Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   CRF 1000 L (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=170)
-   -   Zakup CRF 1000 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=32841)

colles 31.08.2018 08:23

Cytat:

Napisał ivenhoe (Post 597695)
a jesteś pewny że chesz DCT ? to takie ciężkie...
i jak się zepsuje to moto może uciec.

Powiem Ci , że rozjebałeś system :bow::D:D

kaminba 31.08.2018 09:59

Ja mam NAT z DCT rewelacyjny motocykl, nic się nie psuje, wszystko idealnie działa. Polecam. Należy tylko pamiętać aby wyłączyć silnik z pozycją N na skrzyni a będzie wszystko ok.

krzysiek_m 31.08.2018 10:06

Cytat:

Napisał kaminba (Post 597737)
rewelacyjny motocykl, nic się nie psuje

Generalnie przy takich uwagach warto podać przebieg / wiek / warunki użytkowania.
Bo jak ma 2 mce, 2000tyś przebiegu po asfaltach to nawet chiński skuter nie zdąży się zepsuć.

geniusz 900 31.08.2018 10:41

Dzięki za cenne informacje.
Jechałem już AT z DCT ale to co innego jechać a wiedzieć o jej słabych punktach.
Fakt jest jeden jak aku padnie to na pych się nie da odpalić ale z drugiej strony odpalałem moto o 2 garkach z poj. litra to i tak piekielnie duże wyzwanie.
Zapytam jeszcze o przedni reflektor jak się sprawdza w nocy? bo to też dla mnie ważny aspekt aby jechać pewnie bo widzę wszystko a nie domyślać się co jest za 50 metrów na drodze.
Nie boję się awarii bo dobry assistance ratuje dupę sam już korzystałem w Rumuni nawet za hotel mi zwrócili kasę.
A w tych czasach to wszystko się psuje. Zaciągnąłem opinii u niezależnych mechaników i powiedział mi, że Honda i Triumph trzymają jakość reszta schodzi na psy :mad:

Adagiio 31.08.2018 10:50

To że u nas mniej się jeździ wcale nie znaczy że gdzieś indziej przebiegi rzędu 120/130 tys. w dwa/trzy lata to sajnes fikszen.
W honda italia stoi kilkanaście motorków z wyrwaną połową silnika i czeka na decyzję. Ale japończyki specjalnie się nie kwapią. Wysyłają tylko co raz to lepszych inżynierów żeby ocenili kto winny, słaby materiał czy zjeb kierowca co po krzaczoarch napierał. Moim zdaniem to nie napawa optymizmem że na 150 szt. z automatem, w sześciu dupła skrzynia, mniej lub bardziej spektakularnie a to tylko u jednego koncesjonera a w takiej Romie jest ich trzech. Statystycznie to chyba nie jest źle, tylko że tych sześciu fanów marki już nigdy nie kupi hondy.
Wiecie jak wyglądała statystyka awarii w okresie gwarancyjnym RD03 ? 0.12% awarii na 1000 sprzedanych egzemplarzy :).
Zdrowia.

WieniuZiel 31.08.2018 10:54

Do czarnej dupy zabieram kable i tyle.
Reszta jak w manualu.
Rozpatrujac wypady na szutry i lżejsze przełęcze Afra jest super. Tam gdzie gsy katują 1 bieg będąc przy tym nerwowe, Afra toczy się łagodnie na dwójce. Jest bardzo poręczna na duktach i dalej od asfaltu. Nigdy nie topiłem, więc o tym sie nie wypowiadam.

madafakinges 31.08.2018 10:56

Ja tam uwielbiam moją NAT i nie zamieniłbym ją na rd03;)

michoo 31.08.2018 11:05

Cytat:

Napisał madafakinges (Post 597747)
Ja tam uwielbiam moją NAT i nie zamieniłbym ją na rd03;)

Jak byś Mada zmienił zdanie to może chociaż na 2 tygodnie :)

CzarnyEZG 31.08.2018 12:09

A czy z DCT nie jest trochę tak jak w późnych dziewięćdziesiątych było ze skrzyniami automatycznymi w samochodach?
" Łooo panie, automata to kto naprawi"
" Łooo panie automat to się psuje, a jak się zepsuje, to kaplica"
" Skąd ten pomysł? Masz pan automat?"
" Niee panie ale kuzyn szwagra kolegi chciał kupić i nie kupił, bo to się psuje..."

Novy 31.08.2018 12:17

Cytat:

Napisał geniusz 900 (Post 597743)
(...)
Zapytam jeszcze o przedni reflektor jak się sprawdza w nocy? bo to też dla mnie ważny aspekt aby jechać pewnie bo widzę wszystko a nie domyślać się co jest za 50 metrów na drodze.
(...)

Reflektor (Led) świeci nieprawdopodobnie jasno.
Jasno do tego stopnia, że jak mijasz w nocy znaki drogowe to masz wrażenie, że to one świecą.

Świecą i rażą :)

...te znaki :D


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.