Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Przygotowania do wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Ałmaty - wypozyczalnia samochodów (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=31651)

rene82 05.04.2018 12:21

Ałmaty - wypozyczalnia samochodów
 
Hej,witam...
Planujemy wycieczkę na najbliższą majówkę - kazachstan/kirgistan...lot do astany,pociąg do ałmaaty.

Może ktoś z was był i wypożyczał samochód w Ałmatach. Zna wypożyczalnie która nie robiła problemów z wyjazdem nie tylko poza miasto, ale również przez granicę z Kirgizją.

killjoy 07.04.2018 17:36

hophop, nie wypożyczałem bo byłem na moto ale Duńczycy z hostelu z którymi się wesoło upijaliśmy wypożyczyli auto i pojechali nad kanion szaryński także poza miasto da radę.
Do Kirgistanu nie wiem ale raczej bym się na to nie nastawiał. pozdrowienia

szelas 07.04.2018 18:14

Zapytam szwagra, mieszkał tam dwa lata. Miał własny samochód, wiec pewnie się nie interesował, ale kto go tam wie

szelas 08.04.2018 10:48

Niestety, tak jak myślałem, nie interesował się tematem wypożyczalni, bo miał swój samochód. Wspomniał tylko, że na lotnisku jest wypożyczalnia, ale nie pamięta nazwy, jedynie kolor loga ;) (zielone)

rene82 08.04.2018 22:18

juz trochę ogarnąłem...
Sieciówki nie dają poza miasto, i na bank nie do Kirgizji.
Jest coś takiego jak ironhorsenomads - mała wypożyczalnia w biszkeku, za dopłata dostawią do Ałmaty, kontaktowi i polecani. Szybko odpisują.
A oprócz tego jest znajomy Sambora - Igor (biszkek) tez za dopłatą dostawi.
Przy okazji, Sambor bardzo dziękuję za pomoc.
Z Igorem się umówiłem i liczę że wszystko będzie git.

rene82 22.05.2018 10:14

jestem po, wklejam małe info może komuś się przyda.
Jeszcze raz podziękowania dla Sambora.

no to konkrety…..

Faktycznie nie ma co szukac w wypożyczalniach w kazachstanie. Najlepsza opcja to sciągac samochód z biszkeku, dodatkowo 100$. I teraz są dwie opcje wypożyczalnia horsenomads(cos tam) – kontaktowi szybko odpowiadają, w ostatniej chwili zostają tylko dustery i ruskie uazy(nowe i duże)…..albo tak jak my zrobiliśmy kontakt z Igorem ( starodybetsigor@mail.ru ). Pisze po imieniu po wporządku gość, współpracujący z polakami od dłuzszego czasu. Ma same mitsubishi delicie (taki vwt4 z napedem od pajero) leciwe ale daje rade(daje daje) i nie rzuca sie w oczy. Oprócz auta podstawionego pod lotnisko w ałmatach dostalismy fotele stolik, zasatwe kuchenna, parę butli z gazem do kuchenki na stanie, dwa zapasowe koła i karnistrów na 40 litrów wahy – no dobrze doposażony był + plus muzyka kirgijska.

I takie auto trzeba wziąć. Jeżeli chce się pojechać do wąwozu szaryńskiego to oczywiście nie (inna sprawa że odradzam to miejsce, najlepiej wpaść tam tylko na 10 minut, nie schodzić i obejrzeć z góry, to jest taka komercyjna miejscówka z wycieczkami jak na morskie oko, no dosłownie ścisk jak pod narodowym, a na dole na siłę postawione jurty z masakrycznymi cenami). Ale jak już się chce pojechać do Song Kul (do tego na początku maja) to auto da rade.

Jak zklece jakiś filmik,to wrzucę na yotuba,,,nick youyubssieee

adaml 02.06.2018 16:33

Fajna sprawa z wynajęciem takiego auta w tamtych rejonach - czy możesz powiedzieć ile zapłaciłeś za wynajem i na jaki okres? I ile osób podróżujących?

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

rene82 04.06.2018 08:30

mail zostawiłem w opisie. Powielam: starodybetsigor@mail.ru
Igor szybko odpisuje
płaciliśmy 80$ za dzień, samochód na jakieś 8-9 dni, podstawiony pod lotnisko, plus dowóz do lotniska to 100$, nie wiem czy ceny te same w sierpniu, samochód nie nowy ale bardzo dobrze doposażony i daje rade! samochodów mają kilka - z wyprawy zadowolony, polecam Igora. Pojechały 3 osoby, a miały 4 (w miare komfortowo). 5 osób się zmieści plus klamoty.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.