nieco. Mogłem dorobić jedno szubko demontowalne połączenie, umiejscowione tak, aby wykluczyć potrzebę tak dużego rozkręcania motocykla.

Dzieju 27.05.2010 11:41

Owszem ale pytanie dotyczyło głównie wymiany styków a do tego nie trzeba jej wyjmować z całym okablowaniem a tylko nieco wyciągnąć na zewnątrz.

PUFF 27.05.2010 11:48

Przy fabrycznej instalacji nie ma na tyle przewodow zeby udalo sie odkrecic obudowe.

diverek 27.05.2010 13:01

Cytat:

Napisał Dzieju (Post 117142)
Owszem ale pytanie dotyczyło głównie wymiany styków a do tego nie trzeba jej wyjmować z całym okablowaniem a tylko nieco wyciągnąć na zewnątrz.

Nie wiem czy z doktoratem z ginekologii i ze zręcznością złodzieja kieszonkowego dałbyś radę. Ba, śmiem twierdzić że w RD04 demontaż i rozpięcie z instalacji jest niezbędne.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.