Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=173)
-   -   Pompa ciepła dla szkodnika (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=38691)

Pawel_z_Jasla 08.12.2020 19:39

Pompa ciepła dla szkodnika
 
Szukam kogoś, kto zajmuje się zawodowo lub hobbystycznie pompami ciepła. Szkodnik sie buduje a właściwie to jest na etapie zbierania dokumentacji i ustalania ostatnich szczegółów przed rozpoczęciem na wczesną wiosnę inwestycji "mieszkaniowej". Dom to Daniel II G1na działce koło Jasła czyli podkarpacie /pewnie istotne z uwagi na strefę/ a temat dotyczy ogrzewania - tylko elektryka, kotły na inne paliwa odpadają a gaz jest zbyt daleko. Wentylacja mechaniczna z reku i ocieplenie prawie zgodnie z projektem czyli podłoga 20, ściany 20 strop nad parterem 20 styro i wylewka /poddasze jako magazyn na rzeczy zbędne czyli ogólny śmietnik, być może między krokwie pójdzie jeszcze 10cm. wełny/. Czy pompa powietrze-woda da radę ?? Jaka ?? Jak to ogarnąć?? za ile /chodzi o wersję do przyjęcia budżetowo, bajery typu nadmiar sterowania czy inne WiFi raczej zbędne/. Jeśli ktoś coś w temacie to na priva lub tel. 600-831-641 z góry:bow: Oczywiście chodzi o c.o. i c.w.u., w planie jest PV na jakieś 6-8Kw

aadamuss 08.12.2020 23:55

Zadzwoń jutro :-)

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Pawel_z_Jasla 09.12.2020 09:43

Aadamus poszedł priv z prośbą o nr tel. bo niestety "zaginął w akcji"

Mieciek 09.12.2020 10:06

Ja mam z wymiennikiem ciepła w ziemi. 9kW.
Jak będziesz zainteresowany to daj znać to podrzucę linka do firmy ( nie hobbistycznie) która mi to instalowała i jest naprawdę super zrobione.

siwy 09.12.2020 11:16

Śluza montuje i projektuje

Pawel_z_Jasla 09.01.2021 19:10

Kto nie ryzykuje ... Zakupiona za cirka 7 klocków jednostka wewnętrzna Daikin Altherma 3 Bluevolution EHVX08S23DJ6V /nowa, nigdy nie instalowana uj wie skąd - ponoć przywieziona z Chech, gdzie miała stać blisko rok na ekspozycji/ + od polskiego przedstawiciela jednostka zewnętrzna ERGA08DV za cirka 9.400 brutto, do tego uzgodniony montaż i rozruch przez daikinowskiego serwisanta za dwa klocki /kotłownia oczywiście po mojej stronie/. Na jesień montaż więc pewnie dam znać czy jest sukces czy totalna wtopa a wiosną 2022 jak Szkodnik przeżył pierwszą zimę. W każdym razie wszystkim, którzy odezwali się w temacie i pomogli serdecznie dziękuję.

Ps.
Przy okazji udało się kupić reku J.E.Storka Comfoair 350 - model może nie najnowszy ale ccc i żal było nie wydać 4 klocków za funkiel nuffke sztuke.

Africa Tigg 08.05.2023 22:42

Podepnę się pod temat pomp ciepła...
Padł piec na ekogroszek, więc trzeba już pozbyć się tego syfu z kotłowni.
Ktoś działający w temacie doradzi co wybrać ?
Na tą chwilę proponują mi:
Nibe monoblok F2040 8kw+sterownik SMO 40+zasobnik CWU Ferroli- około 28 tyś sam sprzęt
Daikin monoblok 8kw - około 40 tyś z montażem

Kuzyn serwisujący klimę i pompy mówi, że tylko split i najlepiej Fujitsu (tanio nie będzie), tylko mam do niego 400km, a radzi mieć serwisanta blisko domu.

Chałupa 140m2, same grzejniki, 2 osoby, jak mrozy przyjdą konkretne, to jest jeszcze kominek.
Ktoś, coś rozsądnego doradzi?

Tygrys 74 08.05.2023 23:28

Po ekogroszku to grzejniki do pompy trzebaby zwiększyć. Chyba że Paliles na 40 stopni.

Africa Tigg 08.05.2023 23:45

Były już na starcie przewymiarowane , mam kilka których nie odkręciłem od wprowadzenia się, czyli 14 lat.

consigliero 09.05.2023 07:50

Cytat:

Napisał Africa Tigg (Post 817388)
Podepnę się pod temat pomp ciepła...
Padł piec na ekogroszek, więc trzeba już pozbyć się tego syfu z kotłowni.
Ktoś działający w temacie doradzi co wybrać ?
Na tą chwilę proponują mi:
Nibe monoblok F2040 8kw+sterownik SMO 40+zasobnik CWU Ferroli- około 28 tyś sam sprzęt
Daikin monoblok 8kw - około 40 tyś z montażem

Kuzyn serwisujący klimę i pompy mówi, że tylko split i najlepiej Fujitsu (tanio nie będzie), tylko mam do niego 400km, a radzi mieć serwisanta blisko domu.

Chałupa 140m2, same grzejniki, 2 osoby, jak mrozy przyjdą konkretne, to jest jeszcze kominek.
Ktoś, coś rozsądnego doradzi?

Mimo wszystko, jak z kuzynem w dobrych relacjach, męczyłbym kuzyna. No chyba że boicie się obaj, że później to już nie będą tak dobre relacje


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.