Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne - dyskusja ogólna (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=248)
-   -   Honda XL 600 LM (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=13089)

aciu 09.04.2012 13:39

Honda XL 600 LM
 
Tak mi chodzi po głowie ostatnio XL 600 LM...jako drugie moto do odrestaurowania, na okres letni/jesienno/zimowy. Wiem że jest to już stare,mało konkurencyjne z dzisiejszymi sprzętami moto, jednak jestem sentymentalny i lubię proste, trwałe rozwiązania. Chciałbym abyście mi podpowiedzieli jakie są wady i zalety tego modelu, czego doszukiwać się aby nie zaliczyć wpadki przy zakupie, jak stoją części zamienne, i czy jest dostatek w częściach po rozbiórkowych. Jaki przebieg jest realny i przy jakim silnik wymaga remontu. Podyskutujmy na ten temat. Budżet zakupu jest raczej skromny, max 3,5 tyś zł. Remontować, regenerować chciałbym głównie ramę, instalację, jakieś drobnostki, światła, hamulce, przewody, linki, alu elementy, etc. coś podobnie jak z moją AT, silnik o ile części nie są cholernie drogie to też chetnie odświerzę ;) Ot nauka podstaw mechaniki. Lubię dawać nowe życie :)

Jak to widzicie?

Pozdrawiam :)

Scorpi 09.04.2012 14:20

Patrząc na twoją afre mysle ze to swietny pomysł.... Dobrze yło by wybrac moto jak najbardziej orginalne i unikatowe....

GARGAMEL 09.04.2012 14:40

Aciu a moze zastanów sie nad dominatorem 650 cena zakupu podobna.Czesci w sklepach są a silnikowo to prawie to samo co XL no i kilka latek młodszy sprzęt.No i ta trwałosc i niezawodnosc sprzetu taka sama jak w AT i TA. Zaliczylem kilka przewrotek w tamtym sezonie przy 40 max 50 na godzine oczywiscie w terenie i nawet zaden plastik niezłamał sie ale za to kiera sie wygła.

Scorpi 09.04.2012 14:48

dominator a xl to przepasc... zdecydowanie wolałbym klasyczne juz xl... a najlepiej to xt500 ale to juz nie honda...

magicl 09.04.2012 16:13

<Aciu> a brales pod uwage slr650 albo cos z tym samym silnikiem stosowanym miedzy innymi w kilku innych modelach?

aciu 09.04.2012 16:50

niestety Panowie Honda Honda :) W grę wchodzi XL najbardziej i tylko LM ;) Kocham te dwa DUŻE krągłe kształty...świateł, oraz tę Paryżowo Dakarową linię ;) Zakup planowałbym najwcześniej na sierpień/wrzesien co by jeszcze polatać, a wcześniej tylko wtedy kiedy zdarzy się jakaś super okazja.

Marcin-BB 09.04.2012 18:20

Jeśli szukasz dobrej xl-ki to mogę Ci podesłać namiar na priv. Jest to niestety wersja z kwadratową lampą, ale ma duży zbiornik i parę dodatków (stelaże i kufry H&B) stan techniczny jest bdb- po sporym serwisie, natomiast wizualnie do dopieszczenia- ale akurat chyba z tym to byś Aciu nie miał problemu?!:D

JarekAT 09.04.2012 19:23

aciu XLkę ale wersję R masz do obejrzenia pod Bydgoszczą jak być chciał :)

BLOB 10.04.2012 07:08

Cytat:

Napisał aciu (Post 232832)
Tak mi chodzi po głowie ostatnio XL 600 LM...jako drugie moto do odrestaurowania, na okres letni/jesienno/zimowy. Wiem że jest to już stare,mało konkurencyjne z dzisiejszymi sprzętami moto, jednak jestem sentymentalny i lubię proste, trwałe rozwiązania. Chciałbym abyście mi podpowiedzieli jakie są wady i zalety tego modelu, czego doszukiwać się aby nie zaliczyć wpadki przy zakupie, jak stoją części zamienne, i czy jest dostatek w częściach po rozbiórkowych. Jaki przebieg jest realny i przy jakim silnik wymaga remontu. Podyskutujmy na ten temat. Budżet zakupu jest raczej skromny, max 3,5 tyś zł. Remontować, regenerować chciałbym głównie ramę, instalację, jakieś drobnostki, światła, hamulce, przewody, linki, alu elementy, etc. coś podobnie jak z moją AT, silnik o ile części nie są cholernie drogie to też chetnie odświerzę ;) Ot nauka podstaw mechaniki. Lubię dawać nowe życie :)

Jak to widzicie?

Pozdrawiam :)

Napisz do Majo i Matjasa oni mają lub mieli ja miałem ale PD05 z roku 8ilieś.
Ciekawe sprzęty i np do mojej 500R tłoka już nie uświadczysz na europejskim rynku:D

zikowski 10.04.2012 09:06

Cytat:

Napisał aciu (Post 232844)
niestety Panowie Honda Honda :) W grę wchodzi XL najbardziej i tylko LM ;) Kocham te dwa DUŻE krągłe kształty...świateł, oraz tę Paryżowo Dakarową linię ;) Zakup planowałbym najwcześniej na sierpień/wrzesien co by jeszcze polatać, a wcześniej tylko wtedy kiedy zdarzy się jakaś super okazja.

Ona ma 28.5 litrowy bak :D :Thumbs_Up:
Naprawdę ciekawa konstrukcja Hondy,o której wcześniej nie słyszałem


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.