Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Forumowy Mechanik (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=182)
-   -   Poradnik mechaniczny szparaga. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=17148)

tomasz77 11.03.2013 22:13

Się grzecznie spytam-ile obrotów powinny być wykręcone śruby od składu mieszanki w 07A?:bow:

jorge 11.03.2013 22:26

Szparag jak Ty jeszcze na to czas znajdujesz:dizzy: ??

szparag 11.03.2013 22:40

Cytat:

Napisał tomasz77 (Post 299168)
Się grzecznie spytam-ile obrotów powinny być wykręcone śruby od składu mieszanki w 07A?:bow:

Nie jestem ci w stanie odpowiedzieć wynika to ze zbyt wielu rzeczy, ale średnio około od 2,5 do 4, tak zazwyczaj to wygląda, pewnie kiedyś o tym napiszę ale to długi będzie artykuł.
Pozdr.

Cytat:

Napisał jorge (Post 299184)
Szparag jak Ty jeszcze na to czas znajdujesz:dizzy: ??

Śnieg spadł :), che che, a tak na poważnie nie widzę powodu bym się miał czymś nie podzielić, nie przekażę tego co na szkoleniach, i nie zrobię z kogoś mechanika, ale może chociaż niektórym pomogę, wszystkiego się nie da opisać. A swoją drogą, mam nadzieje że, szanowni uczniowie się nie gniewają :).
Pozdr.

chworz 11.03.2013 23:09

Szparag, jeśli można z prośbą ... .
Czy tematy dotyczące konkretnych tematów możesz pisać jednym kolorem czcionki, aby odróżniały się od pytań i odpowiedzi bardziej kurtuazyjnych ?
Będzie łatwiej poruszać się po tak tworzonym poradniku. Np takim kolorkiej jaki zapodałeś jak w poniższym przykładzie

Cytat:

Napisał szparag (Post 299097)
1. Gdzie tzn w jakiej odleglosci i jak gleboko nacinamy klamki sprzegla i hamulca przedniego? Wykonujemy 1 naciecie czy moze np 2, a jesli tak to dlaczego?
Jedno nacięcie w odległości około 1-1,5 cm od "kulki" zakańczającej klamkę wystarcza, tak na głębokość 1-1,5 mm w zależności od grubości klamki.


Cibor klv 11.03.2013 23:12

Szparag, równy z Ciebie gość :Thumbs_Up: Czekam na zgłębienie tematu regulacji składu mieszanki.

Poncki 11.03.2013 23:15

Wątek fajny, to korzystam i się pytam :)

Nie mogę odkręcić dużej śruby od kosza sprzęgłowego.
Dokręcenie sprężyn niewiele daje.
Czy jeśli dam podkładki pod sprężyny, będzie git?

I drugie pytanie tu:

http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=14264&page=2

Dwa ostatnie posty.

Z góry dzięki za pomoc :Thumbs_Up:

Cytat:

Napisał chworz (Post 299227)
Szparag, jeśli można z prośbą ... .
Czy tematy dotyczące konkretnych tematów możesz pisać jednym kolorem czcionki, aby odróżniały się od pytań i odpowiedzi bardziej kurtuazyjnych ?
Będzie łatwiej poruszać się po tak tworzonym poradniku. Np takim kolorkiej jaki zapodałeś jak w poniższym przykładzie

Średnio to czytelne...

Artek 11.03.2013 23:18

1.Może w formie filmu na YT. kilka słów o naciągu, smarowaniu łańcucha i dbaniu o zdawczy wałek.

szparag 11.03.2013 23:23

Odpowiedź na niebiesko

Cytat:

Napisał Poncki (Post 299235)
Wątek fajny, to korzystam i się pytam :)

Nie mogę odkręcić dużej śruby od kosza sprzęgłowego.
Dokręcenie sprężyn niewiele daje.
Czy jeśli dam podkładki pod sprężyny, będzie git? Nie, zblokuj tylne koło na 5 biegu ( źle się to robi, ale się da np w terenie, Sambor może coś o tym powiedzieć - wymiana sprzęgła na pustyni :) ) Najłatwiej jest to odkręcić kluczem pneumatycznym , nie masz, pożycz.

I drugie pytanie tu:

http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=14264&page=2

Dwa ostatnie posty.

Wklej pytanie, bo inaczej będzie burdel, o kurcze przepraszam nieład.

Z góry dzięki za pomoc :Thumbs_Up:

Mogę.

Cytat:

Napisał chworz (Post 299227)
Szparag, jeśli można z prośbą ... .
Czy tematy dotyczące konkretnych tematów możesz pisać jednym kolorem czcionki, aby odróżniały się od pytań i odpowiedzi bardziej kurtuazyjnych ?
Będzie łatwiej poruszać się po tak tworzonym poradniku. Np takim kolorkiej jaki zapodałeś jak w poniższym przykładzie


ex1 11.03.2013 23:27

Cytat:

Napisał Cibor klv (Post 299231)
Szparag, równy z Ciebie gość :Thumbs_Up: Czekam na zgłębienie tematu regulacji składu mieszanki.

ja też się podepnę pod temat, składu mieszkanki.. wprawdzie motocykl inny
ale temat podobny,

zrobiłem wydech 2w1 na przelocie, ustawiłem iglicę i skad mieszanki na seryjne położenie, wszytki jest git, ale po odpouszczeniu gazu, silnik dużo wolniej schodzi z obrotów niz poprzednio, jak był wydech 2w2 na przelocie, i iglicą na srodkowej pozycji.

tak ma być czy coś zmieniać?, regulować? może mieszanką coś?

szparag 11.03.2013 23:29

Cytat:

Napisał ARTEK (Post 299240)
1.Może w formie filmu na YT. kilka słów o naciągu, smarowaniu łańcucha i dbaniu o zdawczy wałek.

Bez przesady z tym YT, ja to jestem ze wsi i nawet kamery nie potrafię obsłużyć, a co dopiero konto na YT założyć :).
Może jutro się uda to opiszę :).

Cytat:

Napisał ex1 (Post 299247)
ja też się podepnę pod temat, składu mieszkanki.. wprawdzie motocykl inny
ale temat podobny,

zrobiłem wydech 2w1 na przelocie, ustawiłem iglicę i skad mieszanki na seryjne położenie, wszytki jest git, ale po odpouszczeniu gazu, silnik dużo wolniej schodzi z obrotów niz poprzednio, jak był wydech 2w2 na przelocie, i iglicą na srodkowej pozycji.

tak ma być czy coś zmieniać?, regulować? może mieszanką coś?

Tak być nie może bo znaczy to, że jest za ubogo benzynki a za wiele powietrza, musisz wzbogacić mieszankę, iglica raz do góry i trochę więcej na składzie, wydech 2 w 1 równa się wyższa prędkość wylotowa spalin powodująca zubożenie mieszanki poprzez częściowe jej wysysanie przy przejściu z suwu wydechu do suwu ssania, obydwa zawory są przez chwilę otwarte. Oczywiście zakładam, że wszystko na dolocie jest szczelne i nie kombinowałeś z filtrem air-boxem itp.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.