Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   CRF 1000 L (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=170)
-   -   Zakup CRF 1000 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=32841)

geniusz 900 30.08.2018 22:13

Zakup CRF 1000
 
Witam.

Jest to moje 3 podejście do kupna afryki:
1. XRV 750 była za droga dla mnie.
2. Było to Varadero za ciężkie.
3. Nowa CRF 1000 jest w moim zasięgu finansowym.

Planuje kupić wersję Twin Adventure Sport z DCT.
Napiszcie mi czy to dobry pomysł.
Szukam sprzętu aby polecieć do Chorwacji, Czarnogóry w 2 osoby albo samemu do Rumuni i trochę po szutrach polatać. zawsze chciałem mieć AT a teraz jest to dla mnie osiągalne.
Ciekawi mnie jak wygląda trwałość tej skrzyni czy są serwisy które to ogarniają po za autoryzowanym, oraz czy ktoś już miał z nią problemy.
W salonie mówią, że się nie psuje ale czy mówią prawdę??????

wojtekk 30.08.2018 22:30

Hej. Poszukaj w wątku na temat tego modelu właśnie. Jest cały wątek na temat awaryjnosci tego modelu.

http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=31348

ivenhoe 30.08.2018 23:50

a jesteś pewny że chesz DCT ? to takie ciężkie...
i jak się zepsuje to moto może uciec.

Novy 31.08.2018 00:02

Cytat:

Napisał ivenhoe (Post 597695)
a jesteś pewny że chesz DCT ? to takie ciężkie...
i jak się zepsuje to moto może uciec.

...to takie ciężkie - w porównaniu z czym?
...moto może uciec. :dizzy:
Skąd bierzesz te informacje?

muszel72 31.08.2018 00:21

Wijtekk, to nie jest wątek o ATAS.

Novy 31.08.2018 00:24

...a poza tym przestańcie chłopa straszyć. Co ma kupić - BMW? :D

Ważne, żeby czytał wątki ze zrozumieniem i 'między wierszami'.

Idź do salonu, przejedź się że skrzynią DCT, zobacz czy Tobie to odpowiada, bo nie każdemu odpowiada.
Kupuj, jeździj, korzystaj, delektuj, rozkoszuj i ciesz się.

WAŻNE!
Nie dziel włosa na czworo zanim kupiłeś sprzęt.
Ostatnio w jakimś wątku ktoś ładnie napisał, że kiedyś nie było internetów, nie było prasy, nie było wiedzy czy się psuje czy nie, a i tak się motocykl kupowało, bo się podobał, bo chciało się go mieć za całą uzbieraną miesiącami kasę.
Płyn z prądem :)

Mirek Swirek 31.08.2018 00:24

Cytat:

Napisał ivenhoe (Post 597695)
a jesteś pewny że chesz DCT ? to takie ciężkie...
i jak się zepsuje to moto może uciec.

Miszcz prowokacji, czy pełen leszczyk? Mącisz...

siwy 31.08.2018 00:26

Mi się cały czas podoba. Dziś też bym ja kupił. Nie za wielki jest też wybór w tej klasie.

ivenhoe 31.08.2018 00:45

Cytat:

Napisał Novy (Post 597699)
WAŻNE!
Nie dziel włosa na czworo zanim kupiłeś sprzęt.
Ostatnio w jakimś wątku ktoś ładnie napisał, że kiedyś nie było internetów, nie było prasy, nie było wiedzy czy się psuje czy nie, a i tak się motocykl kupowało, bo się podobał, bo chciało się go mieć za całą uzbieraną miesiącami kasę.
Płyn z prądem :)

no tak, lepiej sie z reką w nocniku obudzić...
a kiedyś to robili porządne sprzeta więc internetu nie musiało być :D

jerry268 31.08.2018 01:13

No to i ja się podłączę pod temat. W związku z tym ze właśnie pogoniłem moto, a przymierzam się do turystyki - łazi za mną At z 2018r.
Zastanawiam się czy brać teraz (z tego co widzialem jest jakas promocja na graty do manuala )
Czy jednak poczekać na wyprzedaż rocznika 2018r. i kupić w w okolicach grudnia. (w sumie sezon sie powoli konczy).
Może macie jakieś przecieki, czy coś honda szykuje z cenami ?

calgon 31.08.2018 03:25

Cytat:

Napisał Mirek Swirek (Post 597700)
Miszcz prowokacji, czy pełen leszczyk? Mącisz...



Skubie,to tu,to tam....

Novy 31.08.2018 06:04

Cytat:

Napisał ivenhoe (Post 597702)
no tak, lepiej sie z reką w nocniku obudzić...
a kiedyś to robili porządne sprzeta więc internetu nie musiało być :D

To przypomnij sobie w jakich odstępach/interwałach (co ile kilometrów) należało robić szlif lub remont silnika w eMZecie albo Jawie. Internetów nie było, ludzie to wiedzieli, a i tak sprzęty kupowali, jeździli i się z nich cieszyli.

A teraz odpowiedz sobie, ile można obecnym sprzętem pyknąć km bez naprawy głównej motoru.

Tank 31.08.2018 06:15

Ale jak juz tak przypominamy, ile kosztował remont takiej eMZetki, a ile obecnych sprzętów., gdy naprawa nie podlega gwarancji:)

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

WieniuZiel 31.08.2018 06:35

DCT w Afryce jest jeszcze lepsza od poprzedniej generacji, którą użytkowałem przez 35tys km w VFR1200. CRF póki co mam nalatane tylko 24 tys km i nigdy nie miałem nawet najmniejszego problemu z Dct. Jeździłem przy temp ponad 40 stC po górach, co zupełnie nie wpływało na jakość pracy skrzyni.
Rozpatrując następne moto, tylko Atas Dct.

szelas 31.08.2018 07:04

Cytat:

Napisał WieniuZiel (Post 597709)
DCT w Afryce jest jeszcze lepsza od poprzedniej generacji, którą użytkowałem przez 35tys km w VFR1200. CRF póki co mam nalatane tylko 24 tys km i nigdy nie miałem nawet najmniejszego problemu z Dct. Jeździłem przy temp ponad 40 stC po górach, co zupełnie nie wpływało na jakość pracy skrzyni.
Rozpatrując następne moto, tylko Atas Dct.

Kurde, jakby mi ktoś dał po pięć centymetrów do każdej nogi to też bym brał ATAS. Ale na szczęście na zwykłą się wdrapuję, więc pewnie zawita w moim "garażu" w przyszłym sezonie. W nowej nie podoba mi się tylko ten tablet, w poprzedniej generacji "zegary" były fajniejsze, reszta to bajka. Przejechałem się też GSem 750 i to co jest imho lepsze w tym modelu BMW to niższy środek ciężkości, mogłem toczyć się 1km/h i nie miałem potrzeby podpierania się, ale może to tylko wrażenie, bo na obu spędziłem raptem po 3h.

bukowski 31.08.2018 07:11

Cytat:

Napisał WieniuZiel (Post 597709)
DCT w Afryce jest jeszcze lepsza od poprzedniej generacji, którą użytkowałem przez 35tys km w VFR1200. CRF póki co mam nalatane tylko 24 tys km i nigdy nie miałem nawet najmniejszego problemu z Dct. Jeździłem przy temp ponad 40 stC po górach, co zupełnie nie wpływało na jakość pracy skrzyni.
Rozpatrując następne moto, tylko Atas Dct.

Ja wybrałem manual, ale nie mam religijnego podejścia pt. moje lepsze i mądrzejsze. Skrzynia faktycznie jest fajna i nie sprawia kłopotów. u mnie zdecydowały dwa czynniki: waga +10 kg no i potencjalnie wyzsza awaryjnosc połączona z trudnością naprawy w ciemnej dupie. Nawet dziś trudno się madrzyc, bo mało kto ma nalatane więcej niż 20-30 kkm, no i mało kto te skrzynie topił czy męczył przez pół dnia na kamolach. Znany na pewno jest problem pt. brak prądu. Spadnie napięcie i zamiast motocykla masz piękna nieruchomość.

Jesli jeździsz głównie po asfaltach i szutrach, to bierz DCT.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

radiolog 31.08.2018 07:19

No z naprawa poza aso może być kłopot.

szelas 31.08.2018 07:28

Cytat:

Napisał radiolog (Post 597712)
No z naprawa poza aso może być kłopot.

naprawa to zawsze jest kłopot ;)

robertG7 31.08.2018 07:43

Cytat:

Napisał radiolog (Post 597712)
No z naprawa poza aso może być kłopot.

A i w ASO też nie zawsze sobie radzą ;)

myku 31.08.2018 07:44

Ochh ta awaryjność DCT... zeby tylko to sie nie jeb...lo. A tak co wyjazd to zonk. Strach gdzies jechac...a jak sie zepsuje w czarnej dupie...? Serio to chyba skrzynia jest najlepszym i najmocniejszym punktem tego moto. Reszta to padaczka. Ja kupilem AT tylko i wylacznie ze względu na DCT. Jakby jej nie miala to nawet nie patrzylbym na bubla.

colles 31.08.2018 08:23

Cytat:

Napisał ivenhoe (Post 597695)
a jesteś pewny że chesz DCT ? to takie ciężkie...
i jak się zepsuje to moto może uciec.

Powiem Ci , że rozjebałeś system :bow::D:D

kaminba 31.08.2018 09:59

Ja mam NAT z DCT rewelacyjny motocykl, nic się nie psuje, wszystko idealnie działa. Polecam. Należy tylko pamiętać aby wyłączyć silnik z pozycją N na skrzyni a będzie wszystko ok.

krzysiek_m 31.08.2018 10:06

Cytat:

Napisał kaminba (Post 597737)
rewelacyjny motocykl, nic się nie psuje

Generalnie przy takich uwagach warto podać przebieg / wiek / warunki użytkowania.
Bo jak ma 2 mce, 2000tyś przebiegu po asfaltach to nawet chiński skuter nie zdąży się zepsuć.

geniusz 900 31.08.2018 10:41

Dzięki za cenne informacje.
Jechałem już AT z DCT ale to co innego jechać a wiedzieć o jej słabych punktach.
Fakt jest jeden jak aku padnie to na pych się nie da odpalić ale z drugiej strony odpalałem moto o 2 garkach z poj. litra to i tak piekielnie duże wyzwanie.
Zapytam jeszcze o przedni reflektor jak się sprawdza w nocy? bo to też dla mnie ważny aspekt aby jechać pewnie bo widzę wszystko a nie domyślać się co jest za 50 metrów na drodze.
Nie boję się awarii bo dobry assistance ratuje dupę sam już korzystałem w Rumuni nawet za hotel mi zwrócili kasę.
A w tych czasach to wszystko się psuje. Zaciągnąłem opinii u niezależnych mechaników i powiedział mi, że Honda i Triumph trzymają jakość reszta schodzi na psy :mad:

Adagiio 31.08.2018 10:50

To że u nas mniej się jeździ wcale nie znaczy że gdzieś indziej przebiegi rzędu 120/130 tys. w dwa/trzy lata to sajnes fikszen.
W honda italia stoi kilkanaście motorków z wyrwaną połową silnika i czeka na decyzję. Ale japończyki specjalnie się nie kwapią. Wysyłają tylko co raz to lepszych inżynierów żeby ocenili kto winny, słaby materiał czy zjeb kierowca co po krzaczoarch napierał. Moim zdaniem to nie napawa optymizmem że na 150 szt. z automatem, w sześciu dupła skrzynia, mniej lub bardziej spektakularnie a to tylko u jednego koncesjonera a w takiej Romie jest ich trzech. Statystycznie to chyba nie jest źle, tylko że tych sześciu fanów marki już nigdy nie kupi hondy.
Wiecie jak wyglądała statystyka awarii w okresie gwarancyjnym RD03 ? 0.12% awarii na 1000 sprzedanych egzemplarzy :).
Zdrowia.

WieniuZiel 31.08.2018 10:54

Do czarnej dupy zabieram kable i tyle.
Reszta jak w manualu.
Rozpatrujac wypady na szutry i lżejsze przełęcze Afra jest super. Tam gdzie gsy katują 1 bieg będąc przy tym nerwowe, Afra toczy się łagodnie na dwójce. Jest bardzo poręczna na duktach i dalej od asfaltu. Nigdy nie topiłem, więc o tym sie nie wypowiadam.

madafakinges 31.08.2018 10:56

Ja tam uwielbiam moją NAT i nie zamieniłbym ją na rd03;)

michoo 31.08.2018 11:05

Cytat:

Napisał madafakinges (Post 597747)
Ja tam uwielbiam moją NAT i nie zamieniłbym ją na rd03;)

Jak byś Mada zmienił zdanie to może chociaż na 2 tygodnie :)

CzarnyEZG 31.08.2018 12:09

A czy z DCT nie jest trochę tak jak w późnych dziewięćdziesiątych było ze skrzyniami automatycznymi w samochodach?
" Łooo panie, automata to kto naprawi"
" Łooo panie automat to się psuje, a jak się zepsuje, to kaplica"
" Skąd ten pomysł? Masz pan automat?"
" Niee panie ale kuzyn szwagra kolegi chciał kupić i nie kupił, bo to się psuje..."

Novy 31.08.2018 12:17

Cytat:

Napisał geniusz 900 (Post 597743)
(...)
Zapytam jeszcze o przedni reflektor jak się sprawdza w nocy? bo to też dla mnie ważny aspekt aby jechać pewnie bo widzę wszystko a nie domyślać się co jest za 50 metrów na drodze.
(...)

Reflektor (Led) świeci nieprawdopodobnie jasno.
Jasno do tego stopnia, że jak mijasz w nocy znaki drogowe to masz wrażenie, że to one świecą.

Świecą i rażą :)

...te znaki :D

radiolog 31.08.2018 12:19

Podobnie razi tylny led, tyle ze od tylu

Grzechu2012 31.08.2018 12:22

Dobrze że trawy na poboczach nie wypala :)

Mam nalatane 60000km nic mi sie nie popsuło, lagi i szprychy wymienili mi na gwarancji, robie serwisy i jezdze. Polecam dla siebie nie widze innej alternatywy.
Dzieki koledze Madafaka ;) mam zajebisty zestaw full arrow + rapibike= motocykl poprostu płynie, jest mniej nerwowy i nie szarpie, po mieście można na 4-5 pyrkać tak pięknie na dolnym zakresie chodzi. Powinni to u dilerów proponować.
Z tym że spalanie wzrosło o jakieś 0,4l na 100km

HarryLey4x4 31.08.2018 12:27

Ja juz mam drugą DCT, ale nie atas bo za wysoka.

krzysiek_m 31.08.2018 13:10

Panowie, a to nie jest, że nawet w samochodach te DSG mają ze sobą problemy po 200kkm+?

tadzik 31.08.2018 13:14

Cytat:

Napisał krzysiek_m (Post 597738)
Bo jak ma 2 mce, 2000tyś przebiegu po asfaltach

Jak ma rzeczywiście dwa miliony przebiegu to już nieważne po czym i tak jest miszczem!! :D
MSPANC --jeśli ktoś jeszcze pamięta co to znaczy

colles 31.08.2018 13:18

Cytat:

Napisał tadzik (Post 597772)
MSPANC --jeśli ktoś jeszcze pamięta co to znaczy

ja się powstrzymałem :):):):)

ivenhoe 31.08.2018 13:21

Cytat:

Napisał tadzik (Post 597772)
Jak ma rzeczywiście dwa miliony przebiegu to już nieważne po czym i tak jest miszczem!! :D

czym?

operator99 31.08.2018 13:33

Cytat:

Napisał CzarnyEZG (Post 597754)
A czy z DCT nie jest trochę tak jak w późnych dziewięćdziesiątych było ze skrzyniami automatycznymi w samochodach?
" Łooo panie, automata to kto naprawi"
" Łooo panie automat to się psuje, a jak się zepsuje, to kaplica"
" Skąd ten pomysł? Masz pan automat?"
" Niee panie ale kuzyn szwagra kolegi chciał kupić i nie kupił, bo to się psuje..."

Z tymi skrzyniami automatycznymi i dużymi silnikami benzynowymi to dotej pory jest zacofanie ! Najlepiej to pasek tdi albo jakiś inny szrot zagazowany!
Ja mam nową NAT DTC 2017 od Maja tego roku aktualnie 10000 km przebiegu i popierdala zą miło! Asfalt głównie ale i zjadę czasem do lasu albo inną polną drogę i chwalę sobie ten motocykl! Nie martwię się tym że się zepsuje mam gwarancję, nie kupiłem go po to żeby na niego patrzeć tylko popierdalać ile wlezie! Jak ktoś wcześniej napisał wszystko się psuję,gdybym miał brać po uwagę jęki i narzekania że coś może nawalić to nic bym nie kupił! Nie ma ideału i niezawodność odeszła do lamusa zawsze coś może nawalić niezależnie od marki

ivenhoe 31.08.2018 15:55

Rozumeim że ci co kupili to bronia swoje zabawki i najważniejsze żeby być faktycznie zadowolonym z zakupu i jazdy, a jak komuś nie przszkadza że sprzęt za 60 tysięcy i więcej złotych jest wykonany tak sobie to super. Honda się tylko ucieszy.

madafakinges 31.08.2018 15:58

ivenhoe

Tak z ciekawości ile km przejechałeś na NAT?

tyran 31.08.2018 16:10

A co z tymi DCT w Hondach jest nie tak?
Przecież Honda montuje te skrzynie w VFR od lat i nie słyszałem żeby z tym coś się działo.
Mam DCT w Crossrurerze i chwałę sobie. W samochodach szybko się wyleczyłem z ręcznych skrzyń. Jeżdżę automatami od lat 80-tych zeszłego wieku i nigdy nie miałem z nimi problemu. W VFR musiałem tylko nauczyć DCT swojego stylu jazdy, bo strasznie zamulał na początku w trybie drive.

geniusz 900 31.08.2018 16:54

Jednym słowem kupować i nie myśleć.
Martwi mnie bo ta wersja Adventure Sport jest taka wysoka.
Salon mi zaproponował kanapę akcesoryjną i ewentualnie wsunięcie lag przednich aby ją obniżyć. Możliwe, że na kanapie się skończy, może wrzucę żel aby było wygodniej. Podoba mi się duża czasza lepiej chroni przed wiatrem, zastanawiam się nad hamulcami bo miałem wrażenie, że są słabe potem jak jechałem "Crosturerem" to byłem mega zadowolony. Jeśli Lampa tak świeci, że znaki oślepiają to super bo będzie bezpiecznie w nocy zwłaszcza jak jakieś zwierzaki będą chciał wyjść pod moto z lasu. Regulacja jest jakaś prosta aby sobie dopasować do jazdy solo lub z bagażami?

bukowski 31.08.2018 17:37

Cytat:

Napisał tyran (Post 597810)
A co z tymi DCT w Hondach jest nie tak?
Przecież Honda montuje te skrzynie w VFR od lat i nie słyszałem żeby z tym coś się działo.
Mam DCT w Crossrurerze i chwałę sobie. W samochodach szybko się wyleczyłem z ręcznych skrzyń. Jeżdżę automatami od lat 80-tych zeszłego wieku i nigdy nie miałem z nimi problemu. W VFR musiałem tylko nauczyć DCT swojego stylu jazdy, bo strasznie zamulał na początku w trybie drive.

Zostało to już parę razy napisane: to dobra skrzynia, ale dla niektórych 10 kg i potencjalna awaryjnosc przy eksploatacji w ciężkich warunkach jest nieakceptowalna. Dla niżej podpisanego nie jest. Co nie znaczy, że mam większego :D za to widzę, że posiadacze DCT machają swoimi aż miło!

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Cezar3 31.08.2018 18:42

Kupiłem NAT w manualu, jakoś nie pociąga mnie automat w moto. Co nie znaczy, że coś jest lepsze lub gorsze. Kwestie indywidualne, jak z gustem :)
A często poruszana kwestia - 60 tys i taki se ... dajcie propozycje tańszego i lepszego :)
Będzie wiadomo na co zamienić hądę jak się już rozsypie ...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Adagiio 31.08.2018 19:44

Problemem padania automatów jest ostra jazda w terenie. Pewnie automat nadaje się do jazdy po asfalcie a co najwyżej po szutrówce.
Co można mieć za 60 tysiaków ? Cztery fajne motorki. Dlaczego cztery, zamiast NAT ? A no dlatego że jadę tam gdzie mam ochotę w danej chwili a życie jest za krótkie i za mocno pokręcone żeby tracić czas na jakieś kompromisy.

ivenhoe 31.08.2018 20:10

Cytat:

Napisał Adagiio (Post 597869)
Problemem padania automatów jest ostra jazda w terenie. Pewnie automat nadaje się do jazdy po asfalcie a co najwyżej po szutrówce.
Co można mieć za 60 tysiaków ? Cztery fajne motorki. Dlaczego cztery, zamiast NAT ? A no dlatego że jadę tam gdzie mam ochotę w danej chwili a życie jest za krótkie i za mocno pokręcone żeby tracić czas na jakieś kompromisy.

dokładnie, ale jako że dostałem urzedowe pouczenie zeby nic złego na nową Afrykę a w szczególności DCT nie pisać to koniec uszczypliwych uwag.

Kupuj chłopie NAT czy ATAS z DCT i niech moc będzie z Tobą. :Thumbs_Up:

Adagiio 31.08.2018 20:29

Cytat:

Napisał ivenhoe (Post 597874)
Kupuj chłopie NAT czy ATAS z DCT i niech moc będzie z Tobą. :Thumbs_Up:

Dzięki za radę :D

wojtekk 31.08.2018 20:53

Cytat:

Napisał ivenhoe (Post 597874)
dokładnie, ale jako że dostałem urzedowe pouczenie zeby nic złego na nową Afrykę a w szczególności DCT nie pisać to koniec uszczypliwych uwag.

Kolego - piszesz publicznie o prywatnej wiadomości. Jak wolisz.

1. Nie było urzędowego pouczenia. Wysłałem Ci prywatną wiadomość. Zero bana - a to jest urzędowe. Nie rób więc proszę jakiejś teorii spiskowej.

2. Poprosiłem, abyś odpowiedział konkretnie na pytanie autora, który ów zawarł w pierwszym poście. Streszczę pierwszy post, który Ci wkleiłem: "jakie są plusy i minusy".

3. Napisałem, że Twój post nie wnosi nic do tematu ("Rozumeim że ci co kupili to bronia swoje zabawki i najważniejsze żeby być faktycznie zadowolonym z zakupu i jazdy, a jak komuś nie przszkadza że sprzęt za 60 tysięcy i więcej złotych jest wykonany tak sobie to super. Honda się tylko ucieszy"). Pisał Ci to i inny Kolega (colles o ile dobrze pamiętam). Nie odnosisz się w żaden sposób do pierwszego postu.

4. NIe twórz proszę teorii spiskowej, że Ci napisałem, że masz pisać wyłącznie dobrze o NAT. NIe napisałem tak. Mam wkleić screenshota?

I po co na forum o tym pisać... Mogłeś nacisnąć guzik "odpowiedz".

Apeluję aby(ś) trzymał się tematu. Tyle i tylko tyle. Mogę prosić? Dziękuję :*

muszel72 31.08.2018 22:23

Plastik mi się rozsypał przy zbiorniku w czasie ostatniego tripu do Istanbułu. Przy nalocie ok 5kkm. Zgłosiłem do ASO po powrocie i czekam. Ale i tak na chwilę obecną nie zamieniłbym mojej klepaczki na nic innego. Dobra, na dukę Enduro ewentualnie:)

Cezar3 31.08.2018 22:23

Cytat:

Napisał Adagiio (Post 597869)
Co można mieć za 60 tysiaków ? Cztery fajne motorki.

Dla mnie cztery to za dużo, mam mały garaż :(
A konkretnie jeden, lepszy od NAT do jazdy po czarnym, turystycznie czasem szutry, leśne dukty, bez brodzenia i ostrego terenu ?
No i tańszy... i żebym nie narzekał, że coś niedopracowane, czy bubel znowu...
Ale konkretnie, a nie w stylu, że czerwony :) No i nowy żeby był :at:

edit

Jeszcze żeby nie ważył więcej i się podobał :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.