Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=173)
-   -   Płyty ażurowe obsiane trawą na podjeździe przed garażem (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=44965)

poss'ter 30.09.2023 21:26

Płyty ażurowe obsiane trawą na podjeździe przed garażem
 
Czcigodni
Ma ktoś płyty ażurowe (np. typu Meba) obsiane trawą na podjeździe przed garażem?
Zadowoleni jesteście, czy słabo, jakie zady i walety?
Zdjęcie z netu dla zobrazowania o co pytam
Zdrówka
Poss'ter


https://thumbs.img-sprzedajemy.pl/10...-554072701.jpg

NaczelnyFilozof 30.09.2023 21:42

Mi sie zawsze marzyła trylinka na placu. I czasem nawet płyty trylinki oddają za darmo... No ale jak policzyłem to nie uniosę tego a bym potrzebował 6 ton na kilka metrów placu :-)

szynszyll 30.09.2023 21:51

3 Załącznik(ów)
super sprawa! uwagi:

- trudno zbierac smieci z otworow tzw. plyt kombo
- trzeba uwazac przy stawianiu motocykla na stopce bocznej bo potrafi sie zsunac do otworu. przestrzen raczej parkingowa - nie wyobrazam sobie pracy na czyms takim
- do kazdego zastosowania trzeba podejsc osobno. czy to miejsce parkingu, czy podjazd, czy pracy.
- jak robilem swoje byly 6cm i 10cm. wzialem grubsze ale moj podjazd to piździółka
- kosiarka na ustawienie 1 i jedziesz rowno z betonem
- ja zasadniczo lubie zielone i fajnie jak nie siedzisz w kostce i murach, ale to miejsce do ogladania i rekreacji - nie do pracy!
- ludzie zasypuja przestrzenie kostki gresem, ale dla mnie to dziwne. polozyc kostke, badz zrobic podjazd. klasc kombo i sypac gres jest dla mnie cudaczne. spotkalem sie z tym, ze ludzie sypia żyzną ziemie w otwory i sieja drobne gatunki traw. ja wole jarać niż siać wiec nie do mnie pytanie.
- podbudowa nieco solidniejsza niz pod kostke

poss'ter 30.09.2023 22:26

Cytat:

Napisał szynszyll (Post 831206)
- podbudowa nieco solidniejsza niz pod kostke

Wszystko piszesz po mojemu, ale powyżej nie łapię. Internety mówią że podbudowa nie musi być solidniejsza tylko primo wodoprzepuszczalna, drugie primo duża powierzchnia płyty umożliwia posadowienie na STABILNYM, wyrównanym gruncie, na ubitej warstwie żwiru, bez potrzeby użycia cementu/betonu w podbudowie. Może chodzi ci o większą grubość ubitej, żwirowej podbudowy?
To ma być dojazd do garażu na którym okazjonalnie zostanie zaparkowane auto. Ewentualne śrubkowanie będzie już w garażu.

chomik 30.09.2023 22:26

Polecam kratę plastikową jeśli chcesz mieć trawę po której można jezdzić samochodami i się nie niszczy a nie jest betonozą.

ArtiZet 30.09.2023 22:37

Miałem Amebe :) z trawą....teraz mam w Mebie otoczaki bo wada to duża podatność na wysuszanie i bez podlewania to u mnie po 1 sezonie trawa wyschła a dobrze sie tam czuły jedynie głęboko korzeniące się chwasty i to jest właśnie powód dlaczeg po jakimś czasie ludzie trawę zastępują grysami, otoczakami itp

consigliero 30.09.2023 22:39

Widziałem plastikową kratkę pod Medicover w Krakowie przy ulicy Sternbacha. Być może robili to po taniości ale tam gdzie koła aut plastik jest już pokruszony

Leopold_ 30.09.2023 23:07

Są kraty trawnikowe do dużych obciążeń. Typowo na drogi lub lotniska.
Mają też dużą wadę nie można po nich chodzić w szpilkach.

poss'ter 01.10.2023 00:23

Cytat:

Napisał chomik (Post 831208)
Polecam kratę plastikową jeśli chcesz mieć trawę po której można jezdzić samochodami i się nie niszczy a nie jest betonozą.

Jeżeli masz i polecasz to pokaż fotę jak to u Ciebie wygląda i link do produktu, pls.

Zdrówka życzę
Poss'ter

szynszyll 01.10.2023 00:43

juz tlumacze. robilem to raz a dobrze. nie potrzebuje tyle pradu ale sie kopalem 50 metrow wiec dalem 5x4mm2 bo moze gdzies komus sie przyda. na dzialce mam przylacz 3 fazy. szlichta poszla 12-15cm chociaz miala byc 5-10cm. moze ktos - bratanek, kuzyn, najemca, bedzie chcial postawic CNC, piec czy inny sprzet wazacy 3 tony? zbrojenie i 12-15 cm posadzki. to samo z podjazdem. jest malutki. to nie plac. oczywiscie przy duzych powierzchniach kazda zlotowka sie liczy - kumam, ale ja za chwile kojfne ze smiechu albo na serce i niech ktoś ma solidne 50m2 warsztatu. nie stać mnie na oszczędzanie.

p.s. wez do roboty starego wyjadacza co robil w Libii i Egipcie a nie młode lolity co albo fajka, albo smartfon :D


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.