Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Szpej turystyczny - Produkty i Porady (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=132)
-   -   ¶piwór puchowy - jaki (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=31694)

matjas 13.04.2018 10:45

¶piwór puchowy - jaki
 
wiadomo, jest Pajak - ¶piwór najtańszy około 600-700 na ile pamiętam z rozmów z Paj±kiem. Tyle nie wydam.
czy kto¶ miał do czynienia z puchowcami z Chin - na Aliexpress opinie kupuj±cych s± dobre - puch kaczy 95%, 5% pierze - cena około 300PLN z przesyłk±.

NIGDY nie miałem ¶piwora puchowego i pytanie mam do znawców czy kilogram puchu to wystarczy dla komfortu w porach roku, w których mam już problem spać pod starym Alpinusem - temp nocy 5-8stC...

W ub roku kupiłem w Decathlonie kurtkę puchow± za 170PLN i byłem ni± zachwycony. Niby kaczy puch ale dawała naprawdę radę.

Macie jakie¶ opinie nt. tych produktów z Chin ew w ogóle czy kilogram puchu to jest OK???

m

trolik1 13.04.2018 11:09

Cytat:

Napisał matjas (Post 578979)
wiadomo, jest Pajak - ¶piwór najtańszy około 600-700 na ile pamiętam z rozmów z Paj±kiem. Tyle nie wydam.
czy kto¶ miał do czynienia z puchowcami z Chin - na Aliexpress opinie kupuj±cych s± dobre - puch kaczy 95%, 5% pierze - cena około 300PLN z przesyłk±.

NIGDY nie miałem ¶piwora puchowego i pytanie mam do znawców czy kilogram puchu to wystarczy dla komfortu w porach roku, w których mam już problem spać pod starym Alpinusem - temp nocy 5-8stC...

W ub roku kupiłem w Decathlonie kurtkę puchow± za 170PLN i byłem ni± zachwycony. Niby kaczy puch ale dawała naprawdę radę.

Macie jakie¶ opinie nt. tych produktów z Chin ew w ogóle czy kilogram puchu to jest OK???

m

Mam 2 ¶piwory puchowe Yeti (polska firma): 400g i 900g. Puch 750 cuin, czyli ¶redniak je¶li chodzi o jako¶ć. 400g jest ok na lato (powyżej 5 stopni spokojnie daje radę), a z kurtk± puchow± na wiosnę, lato i jesień. 900 gramów daje radę mniej więcej do -15.
Sugerowałbym jednak rozważyć zakup polskiego ¶piwora - ostatnio wymieniałem zużyty puch w mniejszym ¶piworze (po 5 latach i ok 80 noclegach). Kosztowało mnie to 70 zł. Nie wiem jak byłoby z wymian± puchu z innymi ¶piworami. Jeszcze jedna rzecz-większy ¶piwór mam z membran±-jest to super rozwi±zanie, bo ¶piworek nie traci swoich wła¶ciwo¶ci w wilgotne dni, co jest największ± wad± puchu.
pozdrawiam trolik

Misza 13.04.2018 11:31

PodjedĽ do Skalnika. Zbliża się lato to mog± mieć dobre promocje na zimowe rzeczy. Ja swój puchowy kupiłem w Skalniku z ich promocji na której codziennie można kupić inny produkt przeceniony o naprawdę sporo. W przypadku mojego ¶piwora było to z ok. 500zł na jakie¶ 250-270zł. Jestem zadowolony z puchu. Ciepło, malutki, lekki.

Kamyk 13.04.2018 11:35

Musi być puchowy? Budzik polecił.mi co¶ takiego https://malachowski.pl/web/pl/spiwor...ozmiar-xl_lewy

I sam się zastanawiam czy nie kupić. Mam Pajaka, ale jest za zimny na poniżej 5C.

Kamyk

czosnek 13.04.2018 12:19

No to Matjas ruszył¶ lawinę. Wróżę 10 stron sprzętowego onanizmu :D

PS. Widziałem puchow± Nepalska podróbkę. Jedyn± wad± było to, że na szwach trochę wyłazi puch, więc z Chińczykiem może być podobnie.

PS 2. Możesz wrzucić link do tego ¶piwóra z aliexpress?

matjas 13.04.2018 12:23

tak - chcę aby był puchowy.
na lato mam trzy stare alpinusy tak żeby dzieciaki zamotać w namiocie.

chodzi mi o taki sezon jak wczesna wiosna /jeżdżenie kwietniowe lub około majówki/ lub wrzesień /w białej :D/ gdzie nie ma jak spać bez pobudki w ¶rodku nocy z my¶l± coby to jeszcze na siebie założyć.

chciałbym kiedy¶ spędzić noc pod ¶wierkowym wiszarem zim± ale to musi już być naprawdę fest ¶piwór i nie o takim piszę. Komfort do 0stC - jak jest te 5stC noc± żeby na luzaku się wyspać bo to ważne na wyjeĽdzie -> koncentracja na drodze.

nie miałem nigdy puchowego ¶piwora i po prostu się zastanawiam czy ¶piwór 1000g to styka...
czy w Skalniku będ± promocje... zobaczymy. w Chinach cały czas jest promocja :D

m

Emek 13.04.2018 12:32

1000 g puchu??? Jeste¶ pewien że chodzi o wypełnienie a nie o masę ¶piwora? Kilogram puchu da ci komfort w minus 20.

Dubel 13.04.2018 12:48

Cytat:

Napisał Emek (Post 578997)
1000 g puchu??? Jeste¶ pewien że chodzi o wypełnienie a nie o masę ¶piwora? Kilogram puchu da ci komfort w minus 20.

Dokladnie.
Ja mam 400g, zona 450 i przy 5 stopniach jest naprawde ok.

matjas 13.04.2018 20:11

Czosneczku - nie chcę tu napierdalanki, że 'moje najlepsze'. Zadałem proste pytanie na które chłopaki już odpowiedzieli: kilogram PUCHU to jest fhooy.
No i fajnie. Dla mnie ¶piworowego lajkonika jest to informacja bardzo ważna bo w głowie mi się nie mie¶ci, że taki półkilogramowy ¶piworek potrafi.

Doinformowałem się, i wyszło, że te chinczyki maj± w rozmiarze L /200cm/ 450g puchu a w rozmiarze L w kolejnym stopniu wypełnienia ma 700g puchu - oczywi¶cie w stosunku 95/5 puch/pierze. Cena odpowiednio 350PLN/550PLN szt z przesyłk±.

Z opinii poprzednich kupuj±cych wygl±da to fajnie. Może zaryzykuję.

Pytanie: czy w takim 700g/200cm da się w ogóle spać latem??? :D

m

herni 13.04.2018 21:48

Cytat:

Napisał matjas (Post 578979)
wiadomo, jest Pajak - ¶piwór najtańszy około 600-700 na ile pamiętam z rozmów z Paj±kiem. Tyle nie wydam.
czy kto¶ miał do czynienia z puchowcami z Chin - na Aliexpress opinie kupuj±cych s± dobre - puch kaczy 95%, 5% pierze - cena około 300PLN z przesyłk±.

NIGDY nie miałem ¶piwora puchowego i pytanie mam do znawców czy kilogram puchu to wystarczy dla komfortu w porach roku, w których mam już problem spać pod starym Alpinusem - temp nocy 5-8stC...

W ub roku kupiłem w Decathlonie kurtkę puchow± za 170PLN i byłem ni± zachwycony. Niby kaczy puch ale dawała naprawdę radę.

Macie jakie¶ opinie nt. tych produktów z Chin ew w ogóle czy kilogram puchu to jest OK???

m


możesz podrzucić linka do tych chińczyków?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.